Акваеробіка для схуднення відео вправ та відгуки зазнали


Одним з нових і вже досягли піку популярності напрямків аеробіки для схуднення є акваеробіка. Вода як магніт притягує до себе людство з давніх часів і користь плавання відома практично кожному.

Зміст

 • Цілюща сила аквааеробіки
 • З чого почати
 • Правила побудови занатія
 • Відгуки про аквааеробіки

За допомогою занять на відкритій воді або басейні можна не тільки поліпшити стан здоров'я, але і значно підтягнути фігуру. Величезна перевага аеробіки на воді перед іншими її видами - це відсутність ударних навантажень, які часто призводять до травм колін і хребта.


Цілюща сила аквааеробіки

Вплив даного різновиду фітнесу на організм пов'язана з дивовижними фізичними властивостями водного середовища. Відомо, що щільність води в 1000 разів вище щільності повітря. За законом Архімеда, тіло занурене у воду втрачає стільки ваги, скільки рідини воно «виштовхує». Саме сила виштовхування сприятливо впливає на суглоби, м'язи, зв'язки і хребет, знімаючи з них підвищене навантаження.

Вправи аквааеробіки позитивно позначаються на роботі всіх систем організму:

 • впливають на терморегуляцію;
 • прискорюють обмінні процеси;
 • покращують кровообіг;
 • знімають навантаження з хребта і суглобів;
 • підвищують тургор шкіри;
 • активізують діяльність вегетативної і центральної нервової систем;
 • підвищують витривалість;
 • дають можливість нормалізувати вагу.

Ще однією причиною для того, щоб почати тренування у воді буде можливість зміцнити імунну систему організму. У літній час можна не переривати заняття, а перенести їх в природний водойму.

Базові вправи досить прості, а інвентарю знадобиться мінімальна кількість. Головною умовою для продовження тренувань стане наявність зручного купальника, а от користь аквааеробіки буде набагато більшою, ніж від пасивного лежання на пляжі.

З чого почати?

Існує два основних види аеробіки на воді, які пропонують сучасні басейни і фітнес центри: аквааеробіка в неглибокій воді і аквааеробіка в глибокій воді. Кожна з цих різновидів має свої переваги і недоліки, тому перед початком занять краще всього проконсультуватися з досвідченим тренером або лікарем.

Аеробіка в неглибокій воді передбачає кілька видів навантажень:

 • степ-аеробіка;
 • кругова тренування;
 • аеробіка з різним додатковим устаткуванням у вигляді обтяжень чи еластичних стрічок.

Уроки аквааеробіки в глибокій воді можуть проходити за наступними напрямками:

 • джогінг (стрибки) у воді;
 • ігрова тренування;
 • реабілітаційна гімнастика;
 • інтенсивні заняття для спортсменів-професіоналів.

Обов'язково потрібно звернути увагу на вибір місця для занять. Басейн повинен бути чистим, з регулярно мінливої ​​водою, зручними роздягальнями та фенами. Кожен відвідувач повинен пред'являти довідку від лікаря про наявність протипоказань для тренувань з окремою папером, яку видає венеролог. Якщо всі ці правила не будуть дотримані, то велика ймовірність «підхопити» ряд захворювань, у тому числі і грибкових інфекцій.

Найважливіше значення для тренувань має температура води, так різна температура абсолютно по-різному впливає на організм. Температура в діапазоні від 21 до 25 градусів оптимальна для спортсменів, що займаються плаванням професійно і для занять джогінгом.

Діапазон від 26 до 30 градусів підійде для оздоровчого плавання, 30 градусів буде кращим варіантом для виконання вправ аквааеробіки для схуднення, а при температурі вище 32 градусів можна проводити заняття для літніх людей та реабілітаційні тренування.

Устаткування зазвичай є в наявності в кожному басейні, тому купити потрібно тільки спеціальний закритий купальник для аквааеробіки, рукавички і шапочку. Займатися потрібно не менше трьох-чотирьох разів на тиждень, а якщо є можливість, то й щодня. При щоденному відвідуванні басейну бажано чергувати плавання різними стилями і аеробіку з додатковим обладнанням (спеціальними палицями, степ платформами і гантелями).

Незважаючи на те, що заняття у воді практично не мають обмежень, певні протипоказання у аквааеробіки все-таки є. До них відносять такі стани:

 • серцево-судинні захворювання першого та другого ступеня;
 • атеросклероз у важкій формі;
 • інфекційні захворювання;
 • хронічні захворювання у стадії загострення;
 • шкірні хвороби і алергії.

Крім того, людям після 50-ти років перед початком занять бажано порадитися з лікарем і починати тренування з реабілітаційних програм.

Правила побудови уроку аквааеробіки

Як і будь-який різновид фітнесу, аеробіка на воді має свої правила та особливості побудови тренування. Класичне заняття завжди складається з розминки (розігріву), основної частини і затримки. Однак перебування у водному середовищі вносить деякі корективи в тренувальний процес, на які слід звернути увагу.


Підготовча частина або розминка починається з короткочасного перебування під теплим душем і закінчується активним розігрівом на суші («сухий» тренуванням) і розминкою у воді. В якості розігріваючих вправ можна застосовувати стандартні нахили, обертання, випади, а також прості базові кроки аеробіки.

Основна частина повинна займати 80% аеробного тренування, протягом якої виконуються як силові, так і кардіо вправи. Нижче наведено кілька рухів, які можна використовувати як під час тренувань в басейні, так і на відкритій воді.

Підйоми ніг

Треба встати у воду по груди на відстані витягнутої руки від бортика басейну і, тримаючись за бортик лівою рукою, підняти зігнуту в коліні праву ногу. На видиху необхідно витягнути праву ногу перед собою, знову зігнути і повернутися у вихідне положення. Повторити 16-20 разів і змінити ногу.

Вправа Ножиці

У процесі даної вправи аквааеробіки працюють м'язи преса і ніг. Потрібно взятися руками за бортик басейну, ноги при цьому прямі, носки витягнуті вниз. Необхідно підняти ноги, поки вони не стануть паралельні дну басейну, розвести їх в сторону і схрестити так, щоб одна нога була над іншою. Після 20 повторень ногу потрібно змінити.

Вправа Жаба

Потрібно стати у воду по плечі, витягнути руки в сторону і помістити їх на поверхні води. Праву ногу необхідно зігнути в коліні, щоб стегно було паралельно дну басейну. Далі слід відштовхнутися від дна лівою ногою, піднімаючи коліно до рівня правого. Повернутися в початкове положення і повторити.

Якщо графік занять доводиться будувати самостійно (наприклад, у відпустці), то можна порекомендувати наступну програму, розраховану на 5 днів тижня.

 1. Тренування №1. Розминка. Основна частина у вигляді плавання - 300 м. Два-три силових вправи.
 2. Тренування №2. Розминка. Основна частина - плавання протягом 40 хвилин.
 3. Тренування №3. Розминка. Основна частина у вигляді силових вправ і стрибків у воді.
 4. Тренування №4. Розминка у вигляді нахилів, випадів і серія стрибків на скакалці. Основна частина - плавання протягом 30 хвилин.
 5. Тренування №5. Розминка. Основна частина у вигляді силових вправ і стрибків у воді.

Відгуки про аквааеробіки

При опитуванні відвідувачів одного зі столичних фітнес центрів, в якому довгий час працював ваш покірний слуга, було отримано кілька коментарів про тренування на воді. Нижче наведені деякі з них.

Займаюся аквааеробікою для того, щоб схуднути після пологів. Результат вражає: мінус 5 кілограмів за місяць, підтягнуте тіло без виражених м'язів і пружна шкіра. Єдиний мінус - після занять дуже хочеться їсти. Всім рекомендую.

Елла, 24 роки, молода мама

Я дуже люблю аеробіку, як танцювальну, так і степ. Але через рік занять була змушена від них відмовитися, так як почав прогресувати варикоз. Мені порадили аквааеробіку і зумба у воді. Дуже сподобалося, так як навантаження великі, а побічних ефектів мінімум.

Анна, 35 років, перукар

Поєдную аквафітнес з відвідуванням тренажерного залу. Після інтенсивних тренувань на «залозках» вода допомагає швидко відновитися і усунути біль у м'язах. Калорій при цьому «згоряє» не менше як при бігу.

Світлана, 32 роки, домогосподарка

Будь-який рух - це життя. Проте багато людей вважають себе хворими, слабкими і нездатними займатися спортом. Аквааеробіка є відмінним способом отримати щоденну дозу руху, не перевантажуючи хвору спину і суглоби. Головне - зробити перший крок і придбати яскравий купальник і тоді дороги назад вже не буде.