Відео уроки фітнесу для початківців - прості та ефективні вправи для жінок


Ні в одному розкладі спортивного клубу не можна зустріти напрям «фітнес для початківців». Тому кожна людина, вперше вирішила зайнятися спортом, залишається в замішанні: який напрям вибрати, як поліпшити фігуру, не нашкодити здоров'ю. Адже активний спосіб життя і підтягнуте, струнке тіло впливають не тільки на самооцінку, а й істотно поліпшують якість життя.

Зміст

 • Як вибрати спортивний клуб
 • Організація фітнесу вдома

Перш, ніж вибирати вид тренувань і місце занять (вдома або в клубі), необхідно проаналізувати не тільки початковий стан організму, але і правильно оцінити свої можливості.


Якщо фінанси дозволяють, хочеться різноманітності і спілкування, а сили волі недостатньо для регулярних домашніх вправ, то краще звернутися до послуг численних фітнес клубів і студій. Там людина не тільки зможе змінити себе за допомогою професійного тренера, але й придбати нових друзів і розслабитися після робочого дня в сауні або масажному кабінеті.

Якщо вільного часу практично немає (наприклад, маленька дитина на руках), фінансове становище залишає бажати кращого, а мотивація досить сильна, то цілком можна зупинитися на домашніх заняттях або тренуваннях на відкритому повітрі. Це не тільки корисно, але й дуже ефективно. Головне - регулярно тренуватися і дотримуватися правильної дієти і фітнес для початківців будинку обов'язково допоможе досягти бажаного.

Як вибрати спортивний клуб для новачка?

Як серед різноманіття фітнес організацій вибрати ту, яка не тільки підійде по всіх параметрах, але і стане тим місцем, куди хочеться повернутися? Існує кілька параметрів, які вплинуть на вибір центру:

 • розташування клубу;
 • цінова політика;
 • побутові питання;
 • персонал;
 • основний контингент займаються;
 • редставленние напрямки.

Розташування є тим ключовим моментом, на який варто звернути увагу в першу чергу. Чим ближче до будинку або офісу - тим краще. Це дозволить відвідувати тренування в будь-яку погоду, незалежно від наявності транспорту або інших факторів. Це дуже важливо для новачків, які ще не «втягнулися» в тренувальний процес і часто кидають заняття після закінчення першого місяця.

Наступний важливий фактор - види абонементів і їх вартість. Великі гравці ринку фітнесу часто пропонують клубні карти на 6 і 12 місяців, в які входить безліч додаткових послуг, таких як басейн, сауна, консультація спортивного лікаря, відвідування тренажерного залу і декількох напрямків фітнесу.

Тут потрібно визначитися, чи потрібно все це або буде достатньо стандартного місячного абонемента на один або декілька видів занять. Крім того, нерідкі випадки, коли тренера в престижному фітнес центрі захворюють «зірковою хворобою», що може створювати дискомфорт для новачка і відбити в нього бажання займатися. Тому невелика студія біля будинку, із затишною, майже домашньою обстановкою, може сподобатися набагато більше, ніж розкручений фітнес клуб.

Побутові моменти, на наявність яких слід звернути увагу початківцю любителю фітнесу:

 • чистота;
 • фен і душова кабінка;
 • роздягальня з індивідуальними шафами;
 • витяжка, вікна і кондиціонери (всі ці позиції повинні бути присутніми);
 • опалення;
 • нековзне покриття в залі, що легко піддається прибиранню;
 • площа залу;
 • кулер з водою і стаканчики.

Кожен з цих пунктів є обов'язковою складовою будь-якого, навіть невеликого клубу. Якщо в душовій кабіні цвіль, а в залі відсутні вікна, то такий заклад краще не відвідувати.

Питання, пов'язані з персоналом не менш важливі. І якщо не дуже важливого адміністратора ще можна потерпіти, то тренер повинен бути не тільки професіоналом, а й приємною людиною. Ось ті якості, якими обов'язково має хороший інструктор з фітнесу:

 • комунікабельність та вміння спілкуватися з людьми;
 • високий рівень професіоналізму;
 • любов до своєї роботи;
 • стаж у фітнес індустрії не менше одного року;
 • бажання постійно рости і розвиватися, відвідування конвенцій та інших освітніх заходів;
 • наявність спеціальної освіти (мінімум - це курси тренерів з вивченням анатомії та фізіології людини);
 • хороша фізична підготовка і приємна зовнішність;
 • ненав'язливість.

Спортивне минуле для тренера не є обов'язковою умовою, оскільки хороші спортсмени не завжди стають гарними викладачами.

Що стосується представлених в клубі напрямків, то в якості фітнесу для початківців чудово підійдуть йога, каланетика, пілатес, різноманітні силові класи, аквааеробіка і будь-який різновид аеробіки початкового рівня складності, танці. При відсутності протипоказань, вже через місяць регулярних занять новачок може переходити до більш інтенсивних навантажень у вигляді тай бо і крос фіта. Головне - звернути увагу на стан здоров'я. Існує перелік абсолютних протипоказань до всіх видів фітнесу, а також деякі обмеження, які поширюються тільки на деякі з них. Наприклад, степ аеробіка категорично заборонена при захворюваннях суглобів і варикозному розширенні вен, а на аквааеробіку краще не ходити людям з алергіями і захворюваннями шкіри.


Організація фітнесу для початківців будинку

Тренування в домашніх умовах мають ряд безперечних переваг в порівнянні із заняттями в клубі. Удома можна займатися в будь-який час дня і ночі, в простій футболці і шортах, не витрачаючи коштів на покупку абонемента. Звичайно, можна обладнати фітнес куточок у квартирі, що зажадає деяких витрат. Але ці витрати будуть одноразовими і домашній тренажер завжди можна продати за відсутності в ньому необхідності. Головне - займатися на орбітрек або біговій доріжці, а не розвішувати на них білизну.

Як у вільному продажу, так і в Мережі завжди можна знайти відео уроки фітнесу для початківців. На них представлені різні вправи, як з додатковим обладнанням, так і без нього, на всі групи м'язів. Чудовою альтернативою домашнім тренувань стануть і заняття на свіжому повітрі (стадіоні чи в парку), які можна доповнити велопрогулянки, плаванням, бігом і просто ходьбою.


Що потрібно для початку домашніх тренувань і як обладнати міні спортзал за допомогою спеціального обладнання або підручних домашніх засобів? Для початку необхідно поставити конкретну мету, потім розбити її на невеликі етапи (наприклад, скинути 5 кг за два тижні або одягти сукню на розмір менше) і ретельно продумати раціон харчування. Для людини, яка ніколи не займався спортом, результат регулярних навантажень і дієти буде помітний вже в перший тиждень нового способу життя. Саме це стане найкращим поштовхом для продовження занять спортом.


Кімната, в якій проходитимуть тренування повинна добре провітрюватися і мати достатньо природного освітлення. Мінімальний набір для початківців - це килимок для йоги і пара гантелей вагою 1-1.5 кг. Гантелі можна замінити двома літровими пластмасовими бутлями, заповненими водою.

Якщо є можливість придбати і розмістити кардиотренажер (бігову доріжку, орбітрек або степпер) - це просто чудово, але можна організувати пробіжки в парку або просто стрибати на скакалці. Енерговитрати при заняттях бігом по доріжці або на вулиці становлять від 700 до 850 калорій на годину. Стрибаючи з скакалкою можна втратити не менше, але таке навантаження є більш важкою, і витримати її більше 1-2 хвилин поспіль у новачка вийде.

Приклад домашнього куточка для фітнесу, укомплектованого підручним інвентарем:

 • пластиковими пляшками з водою;
 • паперовими одноразовими тарілками (для глайдінг);
 • крупноформатними книгами (для віджимань);
 • лавкою висотою 15-20 см (замість степ платформи);
 • туго скачати рушником;
 • гумовим дитячим м'ячем середнього діаметра;
 • еластичним бинтом (замість стрічки-амортизатора);
 • дерев'яною рукояткою лопати (замість бодибар).


Коли людина каже, що на заняття спортом у нього немає часу і грошей, то він просто виправдовує свою лінь і не хоче напружуватися. Адже правильно харчуватися, рано вставати на пробіжку і відмовитися від поїдання тортиків може далеко не кожен. Але треба розуміти, що все це питання звички і часу. Через два-три місяці регулярних вправ організм сам буде вимагати навантаження, а улюблені раніше напівфабрикати і солодощі не будуть викликати колишнього апетиту. Головне - бажання добре виглядати і залишатися здоровим на довгі роки!