Йога для схуднення відео уроки для початківців і просунутих


Давно ведуться суперечки про те, чи ефективна йога для схуднення або без кардіо навантажень в цьому процесі обійтися не можна? Для того щоб отримати відповідь необхідно розібратися, що таке йога і як вона впливає на організм людини.

Зміст

 • Суть і різновиди йоги
 • Особливості тренувань
 • Вправи йоги для схуднення
 • Реальні історії

Йога є найдавнішим течією, яка включає в себе сукупність цілого ряду різних методик. Всі вони об'єднані для досягнення однієї єдиної мети - гармонії тіла і духу людини. Під час регулярних занять в організмі починає відбуватися ряд позитивних змін:


 • тіло стає гнучким;
 • м'язи приходять у стан тонусу;
 • з'являється енергія;
 • поліпшується кровообіг;
 • шкіра набуває гладкість і шовковистість;
 • нормалізується вага;
 • стабілізується душевний стан, з'являється впевненість, оптимізм, спокій.

Останнє є чи не найголовнішою метою йоги, хоча більшість жінок приваблює можливість позбутися від ненависних складочок на животі. І це без ударних навантажень на хребет і суглоби, багатогодинного потіння на біговій доріжці і жорстких обмежень у харчуванні!

Суть і різновиди йоги

Історія даного напрямку корінням сягає в далеке минуле. Найдавніше зображення людини в позах, схожих на асани, має вік більше чотирьох тисяч років. Перші писемні джерела відносять до 3-4 століття до нашої ери, а найдавніша книга «Рігведа» була написана близько 1550 г до н.е.

Саме поняття «йога» прийшло з санскриту і в перекладі означає єднання, зусилля, зосередження. Існує кілька її різновидів, кожна з яких має свої особливості. Ті системи, в яких використовуються пози (асани) найбільш популярні - хатха-йога, аштанга-йога, тантра-йога і кундаліні-йога.

У початковий період занять відбувається гармонізація тіла людини, її м'язів, суглобів і зв'язок. Підвищується гнучкість, починає йти зайва вага, відступають проблеми опорно-рухового апарату. На другому етапі займається починає відчувати поліпшення всіх фізіологічних процесів, відбувається узгодження в роботі внутрішніх органів. Третій етап - найвищий, оскільки саме тоді починається злиття розуму і тіла, духовного і матеріального.

У сучасному європейському співтоваристві багато послідовників має хатха-йога. Деякі необізнані люди представляють її як послідовність асан, тобто чимось типу гімнастики. Але це не зовсім так. Кінцевою метою занять вважається створення гармонійного тіла, несхильного зовнішніх негативних впливів, що неможливо без езотеричних практик.

Якщо говорити про практичне використання йоги у фітнес-центрах, то частіше використовуються адаптовані і розбавлені силовими вправами хатха-йога і кундаліні-йога. Відвідуючи такі заняття, людина може істотно змінити свою фізичну форму і позбутися кількох кілограмів.

Особливості тренувань

Не слід займатися йогою тільки для того, щоб схуднути. Це не повинно бути кінцевою метою і зажадає великого терпіння і регулярності. Але вага обов'язково почне «танути», так як поняття «гармонія» і «великий зайву вагу» практично не сумісні.

Починати заняття йогою для схуднення бажано з досвідченим інструктором, який ознайомить з протипоказаннями, допоможе освоїти асани і проконсультує з приводу харчування. Позбутися від жирових відкладень і очистити організм неможливо без раціонального меню незважаючи на високу ефективність тренувань.


Не варто починати заняття при наявності хронічних захворювань у стадії загострення, інфекцій, туберкульозу та онкології. При варикозному розширенні вен, гіпертонії, проблемах із хребтом існує ряд заборонених асан. Будь фізичне навантаження має бути дозованою, тому що завжди є ймовірність неправильними тренуваннями посилити проблему.

Якщо особливих проблем зі здоров'ям немає, а зайва вага присутній, то можна включити йогу в комплекс інших видів фітнесу. Наприклад, поєднувати з бігом, аеробікою або відвідуванням тренажерного залу. Це дозволить внести деяку різноманітність і прискорити процес схуднення. Ось кілька правил, яких потрібно дотримуватися під час занять йогою для схуднення:

 • тренуватися регулярно;
 • заняття повинні проходити в світлому і добре провітрюваному приміщенні;
 • використовувати зручний одяг і спеціальний килимок;
 • приділяти увагу правильному диханню;
 • уникати перенапруження і сильного болю;
 • поступово ускладнювати програму;
 • не займатися на повний шлунок.

Вправи йоги для схуднення

Існує декілька простих асан, які можна виконувати самостійно. Вони підійдуть як у якості зарядки, так і можуть стати частиною цілого комплексу для схуднення.

Планка. Виконується як в упорі на шкарпетки і долоні, так і на передпліччях. Тіло розташоване паралельно підлозі, живіт втягнутий, сідниці напружені. Важливо: поперек не повинна провисати! Вправи відмінно опрацьовує м'язи преса, а в планці на боці напружуються косі.

Кобра. Початкове положення - лежачи на животі, ноги прямі, носки натягнуті, долоні на підлозі. Потрібно повільно підняти верхню частину корпусу, прогнувшись у попереку, затриматися на 20-30 секунд і повернутися на підлогу.

Берізка. Початкове положення - лежачи на спині, ноги зігнуті в колінах. Необхідно повільно розігнути ноги, підняти таз вгору. Підтримуючи себе руками під поперек, затриматися так на 30-45 секунд. Важливо: не слід виконувати дану вправу під час критичних днів!

Нахил. Початкове положення - стоячи, стопи розставлені широко, руки заведені за спину і зімкнуті «в замок». Слід виконати нахил вперед, не згинаючи ніг, по черзі торкаючись правої і лівої стопи. Затриматися і повернутися в початкове положення.

Лук. Потрібно лягти на живіт, ноги зігнути в колінах і взяти себе за щиколотки і прогнутися, поступово відриваючи груди від статі. Важливо: при виникненні болю в попереку вправу краще припинити!

Наведені вище рухи дуже прості і зрозумілі й лежать в основі багатьох тренувальних програм. Наприклад, часто застосовуються в пілатес і стрейчингу. Більш складні асани варто виконувати під керівництвом інструктора або скориставшись рекомендаціями зі спеціалізованої літератури.

Реальні історії

Для тих, хто сумнівається в ефективності йоги для схуднення, можна порекомендувати ознайомитися з відгуками від її шанувальників.

Займаюся йогою два роки, три рази на тиждень. За цей час схудла на 16 кілограмів і дуже задоволена результатом. Правда, після шести я не їм, але до цього часу дозволяю що-небудь смачненьке. До цього відвідувала аеробіку, але в результаті отримала лише некрасиві вени і хворе коліно.

Алла, 35 років

Багато років я професійно займалася спортом. Результат очевидний: великі масивні м'язи ніг, травми і проблеми зі здоров'ям. Зараз відвідую клас йоги і тільки завдяки їй повернула не тільки здоров'я, а й красу свого тіла. Пішли болі в спині, ноги стали більш стрункими, без вираженої мускулатури, а тіло гнучким.

Антоніна, 31 рік, колишня спортсменка

Займатися спортом мені забороняли з дитинства, так як є проблеми з серцем і судинами. Йогу також не рекомендували, але на свій страх і ризик я зважилася. Результат: мінус 10 кілограм, гарний настрій і душевну рівновагу. Я практично перестала нервувати і переживати через дрібниці, що позитивно відбилося на здоров'ї.

Настя, 26 років

Все вищесказане ще раз підтверджує той факт, що при розумному підході спортом може займатися кожен. Йога стане відмінною альтернативою сидінню на дивані і поїдання тістечок. При цьому вона позбавить від стресів набагато ефективніше, ніж алкоголь або солодощі, подарує гармонію і позбавить від накопичених внутрішніх проблем.