Гімнастика для хребта краща профілактика болю в спині


Протягом усього життя людини його спина відчуває підвищене навантаження в наслідок прямоходіння, тому гімнастика для хребта має бути присутня в житті щодня.

Зміст

 • Основні причини проблем з хребтом
 • Протипоказання до тренувань
 • Вправи для розтягування хребта

Практично кожен може дозволити собі ту чи іншу рухову активність в залежності від віку та стану здоров'я. Існує безліч методик профілактичних і лікувальних тренувань, в основі яких лежать принципи витягнення і мобілізації.


Основні причини проблем з хребтом

Зіткнувшись з болями в попереку або шиї, людина в першу чергу йде до лікаря. Той прописує перелік лікарських препаратів, протизапальних і знеболюючих. Найчастіше це усуває проблему тільки на деякий час, так як причина залишається.

Через деякий час ситуація по-повторюється і доводиться знову звертатися до лікаря. Щоб уникнути такого повороту потрібніше не тільки грамотна діагностика, але і регулярна розтяжка м'язів спини і повна зміна способу життя.

Фактори, що призводять до болів в області хребта:

 • структурні зміни і травми (спондильоз, остехондроз, грижі міжхребцевих дисків, переломи, тріщини, спондилолістез);
 • запальні процеси та інфекційні захворювання (артрити різної природи, хвороба Бехтєрєва, остеомієліт, туберкульоз);
 • метаболічні порушення (остеопороз);
 • пухлини в ряді внутрішніх органів з метастазами;
 • пошкодження м'язів і зв'язок, перенапруження;
 • захворювання судин і серця;
 • неправильний спосіб життя, призводять до порушень постави.

Найчастіше патологічних змін, які служать причинами виникнення болів, схильний поперековий відділ хребта, особливо це стосується представниць прекрасної статі. Це пов'язано з особливостями фізіології і необхідністю виношувати потомство.

Гіподинамія, надмірні фізичні навантаження, тривале перебування на ногах (продавець і перукар - споконвічно жіночі професії), робота на присадибній ділянці, не розгинаючи спини, зайва вага, гормональні зраді-ня, вагітність - ось далеко не повний список факторів, які провокують болі в спині.

У таких випадках варто переглянути як свої повсякденні обов'язки, так і ставлення до фізичних навантажень. Правильна розтяжка хребта за допомогою спеціального обладнання і без нього, що зміцнює гімнастика, сон на твердій поверхні, відвідування лазні або сауни - ось ті методи, які зменшать біль, розтягнутий спазмовані м'язи і зв'язки і знімуть запалення в навколосуглобових тканинах.

Протипоказання до тренувань

Перш, ніж приступити до занять, необхідно пройти повну діагностику і проконсультуватися з лікарем, оскільки існує ряд відносних і абсолютних протипоказань до застосування кінезітерапії (лікування рухом).

Відносні протипоказання:

 • недавні оперативні втручання на хребті, суглобах, м'язах;
 • важкі травми, що супроводжуються переломами, а також розривами м'язів і зв'язок;
 • обструктивні захворювання легенів;
 • важкі захворювання серця і судин (інфаркт, артеріальна гіпертензія);
 • печінкова і ниркова недостатність;
 • тяжкі форми цукрового діабету;
 • ускладнені захворювання сполучної тканини;
 • гострі запальні процеси;
 • новоутворення опорно-рухового апарату будь-якої природи.

До абсолютних протипоказань для витяжки хребта відносять сильний біль при виконанні вправ, злоякісні пухлини, тромбози. Крім того, існує ряд обмежень в русі, які присутні при тих чи інших захворюваннях хребта.

Наприклад, при остеохондрозі небажані різкі і ривковие рухи, стрибки, вібраційні впливу і скручування уздовж поздовжньої осі хребта. Подібні навантаження викликають зміну тиску усередині міжхребцевих дисків і додатково їх здавлюють. Згодом можуть виникати обмеження і грижі. Також протипоказаний біг і більшість видів аеробіки (крім аквааеробіки).

Вправи для розтягування хребта

Витягнення повинні виконуватися щодня по 15-30 хвилин, а якщо є така можливість, то і по кілька разів на день. Для розтягування грудного і поперекового відділу багато тренера рекомендують висіти на турніку, але такий спосіб не дуже хороший з кількох причин. По-перше, швидко втомлюються руки, що скорочує час заняття. По-друге, такий вплив може виявитися занадто агресивним. Тому набагато краще скористатися іншим допоміжним обладнанням, яке легко підійде для експлуатації в домашніх умовах.

Дошка Євмінова (профілактор Євмінова) - тренажер для розтяжки хребта №1. Вона являє собою дошку, яка кріпиться до стіни і має спеціальні ручки. Кут розташування тренажера може змінюватися в залежності від основної мети заняття. На профілакторі можна не тільки висіти, а й виконувати різні вправи. Результат від тренувань з'являється вже через пару тижнів - йдуть больові відчуття, поліпшується самопочуття, повертається рухливість.

Витяжка хребта також може здійснюватися за допомогою нової розробки в області реабілітаційних тренажерів - обладнання Prophylaxis. Профілаксіс складається з двох частин: основи з ремінцем кріплення і гнеться пластини, яка може мати игольчатую або кулькову поверхню. Також пластину можна перевертати гладкою стороною і регулювати величину вигину.

Тренажер рекомендують використовувати для витягування лежачи, виконання ряду вправ на всі групи м'язів, застосовувати в якості підставки в положенні сидячи (офісне крісло, автомобіль). Крім того, за голчастою пластині можна ходити, що є прекрасною профілактикою плоскостопості.

У положенні лежачи Профілаксіс слід поступово переміщати уздовж хребта від поперекового відділу до шийного, затримуючись у кожному положенні декілька хвилин. Це дозволить досягти глибокого розслаблення м'язів спини і витягнути хребет. Більш просунуті користувачі можуть використовувати тренажер для виконання рухів у вихідному положенні стоячи, лежачи на спині, животі або боці.

Розслаблення спини можна також досягти, використовуючи вправи для розтяжки хребта без додаткового інвентарю. Ось кілька з них.

«Повороти». Початкове положення: лежачи на спині, ноги зігнуті. Слід розгорнути коліна в одну сторону, а руки відвести в протилежний і потягнутися. Поміняти напрям і повторити.

«Перекати». Початкове положення: таке, як і в попередній вправі. Необхідно підтягти коліна до живота, обхопити їх руками і покататися на хребті.

«Кобра». Початкове положення: лежачи на животі. Потрібно підняти верхню частину корпусу на руках і повернути голову спочатку вправо, потім вліво.

Основною запорукою успішного лікування є регулярність тренувань і правильність виконання вправ на розтяжку хребта. Слід також не забувати про м'язи преса, рук і ніг. Їх всебічний розвиток дозволить поліпшити кровопостачання, підвищити силу і гнучкість людського тіла. Головне - правильно дозувати навантаження і враховувати протипоказання.

Будь хронічні захворювання вимагають не тільки медикаментозного лікування, але і повної зміни способу життя. У деяких випадках регулярна гімнастика для хребта може зробити для здоров'я набагато більше, ніж таблетки і уколи. Починати «доглядати» за спиною стоїть якомога раніше, поки небезпечні стану можна попередити і уникнути появи больових відчуттів.