Казеїновий протеїн - що це таке і як правильно приймати


У відкритих джерелах читаємо оптимістичне: «Казеїновий протеїн допомагає боротися з почуттям голоду при схудненні». Це, до речі, доведений науково факт. Так що ж, все за спортивним харчуванням, забувши сирок на полицях магазину?

Зміст

  • Коли казеїновий протеїн незамінний
  • У чому полягає користь казеїнового протеїну
  • Чому казеїн іноді п'ють перед тренуванням
  • Шкода казеїну

До речі, сир і цей продукт - найближчі родичі. Обидва виходять шляхом створаживания молочного білка. Це особливий вид ферментації, загальний для всіх трьох продуктів - сиру, казеината кальцію і міцелярного казеїну. Тим часом, не завжди цей продукт допомагає схуднути і добре переноситься. Все залежить від особливостей організму, тренувального плану і дієти людини.


Коли казеїновий протеїн незамінний

До слова, буває дві форми цього протеїнового порошку:

  • казеїнат кальцію. Більш «стара» формула, довгі молекули білка, повільне перетравлення, і не надто привабливий іноді смак. Більшість марок харчування з ним часто містили і велика кількість ароматів, і аспартам;
  • міцелярно казеїн. Більш нова формула. Відносно швидке (але не таке швидкісне, як у сироватки та ізоляту) перетравлення, гарне засвоєння, і більш приємний смак. Хороший і з менш «хімічними» підсолоджувачами, на ринку можна знайти формули навіть зі стевієй і натуральними смаками, начебто природного какао та французької ванілі

Казеїнат кальцію сьогодні можна зустріти в недорогих багатокомпонентних протеїнах. Їх зазвичай купують, що називається, від продуктового достатку і для різноманітності в меню. Благо, з багатокомпонентних порошків виходять відмінні млинці, кекси та інші страви з протеїну. Але як засіб для відновлення мускулатури після серйозної тренування вони, звичайно, програють ізолятів, гідролізат і сироватці.

Міцелярно казеїн більш часто продається в якості окремої добавки. Її-то і п'ють деякі особи для схуднення.

До речі, спочатку призначення у продукту інше - запобігти катаболізм м'язів за 8-годинне вікно без їжі. Правда, більш сучасні дослідження доводять, що при природному гормональному фоні і відносно аматорському, помірному тренінгу, боятися катаболізму не варто. Його прояви все одно не будуть критичними.

А вся істерія навколо спалювати вночі м'язів, швидше, тільки сприяє хорошим продажам спортивного харчування, і абсолютно ніяк не впливає на реальні результати звичайних людей.

Незамінний казеїновий протеїн тільки в одному випадку - людина не може нормально спати, якщо нормально ввечері поїсть. У світі силового фітнесу зовсім інші закони. Горезвісне «не їсти після шести» зазвичай означає «не поновлюватися після тренування», і «не отримувати ніякого результату», а не «худнути і хорошеть».

Дійсно регулярний тренінг змінює метаболізм таким чином, що після нього краще б спожити гарну порцію білка, а потім - і їжу, яка буде повільно засвоюватися і віддавати організму амінокислоти для відновлення.

Але коли у нас відбувається тренувальне заняття у більшості дорослих людей, обтяжених роботою та іншими обов'язками? Правильно, звичайно ж, ввечері. Багато хто просто не можуть заснути, якщо по «класиці жанру» після тренування випивають протеїн, а потім з'їдають багатий білком і клітковиною вечерю.


І заважають не докори сумління, а тяжкість в ШКТ. Якщо випити після тренування рідкі амінокислоти або БЦАА, а перед сном - казеїн, шанси на «виспатися» підвищаться. А це важливіше, ніж розлогі міркування про страшний катаболизме.

У чому полягає користь казеїнового протеїну

Як і будь-який інший продукт спортивного харчування, казеїн заповнює «прогалини» в нашому звичайному раціоні:

  • допомагає поїсти тоді, коли перетравлювати важку їжу немає ніякої можливості, але отримати ще хоча б 20-30 г білка важливо;
  • дозволяє багатьом людям збалансувати свою вечірню рутину. Скажіть чесно, морозиво любите? А якщо під улюблений вечірній серіал? Любов до солодких ласощів може зіграти злий жарт з фігурою, навіть якщо ви тренуєтеся важко і регулярно. А от якщо розвести казеїн в невеликій кількості води так, щоб вийшов пудинг, і охолодити отриманий кулінарний шедевр, можна цілком комфортно провести вечір з чашкою солодких ласощів і тихим розвагою за вибором;
  • допомагає отримати додаткові амінокислоти. Практика показує, що в сучасному раціоні в дефіциті, все-таки, білок, а не вуглеводи. Особливо проблема стосується жінок. Адже багато з них, швидше, пропустять щось на зразок основного блюда або риби, але не упустять можливість поласувати десертом. Тому казеїн просто служить додатковим джерелом білка.

Чому казеїн іноді п'ють перед тренуванням

Дуже багато людей, урізавши калорії заради спалювання жиру, стикаються з постійним відчуттям голоду. Природа явища не завжди тісно пов'язана з незбалансованим раціоном. Але, вибачте, чим більше у вашому харчуванні ухилу в доморощений бодібілдинг, тим сильніше голод. Радісно поїдаючи одні курячі грудки, і салат, людина іноді відчуває справжні провали в силі, і напади голоду. У цьому випадку і п'ють перед тренуванням казеїн. Причина проста - провести заняття так, щоб не відчувати серйозного дискомфорту.

Характеристика Соєвий ізолят Сироватковий протеїн Казеїн Комбінування
Повноцінний білок
Показник засвоюваності Середнє Швидке Повільне Пролонговану
Збільшує м'язову масу
Високий вміст лейцину
Високий вміст глютамина
Високий вміст L-аргініну
Активізує антиоксиданти

Чи до цього підходу місце в жіночому тренінгу? Так, якщо до тренування їжа востаннє вживалася години так за 4 «до», схуднення вступило в свою активну фазу, і тренуватися з трохи наповненим шлунком комфортно. Отримати «швидкі» білки в цьому випадку допоможе звичайна вода з БЦАА, якщо це необхідно. Голод вас не потривожить, можете спокійно займатися, скільки потрібно.

Інше питання, скільки порцій казеїну варто їсти на добу. Деякі журнали для бодібілдерів просувають мало не 3-4 порції суточно. Вранці, перед тренуванням, і перед сном. Деякі і вночі встають, щоб поколупати в улюбленій банку з протеїном. Але це не обов'язково.

Шкода казеїну

Можлива шкода надлишку міцелярного казеїну в раціоні - порушення травлення. Молекули цього виду білка представляють собою досить великі структури. Як було згадано, вони перетравлюються повільно. І не завжди покращують функціональний стан ШКТ, особливо якщо приймати їх часто і активно. Травлення може сповільнюватися і порушуватися, якщо зловживати казеином.

Другий підступ чекає любительок дотримуватися дієти на око. Зазвичай жінкам потрібно менше калорій просто в силу більш низької ваги. І проблеми у них починаються трохи раніше, ніж у чоловіків, що харчуються без підрахунків. Відносно невисока маса тіла, плюс 3 порції спортивного харчування в день і звичайна їжа? І ви худнете? Терміново порахуйте калорії, може статися, що ви вже «на масі», і самі того не підозрюєте.

Загалом, корисний чи шкідливий казеїновий протеїн просто так без застосування до конкретної ситуації сказати не можна. Якщо дівчина здорова, але не може з якихось причин забезпечити своє відновлення звичайним харчуванням, чому б і ні. «Жіночі» дозування починаються з 20 г перед сном, з водою або знежиреним або мигдальним молоком.

Шкідливим протеїн може стати, якщо поїдати його як ласощі, відключивши розумний контроль. І звичайно, він менш перспективний для швидкого відновлення мускулатури, якщо приймати його відразу після заняття.

У всьому різноманітті пропозицій на ринку варто шукати такий казеїн, який не буде містити аспартама і штучних ароматизаторів і барвників. У будь-якому випадку, продукт може спровокувати алергію, особливо, якщо подібна реакція була на молочні продукти.
Вживаючи спортивне харчування, треба стежити, щоб загальна кількість білка в раціоні не перевищувало 2, 5 г на 1 кг маси тіла, щоб не створювати надлишкову додаткове навантаження на нирки.