Л-карнітин для схуднення відгуки та рекомендації практикуючого тренера з фітнесу


Практично кожна людина, який відвідує фітнес клуби, хоча б раз чув слово «L-карнітин». Реклама обіцяє, що завдяки прийому препарату можна не тільки схуднути, але поліпшити самопочуття, стати більш енергійним і активним. Наскільки це правда і чи варто покладати на Л-карнітин великі надії, намагаючись досягти ідеальної фігури?

Зміст

  • Що являє собою L-карнітин?
  • Чи можна вживати Л-карнітин для схуднення?
  • Правила прийому левокарнітіна

Кілька десятків років людство шукає швидкі та безпечні способи схуднути, не докладаючи для цього особливих зусиль. У хід йдуть різні харчові добавки, спалювачі жиру, інноваційні технології, пластична хірургія і навіть гіпноз.


Фармацевтичні компанії, випускаючи і просуваючи на ринок чергову «диво-таблетку», заробляють мільйони на бажаючих знайти фігуру мрії. У число подібних, широко представлених на вітчизняному ринку препаратів, потрапив і L-карнітин (левокарнітіна), який рекомендується приймати в якості ефективного жиросжигающего речовини, а також для забезпечення організму необхідною енергією.

Що являє собою L-карнітин?

Левокарнітін відноситься до амінокислот, які виробляються в організмі кожної людини при вживанні достатньої кількості тваринного білка (близько 150 грамів). При недостатньому вживанні білка, L-карнітин синтезується самим організмом в нирках і печінці.

Функція левокарнітіна полягає в підвищенні проникності мембран клітин для жирних кислот. При цьому швидкість розпаду жирової тканини не збільшується, проте посилюється синтез жирових молекул в цілях забезпечення енергією людського або тваринного організму. Таким чином, L-карнітин впливає на хід розщеплення жирів, не руйнуючи їх самостійно. Ефективним є прийом речовини перед фізичними навантаженнями (особливо важкими), але без них прийом левокарнітіна призведе тільки до непомірного підвищенню апетиту.

Також L-карнітин не зробить ніякого впливу на жири, що надходять з продуктами харчування, і не вплине на розщеплення вуглеводів і утворення глікогену, який є основним джерелом енергії для людського організму.

У сучасній спортивній медицині левокарнітіна застосовується як анаболічного засобу, розвиваючого мускулатуру, а також для лікування станів, пов'язаних з хронічним перевтомою і втомою.

Чи можна вживати Л-карнітин для схуднення?

Інформація, яка існує на даний момент щодо ефективності Л-карнітину, досить суперечлива. Прихильники стверджують, що L-карнітин незамінний при великих фізичних навантаженнях, допомагає не тільки скинути зайву вагу, але і суттєво збільшити витривалість при аеробних навантаженнях.

Вважається, що прийом препаратів на його основі знижує рівень холестерину в крові, очищає судини і допомагає розщеплювати молочну кислоту, яка утворюється в організмі після активних тренувань.

Додатковими «бонусами» при прийомі L-карнітину можна вважати уповільнення процесу втрати кісткової маси, позитивний вплив на стан серцевого м'яза, роботу мозку і підвищення імунітету.

Однак є факти, які говорять про марність, а іноді й про шкідливий вплив синтетичного L-карнітину на людину. У разі споживання L-карнітину у вигляді таблеток і при відсутності додаткової потреби організму в карнитине, речовина досить швидко виводиться разом з сечею.


Існує також певний перелік захворювань, при яких прийом L-карнітину протипоказаний:

  • хронічні захворювання нирок і печінки (цироз печінки);
  • діабет;
  • гіпертонія;
  • хронічні захворювання серцево-судинної системи.

У всіх зазначених вище випадках рішення про прийом препаратів, що містять карнітин, приймає тільки лікуючий лікар. У разі передозування можуть виникнути нудота, блювання, діарея та запор. Тому необхідно ретельно вивчити правила прийому і дозування препарату, зазначені на упаковці.

Існує ряд захворювань і станів, при яких додатковий прийом карнітину рекомендований медициною. До них відносяться деякі онкологічні захворювання, захворювання нирок і хвороба Альцгеймера. Бажано додатково приймати його вегетаріанцям, які не вживають м'ясо - основне джерело природного карнітину.

Правила прийому левокарнітіна

Відомо, що карнітин міститься в м'ясі, тому оптимальним шляхом потрапляння речовини в організм є нежирна куряча грудка або телятина. Як правильно приймати синтетичний Л-карнітин, якщо виникає така потреба?


Існує три лікарські форми, за допомогою яких можна забезпечити організм карнітином: таблетки, капсули і сироп. Спортсменам рекомендується приймати речовина безпосередньо перед тренуванням і обов'язково курсами, тривалість яких зазвичай становить 5-6 тижнів. Після цього бажано прийом препарату припинити.

Одноразова доза перед великим фізичним навантаженням становить від 500 до 1500 мг.
Незалежно від дозувань, які завжди вказані на упаковках, потрібно додатково проконсультуватися з лікарем, особливо якщо препарат планується давати Дете або людям з хронічними захворюваннями.

Відгуки про Л-карнитине досить різноманітні, тому сприймати їх як стовідсоткове керівництво до дії небажано. Однак до єдиної думки приходять всі, хто пробував приймати левокарнітіна у вигляді таблеток або капсул: по-перше, він підвищує апетит, а по-друге, ефективний тільки в поєднанні з фізичними навантаженнями.

Просто сидячи на дивані, жуючи булочку і запиваючи її сиропом, зайва вага можна збільшити ще швидше, ніж без нього. Не можна забувати про те, що в медицині за допомогою карнітину лікують анорексію, нестача ваги у дітей і дистрофію міокарда. Іноді під час прийому осіб відзначає появу легкого запаморочення і підвищену нервову збудливість. Причиною такого побічного ефекту є властивість Л-карнітину трохи підвищувати артеріальний тиск.

Якщо людина раціонально харчується, регулярно тренується і постійно змінює ступінь навантаження, то процеси спалювання жиру йтимуть незалежно від прийомів додаткових харчових добавок і чудесних таблеток. Відомо, що ефект від прийому карнітину настає тільки при тривалих тренуваннях (не менше 30 хвилин), які включають в себе аеробні тренування з цільовою зоною пульсу величиною не менше 65% від максимального. Але якщо дотримуватися подібного графіка занять, кілька обмежуючи себе в їжі, процес схуднення буде йти цілком природним чином.

Тренер з фітнесу Голик Оксана спеціально для ladymadonna.ru