Оксісайз дихальна гімнастика для схуднення


У Росії оксісайз просуває Марина Корпан. Між іншим, інструктор з вищою фізкультурним освітою. А автором гімнастики є чергова «проста жінка, яка працювала в іншій сфері» - амерісканская вчителька Джилл Джонсон.

Зміст

 • Відгуки про оксісайз
 • Як працює оксісайз для схуднення
 • Оксісайз або бодіфлекс?

Який предмет викладала американка, історія не зберегла. Однак Oxycise дозволив їй, напевно, і іпотеку виплатити достроково, і забезпечити своїм дітям безбідне існування. Дана гімнастика користувалася просто шаленою популярністю в минулому десятилітті в США і Канаді. У неї є все, щоб полюбитися простим людям. І майже нічого, щоб сподобатися професіоналам фітнесу. То чи можна за допомогою неї схуднути?


Відгуки про оксісайз і наукові дослідження цієї гімнастики

Джилл Джонсон не даром дама освічена. Боролася вона з зайвою вагою давно, і застосувала популярний в науці підхід. Якщо не працює класичний метод, треба вчинити «від протилежного». Нормальна аеробіка не спрацювала, але підручники кажуть, що для спалювання жиру потрібен кисень? Треба пошукати спосіб доставити його в тканини іншим, окрім аеробного процесу способом.

Загалом, подібна техніка була безжально запозичена з йоги. Так зване восьміетапное дихання для схуднення оксісайз - ні що інше як одна з пранаям. Покращена, і доповнена вправами на статичну напругу м'язів і розтяжку.

Відгуки про оксісайз в книзі - просто свято якесь. Домогосподарки худнуть, студентки позбавляються від «10 кг першокурсника», майже не відмовляючись від піци і пива. Після пологів стройнеют в лічені години. Та й під час вагітності вага не набирають. Та що там прості смертні. У книзі Джонсон опублікований відгук професійного бодібілдера К. Китченс. Мовляв, робив хлопець оксісайз замість свого звичайного кардіо, і «просушується» просто на очах.

Трохи нижче в тій же книзі Джонсон читаємо, що ефективність гімнастики підтверджена дослідженнями університету Південної Каліфорнії. Правда, результати в базі наукових публікацій не знаходяться, зате вчені зробили висновок, що глибоко дихати корисно.

А ось відгуки про гімнастику оксісайз для схуднення в інтернеті дуже різні:

 • позитивні пишуть, в основному, жінки з «глибоким зайвою вагою» і таким же огидою до фізкультури як виду людської діяльності. Відомо, що якщо ваги багато, будь-які зміни раціону і рухового режиму допомагають почати скидати. Власне, тому і худнуть повні студентки на початку семестру, коли доводиться багато ходити пішки, намотуючи кілометри між корпусами ВНЗ. Тому ж скидають вагу і ті, хто не сидить у декреті перед телевізором, а ходить гуляти з дитиною. І приблизно з тієї ж самої причини скидають вагу, виконуючи вранці коврово-кімнатну гімнастику. Це, до речі, означає, що рухи можуть бути будь-якими;
 • реальних відгуків бодібілдерів, фітнессістов або просто просунутих любителів фізкультури виявлено не було. Мабуть, дихальна гімнастика таким людям просто не дуже подобається. Або вони від неї, що закономірно, що не дуже худнуть.

У творчій праці Джилл Джонсон насторожує тільки одне - постійні обіцянки того, що якщо дихати неправильно, ніякого схуднення не вийде. Це, знаєте, віддає страховкою на майбутнє. Завжди ж можна сказати людині, що дихав він неправильно, і ...

Як працює оксісайз для схуднення

Вся історія про кисень і спалювання жиру була б правдою, якби не один простий факт. Для старту ліполізу потрібен певний гормональний фон. Він виникає тільки при дефіциті калорій. Якщо такий не створений, можна, вибачте, хоч годину дихати, роздуваючи і сдувая легкі, але нічого, крім легкого «кисневого отруєння» так і не отримати.


Загалом, без дієти гімнастика не працює. Це, до речі, розуміють і автори, і популяризатори дієти. Та ж М. Корпан пише, що без розумних обмежень раціону схуднеш. А з пляшками жоден оксісайз для схуднення не спрацює.

Автор Oxycise рекомендує, до речі, стандартну дієту для зниження ваги калорійністю близько 1600 ккал для жінок. Ніякі групи продуктів вона не виключає, і за змістом нагадує Принцип Тарілки, з яким можна ознайомитися на сайті Міністерства Сільського Господарства США. Або в будь-якому іншому джерелі, а то й тарілочку замовити з обмежувачами.

Хто не знає, це система харчування, де половину тарілки рекомендується заповнити овочевим блюдом, а іншу частину розділити на дві половинки. На першу - порцію нежирного білка, на другу - трохи складних вуглеводів. Є це треба 3 рази в день, а на перекушування задовольнятися фруктами і невеликою кількістю горіхів.

Сама дихальна гімнастика виглядає наступним чином:

 • Встаємо прямо, трохи втягуємо живіт, і вдихаємо носом. Потім як би затримуємо повітря і робимо 3 різких швидких додаткових вдиху;
 • за аналогічною схемою видихаємо;
 • все це треба доповнювати ще й втягуванням живота на видиху і легким «перекиданням» таза. Нагадує першу позицію пілатес - тазові кісточки наводяться до нижніх ребер, поперековий природний прогин випрямляється.

Доповнюється це вправами, що нагадують калланетик. Наприклад, можна використовувати таку добірку:

 • на диханні завмерти в статичному пріседе і сидіти 4 дихальних циклу, 8 повторів;
 • в стійці відвести ногу назад, напружити сідницю, аналогічно;
 • в стійці відвести ногу вбік, напружити м'язи стегна, повторити дихання;
 • виконати «човник» в статиці лежачи, поєднуючи з диханням;
 • перевернутися, зробити втягування живота лежачи на спині, поєднуючи з диханням;
 • стиснути руки перед грудьми і «продихатися» 4 циклу, посилюючи тиск.

А можна використовувати і оригінальні вправи Джилл Джонсон, для цього доведеться знайти її книгу з промовистою назвою Oxycise! Саме так, зі знаком оклику і називається система в оригіналі.

Оксісайз або бодіфлекс: що ж краще?

Цинічні тренери з силовій підготовці дадуть відповідь на це питання: «Краще переставайте худнути килимовим методом, обстежтеся у професіоналів медицини, і приходьте до професіоналів спорту. Вони нестрашні, і рухатися навчать так, щоб в побуті не травмувати, і після клімаксу крихкість кісток не придбати. Та й від офісної постави позбудетеся заодно зі схудненням своїм ».


Але віддалене майбутнє кісткової системи, постави та іншого мало кого хвилює, коли нам обіцяють прибрати 10 см в об'ємі за пару місяців.

Насправді, такий результат можливий з будь фізичним навантаженням. Для цього треба:

 • взяти абсолютно нетренованого людини;
 • навчити його працювати поперечної м'язом живота, тобто втягувати черевну стінку «до хребта»;
 • посадити його на розумне харчування з дефіцитом калорій;
 • зміцнити всі основні групи м'язів за допомогою будь силового навантаження;
 • змусити дотримуватися раціон чисто, без порушень, «як для себе»

До речі, секрет, чому добре треновані люди не худнуть з бодіфлексом і оксісайз, полягає в тому, що для них неможливий ефект миттєвої підтяжки м'язів за рахунок підвищення їх первинної тренованості.

А що жир? Він буде потихеньку спалюватися за звичайними фізіологічним законам, поки ви залишаєтеся на дефіциті калорій.

Втім, шанувальники подібних речей вважають, що оксісайз ефективніше бодіфлекса. А ще їм можна займатися під час вагітності, правда, живіт не втягувати і таз НЕ підкручувати. На відео з Джилл Джонсон зазвичай присутній вагітна жінка, і вона показує доступні для цього стану варіанти.

Бодіфлекс робити вагітним не можна. Крім того, вважається, що протипоказань у нього більше. До них відносяться катаракта, глаукома, сильна короткозорість і підвищений тиск.

В цілому ж, обидві гімнастики викликають досить швидку адаптацію м'язів. Можна спробувати робити спочатку їх, потім поступово підсилити навантаження, перейшовши на більш складні класи пілатес або калланетик. А з часом, і до посильної роботі з обтяженнями. Правда, гуру цих гимнастик вважають, що варто тільки їх освоїти, ніякі інші тренування вже не знадобляться. Загалом, спробувати можна безкоштовно, так чому б і ні?