Сушка тіла для дівчат вплив моди або необхідність


Словосполучення «сушка тіла» найчастіше сприймається обивателями як частина тренувального процесу під час підготовки до різних змагань, наприклад, з бодібілдингу.

Зміст

 • Сушка буває різна
 • Програма сушки тіла для дівчат
 • П'ять тижнів для рельєфу і стрункості

Багато хто чув про спеціальні дієти, які допомагають «підсушити» фігуру, позбутися підшкірного жирового прошарку і додати тілу бажаний рельєф. Але чи потрібно це звичайним жінкам - ось один з найпоширеніших питань, які задають відвідувачі спортивних клубів своїм тренерам.


Сушка буває різна

Звичайно, мова піде не про всіма улюблених бубликах або однієї з опцій пральної машини, а про загадкове явище, яке прийшло з професійного бодібілдингу та періодично використовується як екстреного способу швидко схуднути.

Основною метою будь сушки є зменшення підшкірних жирових відкладень виключно в естетичних цілях. Кожна м'яз стає добре видно і виникає відчуття красивого, «прокачаного» тіла. Даній стадії завжди передує тривалий тренувальний цикл, який складається з кількох етапів і має свої особливості для жінок і чоловіків.

Використовувати сушку для поліпшення фігури може не тільки спортсменка, але і практично будь-яка дівчина, дотримуючись певних правил та враховуючи деякі особливості свого організму. Головне - розуміти, що даний процес не є просто дієтою, а тому вимагає обов'язкової консультації з тренером або ознайомлення зі спеціальною літературою. Сушка тіла в домашніх умовах також можлива, але за наявності базової фізичної підготовки і тільки після розмови з лікарем.

Необхідною умовою для початку сушіння тіла у дівчат є набір м'язової маси за допомогою тренувань і оптимально підібраного харчування. Далі необхідно змінити дієту так, щоб позбутися від жиру без втрати м'язів. Для цього використовується меню з повним виключенням солодощів та інших джерел «швидких» вуглеводів.

Відомо, що при попаданні в організм, «швидкі» вуглеводи різко підвищують рівень глюкози, яка може накопичуватися у вигляді глікогену. Якщо вуглеводів занадто багато, глюкоза перетворюється в жир. Якщо надалі виникає нестача глюкози, то в якості джерела енергії організм спочатку використовує глікоген, а тільки потім розщеплює жир. Саме тому жирова тканина вважається основним стратегічним запасом на випадок харчів і позбутися від неї не так вже просто.

Особливо складно прибрати прошарок представницям прекрасної половини людства. Це пов'язано з особливостями будови і метаболічних процесів: жирова тканина не тільки є «рятівним колом» на випадок непередбачених обставин при вагітності або годуванні груддю, а й місцем для додаткового синтезу гормону естрогену.


Звичайно, надмірна вага негативно позначається на здоров'ї, але і його недолік негативно впливає на репродуктивну функцію. А невелика складочка на животі, яка приводить дівчину в жах, з точки зору природи не тільки не шкідлива, але навіть корисна. Саме тому прекрасна стать гірше скидає вагу, ніж чоловіки, у яких і м'язова маса більше і гормональний фон зовсім іншою.

Програма сушки тіла для дівчат

Перш ніж переходити до безвуглеводної строгій дієті, необхідно ознайомитися з низкою протипоказань:

 • грудне вигодовуванні або вагітність (на будь-якому терміні);
 • діабет;
 • захворювання шлунково-кишкового тракту (виразка, гастрит і т. д.)
 • патології та хронічні захворювання печінки та нирок;
 • робота, пов'язана з постійним фізичним та розумовим перенапруженням.

Якщо вищенаведеного стану не виявлені, то можна починати, дотримуючись при цьому певних правил:

 • дієта при сушінні передбачає дробове харчування і відмова від багатьох продуктів, тому режим і обмеження - основні умови успіху;
 • рідина повинна надходити в організм у достатній кількості (не менше 2.5 літрів на день);
 • за дві години до і після тренування їсти не можна;
 • останній прийом їжі повинен бути як мінімум за дві години до сну.

Починати «сушитися» потрібно обов'язково з придбання м'язової маси. Потрібний результат забезпечать правильно підібрані силові тренування, з урахуванням особливостей будови і наявності проблемних зон. Наступним етапом стане програма сушіння тіла спеціально для дівчат, яка включає в себе посильні кардионагрузки, силові вправи і дієту.

Доведеться відмовитися від: солодощів, борошняних виробів, молочних і тваринних жирів. Крім того, слід уникати солі, так як вона затримує воду і будь-яких напівфабрикатів, які містять полінасичені жири. Обов'язково вживати: каші (наприклад, гречку і рис), пісне м'ясо, овочі, знежирений сир і кефір, несолодкі фрукти. Банан, диня, виноград мають високий глікемічний індекс і містять «швидкі» вуглеводи у вигляді цукрів. Солодощі можна замінити медом (підходять не всі сорти, залежно від глікемічного індексу) або замінниками цукру (не дуже корисні).

Сушка тіла для дівчат передбачає ще більш сувору дієту, ніж для чоловіків, тому в перший тиждень бажано максимально обмежити вживання жирів і вуглеводів, але при цьому уважно контролювати стан. Подібна дієта може бути чревата розвитком кетоацидозу, який характеризується появою запаху ацетону з рота, слабкістю, тахікардією. У такій ситуації дієту краще поступово послабити і терміново ввести в раціон солодкий сік і фрукти.

П'ять тижнів для рельєфу і стрункості

Зразкове меню на місяць при сушінні тіла для дівчат, розраховане на п'ять тижнів доступно для будь-якої жінки в домашніх умовах.

1-й тиждень. Вуглеводи повинні потрапляти в організм з розрахунку 2-2.5 г на один кілограм ваги. Кожне з'їдене страва бажано записувати, використовуючи при цьому таблиці глікемічних індексів продуктів та їх калорійності. Остання залежить від початкової ваги і способу життя людини. У раціоні має міститися багато клітковини з каш, овочів. а також білок (нежирне м'ясо, яйця). Тиждень вважається вступної, тому правила харчування досить лояльні. Різко починати сувору сушку категорично не можна!

2-й тиждень. Протягом другого тижня кількість вуглеводів скорочується до 1 грама, а ось питомий вміст білка в раціоні має бути збільшено до 80%. У меню обов'язково варто включити знежирений кефір і сир, відварене м'ясо птиці, овочі, зелень, рибу. Фруктів та солі варто уникати.

3-й тиждень. Норма вуглеводів знижується ще на 0.5 грама. Раціон можна залишити таким, як на другому тижні, доповнивши його перепелиними яйцями.

4-й тиждень. Передбачає початок поступового виходу з процесу сушіння, тому повторює меню 2-го тижня.

5-й тиждень. На даному етапі дієта ще трохи пом'якшується і повторює 1-й тиждень.

Крім того, можна допомогти організму, вживаючи спортивне харчування та різні добавки: л-карнітин, вітаміни, протеїни і жиросжигатели.


Будь-яка дієта може стати справжнім стресом для організму і привести до вкрай негативних наслідків. Ті методи, до яких вдаються багато спортсменів, практично завжди приносять шкоду здоров'ю і не дуже підходять звичайним людям. Краще уникати солодощів і фаст фуду, займатися фітнесом, ніж вдаватися до радикальних заходів у вигляді різних жироспалювачів, екстремальних дієт і непомірних фізичних навантажень.