Вправи бодіфлекс для схуднення правда і вигадка


Існує думка, що вправи бодіфлекс здатні не тільки по-сприяти втраті ваги, але і дозволять відкоригувати проблемні зони, в яких накопичується жир. Мала тривалість тренування і висока ефективність привертає все більше шанувальників на сторону дихальної гімнастики.

Зміст

  • Суть методу
  • Фітнес або бодіфлекс?

Методика бодіфлекс була розроблена американкою Грір Чайлдерс, яка кілька років безуспішно намагалася схуднути, використовуючи традиційні методики фітнесу. Після невдалих спроб скинути зайві кілограми, з'явилася дихальна гімнастика для схуднення, яка допомогла досягти бажаного результату.


На основі отриманого досвіду Грір Чайлдерс видала власну книгу, в якій детально розповіла про методику і техніку виконання вправ, дала рекомендації з правильного харчування і способу життя. Книга розійшлася великим тиражем не тільки в США, але й на вітчизняному ринку друкованої продукції та перевидавалася кілька разів.

Суть методу

Дихальна гімнастика бодіфлекс заснована на аеробному диханні в поєднанні з вправами, які впливають на проблемні зони людського тіла.

Програма складається з 12 вправ, які виконуються протягом 15 хвилин, бажано до сніданку. Існує думка, що дихання під час занять насичує організм киснем, а вправи бодіфлекс впливають на м'язи, поперемінно розтягуючи і напружуючи їх.

Дихальні методики, позитивно впливають на людину, відомі сотні років. Підвищений вміст кисню призводить до прискорення метаболізму, розщепленню жирів, поліпшенню роботи серцево-судинної системи, а також знімає втому і стрес.

Принциповою відмінністю бодіфлекса від інших подібних напрямків є методика дихання, яка побудована на чергуванні повільного видиху, різкого вдиху через ніс, повного видиху за допомогою діафрагми, десятісекундной затримки дихання і вдиху. Саме фаза затримки дихання вважається основною частиною всього вправи.

Використовуючи бодіфлекс для схуднення необхідно дотримуватись певних правил:

  • правильна техніка дихання (можна позайматися перший час під керівництвом тренера або скористатися навчальним відео);
  • регулярність виконання вправ. Тим більше що потрібно всього лише 15 хвилин на день;
  • певні обмеження в харчуванні, особливо небажано їсти за пару годин до тренування;
  • виконання спеціальних вправ, а не тільки дихальних. Такий підхід дозволить не тільки схуднути, але й зміцнити м'язи, а також прибрати в'ялість шкіри.

Незважаючи на гадану доступність, бодіфлекс має перелік протипоказань:

  • гіпертонічна хвороба серця, захворювання серцево-судинної системи;
  • вагітність;
  • загострення хронічних захворювань;
  • кровотечі і хвороби крові.

Існує ряд факторів, які можуть вплинути на ефективність вправ. По-перше, це прийом певних лікарських препаратів, таких як протизаплідні таблетки, деякі антигістамінні ліки і антидепресанти. По-друге, індивідуальні особливості обміну речовин. Часто під час занять, особливо на початку, виникає нудота і запаморочення. Якщо тривожні симптоми не йдуть протягом двох тижнів, то від бодіфлекса краще відмовитися. У такому випадку можна спробувати тайчи або йогу.

Фітнес або бодіфлекс?

Заперечувати той факт, що аеробні тренування дійсно сприяють зменшенню ваги, звичайно можна. При цьому бодіфлекс не вимагає особливих тимчасових витрат і відвідування дорогих фітнес клубів. Прості вправи можна освоїти і виконувати в домашніх умовах.


Заняття будь-яким іншим фітнесом вимагає певних знань, наявності спеціального обладнання, і мінімум години вільного часу кожен день. Без дотримання правил харчування групові тренування або тренування в тренажерному залі можуть погіршити фігуру, так як м'язи збільшуються в обсязі, а підшкірний жир нікуди не йде. Степ аеробіка «загрожує» перекачаними м'язами гомілки і передньої поверхні стегна, а тай-бо - надмірно розвиненими м'язами плечового пояса.


Однак не можна розглядати бодіфлекс як повну альтернативу іншим фізичним навантаженням і привід відмовитися від ранкових пробіжок і раціонального харчування. Заняття аеробікою або пілатесом, при дотриманні правильного дихання, здатні дати хороший результат і мають невелику кількість протипоказань (особливо пілатес - про це ми докладно писали в окремій статті про пілатес).

Офіційна медицина не вважає бодіфлекс корисним заняттям. Таку думку засноване на декількох моментах, притаманних гімнастики. Наприклад, затримка дихання може спровокувати головні болі і підвищення артеріального тиску. Отже, дуже повним людям і гіпертонікам займатися бодіфлексом можна. А адже саме ця категорія гостро потребує фізичних навантаженнях і корекції ваги. Затримки дихання сприяють насиченню вуглекислим газом і є стресом для організму, тому викликають зниження імунітету при довготривалих заняттях.

Відгуки про методику бодіфлекс різні, зустрічаються серед них як позитивні, так і вкрай негативні. Позитивні насамперед пов'язані зі зміною способу життя і обмеженнями в харчуванні, а не з «чудо-вправами». Тому кожна жінка, яка мріє схуднути, повинна починати з корекції способу життя та посильних фізичних навантажень, які з часом можна збільшити.

Включати вправи бодіфлекс в тренувальну програму цілком припустимо, але не на тривалий час. Через місяць занять краще перейти на йогу або інші напрямки із серії «розумне тіло».

Основна проблема полягає в тому, що будь фітнес - це хороший спосіб заробляти гроші, причому чималі. Книги, диски, обладнання та тренажери, різноманітні франшизи і численні фітнес центри різного рівня - все це складові колосальної індустрії фітнесу, які приносять пристойний дохід. А людина схильна сліпо вірити рекламі і шукає чудодійні способи схуднути з найменшими витратами часу і коштів. При цьому споживач забуває про те, що кожен напрямок або методика мають свої переваги і недоліки, які обов'язково повинні бути враховані при складанні тренувальних програм.

Насправді, рецепт ідеально фігури дуже простий - достатня рухова активність і контроль споживаних калорій дозволять зберегти здоров'я і довголіття, а також уникнути через зайвої повноти протягом довгих років.

Тренер з фітнесу Голик Оксана спеціально для ladymadonna.ru