Алергічний гайморит - причини, симптоми і лікування


Алергічний гайморит являє собою алергічне захворювання - реакція у вигляді набряку і підвищена активність слизової оболонки. Може поєднуватися з аналогічною зміною в носі. Для алергічного гаймориту властиво приступообразное перебіг з сверблячкою, несподівано наступаючою заложенностью в носі, рясним виділенням і частими чханнями.

Дуже часто алергічні захворювання пазух носа виникають унаслідок алергійного нежитю. Ознаки захворювання - це утруднення дихання носом, свербіж у носі, головні болі, часті водянисті виділення з носа. Іноді може спостерігатися відчуття тяжкості або тиску в навколоносових просторі, а також в області щік і перенісся.


На тлі алергічного нежитю і алергічного гаймориту може з'явитися захворювання - носові поліпи. Захворювання характеризується частими головними болями, утрудненим носовим диханням, змінами у голосі. Якщо не вжити необхідних заходів, то носові поліпи розростаються, їх буває помітно у вході в ніс.

Алергічний гайморит є захворюванням гайморових придаткових пазух носа. Виникає таке захворювання в результаті попадання алергенів всередину організму. Дуже часто дана хвороба проявляється у вигляді двостороннього ураження. Такий гайморит має сезонний характер і часто може «вдало» поєднуватися з алергічним ринітом. Загострення алергічного гаймориту проявляється у алергіків у весняний або осінній період.