Антибіотики при гаймориті, список назви


При лікуванні гаймориту застосування антибіотиків не завжди доцільно, з тих причин, що запалення можуть бути різного характеру, викликаними як вірусними інфекціями, так і бактеріями.

У початковій стадії (при легкій формі) захворювання існує велика ймовірність вірусної етіології хвороби, і антибіотики в цьому випадку не потрібні. Антибактеріальна терапія показана тільки при бактеріальному гаймориті, до специфічних ознаками якого відносять: болючість в районі гайморових пазух, гнійні виділення. При збереженні цих симптомів більше тижня або при їх збільшенні - необхідні антибіотики.


Логічно що, проблема гаймориту за допомогою антибіотиків вирішується тоді, коли є підтверджуючі аналізи, що його збудниками є бактерії (як правило, це - золотистий стрептокок). Особлива необхідність в антибіотиках відчувається при гострих формах гаймориту. Крім того, бувають ситуації, що при лікуванні гаймориту без них просто неможливо обійтися. В іншому випадку, навіть після здійснення проколу хвороботворні бактерії зможуть продовжувати свою роботу. Ефективність антибіотиків при гаймориті доведена часом, вони знищать хвороботворні мікроби, можуть «як рукою» зняти запалення, прискорять одужання. Однак необхідно знати, що тільки лікар може визначити і призначити, які антибіотики приймати вам саме, в яких дозах і формах.

Що пити при гаймориті?

Сучасний лікар володіє величезним вибором варіантів антибактеріальних препаратів, які необхідні для лікування. До них відносять нові потужні препарати (Зітролід, Макропен), а також випробувані часом (Ампіцилін, Амоксицилін, Цефалексин та ін.), Легко пригнічують це захворювання. Лікар повинен буде врахувати характер розвитку запалення. У разі гострого запалення пазух носа, препарат вибирається на підставі емпіричного прогнозування можливого збудника. У разі хронічного характеру процесу необхідно призначити мікробіологічне дослідження виділень з гайморової пазухи.

Фахівець у цій галузі підбере антибактеріальний препарат з високим рівнем активності, який здатний досягати концентрації вище мінімальної та зберігає її до наступного прийому. Також важливою властивістю антибіотика має бути гарне проникнення в слизову оболонку носових пазух.

При підборі антибактеріальних препаратів для лікування гаймориту, необхідно пам'ятати, що бактерія золотистий стрептокок є постійним жителем в організмі, звикає до дії антибіотиків. Якщо використовувати слабкий препарат, результати щодо його застосування можуть бути негативні. При використанні сильного антибіотика, якщо не дотримуватися інструкції нерегулярний або неправильний прийом препарату, у бактерії виробляється імунітет і на нього.