Двосторонній гайморит - ознаки, симптоми і лікування


Таке захворювання як двосторонній гайморит характеризується запальними процесами в придаткових пазухах носа. Це невеликі печерки, з'єднані з порожниною носа. Пазухи верхньощелепні діляться на ліву і праву. Іноді фахівці їх називають гайморовими синусами. При необхідної постановці діагнозу це дуже зручно.

Різновиди гаймориту. Він може бути одностороннім і двостороннім. Другий вид захворювання має більш важкий перебіг і характеризується наступними проявами:

- З'являється закладеність носа;


- Станься збільшення температури тіла;

- З'являється озноб тіла;

- З'являється неминущий кашель;

- Організм починає відчувати загальне нездужання;

- З'являються біль в особі, що переходить на лоб і коріння зубів.

Лікування двостороннього гаймориту займає кілька тижнів. Тривалість протікання процесу може бути збільшена або зменшена залежно від його характеру. Найчастіше основною причиною двостороннього гаймориту є інфекція. До них відносяться хвороботворні мікроби і різні віруси, які потрапляють в наш організм з кров'ю або через дихальні шляхи. В основному саме через них в організмі з'являються запальні процеси. При ослабленій імунній системі організм не зможе впоратися з усіма вірусами, це і стане причиною захворювання.

Фактори, які сприяють розвитку гаймориту:

- Алергічні реакції організму;

- Викривлена ​​носова перегородка;

- Відсутності лікування при перших симптомах простудних захворювань;

- Слабкий імунітет. Це може затягнути процес одужання або перейти у хронічну форму захворювання;

- Наявність бактерій в організмі людини. Багато коли-небудь здавали мазок на бактеріологічні посіви. Після його дослідження повідомлялося про те, що у вас присутній стафілокок. Ця бактерія здатна дуже довгий час існувати в організмі людини. Якби ви не здали аналіз на наявність цієї бактерії, то не впізнали про його перебування у вашому організмі. Навіть при невеликому зниженні імунітету, стафілокок починає посилено розмножуватися. І з часом проявляє свої патогенні властивості;

- Порушення анатомічних структур порожнини носа. Це може бути у людини ще з народження, що і сприяє появі гаймориту.

Зверніть увагу, що тільки своєчасне візит до лікаря допоможе уникнути ускладнень, які викликають дане захворювання.