Як вилікувати грибок нігтів на ногах


Оніхомікоз - дерматологічне захворювання нігтів інфекційного характеру, що характеризується грибкової етіологією та зустрічається приблизно у чверті населення.

Зміст

 • Поширення оніхомікозу
 • Клінічні прояви та класифікація оніхомікозу
 • Медикаментозне лікування оніхомікозу
 • Народні методи лікування оніхомікозу
 • Профілактика оніхомікозу

Згідно зі статистичними даними, максимально часто грибок нігтів на ногах вражає групи людей, що прагнуть вести здоровий спосіб і життя і, відповідно, відвідують різноманітні громадські спортивно-оздоровчі заклади.


Поширення оніхомікозу

Так само як і будь-яке інше захворювання, що викликається мікроорганізмами, поширення нігтьового грибка обумовлюється значним впливом кліматичних, соціальних і вікових чинників.

 1. Клімат. Найбільш сприятливе середовище для розвитку захворювання відзначена в холодному кліматі, оскільки низькі температури змушують жителів до носіння щільних і тісних варіантів взуття. Не менш активно грибок розмножується і в тропіках, чому сприяють високі показники вологості і температури.
 2. Вік. Дослідження показали, що ймовірність зараження і активного розвитку збудників зростає у людей старшої вікової групи, що пов'язано з послідовним уповільненням зростання пластин нігтя і трофічними порушеннями нігтьового ложа.
 3. Професійна приналежностіь. Згідно сфері зайнятості, ураження переважно відзначається в осіб, які перебувають під впливом надлишкової загазованості і високих температур. Крім цього, до групи ризику відноситься персонал, зайнятий у зоні обслуговування оздоровчих і спортивних установ.
 4. Розташовують захворювання. Оніхомікоз спостерігається як супутній діагноз при венозної недостатності, ожиріння, імунодефіцитний стан.

Клінічні прояви та класифікація оніхомікозу

У сучасній медицині розглядають дві базових класифікації нігтьових грибкових уражень.

Російська система

 1. Гіпертрофічна форма. Нігтьова пластина потовщується, завдяки розвитку гіперкератозу, набуває тьмяність, піддається деформації. Візуальний огляд вільного краю показує деяку зазубринки. При грибку нігтів на ногах деякі пацієнти помічають при ходьбі хворобливі відчуття.
 2. Нормотрофіческая форма. Всередині пластини формуються плями або смуги, чий колір може варіюватися від білого до жовтого. При цьому повністю незмінними залишаються блиск і товщина нігтя.
 3. Оніхолітіческій форма. Характеризується швидким відділенням пластини від нігтьового ложа, що супроводжується утворенням гіперкератотіческіх нашарувань на обнажившихся зонах.

Зарубіжна система

 1. Дистально-латеральна форма. Тривалий час патологія проявляється у вигляді крайового поразки, яке відзначають як освіта білих смуг і поступове виявлення пластини. У кінцевій фазі процес призводить до дистрофії нігтя.
 2. Біла поверхнева форма. У заднього валика формуються білясті плями, що просуваються до зовнішньої крайової зоні.
 3. Проксимальная форма. Відрізняється від попереднього виду інфекції колірними змінами, зберігаючи характер розвитку.

Жоден із симптомів грибка нігтів на ногах не може однозначно вказати на природу захворювання, у зв'язку з чим для точного діагностування ураження належить провести культуральні дослідження або парний тест, що відноситься до ДНК-діагностики.

Медикаментозне лікування оніхомікозу

У класичній дерматології виділяють місцеву, системну і хірургічну схему лікування грибка нігтів.

При місцевої терапії медикаменти наносяться безпосередньо на зону ураження, що, певною мірою, знижує ймовірність контакту активних компонентів зі збудником інфекції. Практика виявила, що призначення препаратів зовнішнього застосування результативно лише у випадках дистально-латеральної і білої поверхневої інфекції.

Для купірування неприємних симптомів при грибку нігтя на ногах застосовують кератолитические мазі, тоді як лікування здійснюється шляхом нанесення антіфунгальних засобів. Активними інгредієнтами протигрибкових лаків для нігтів є аморолфін і циклопірокс, що характеризуються широким фунгістатичним спектром дії, але ефективні виключно в разі поразки не більше 3 нігтьових пластин, при 50% зоні інфікування.

Слід зазначити, що курс терапії за допомогою засобів місцевої дії займає не менше півроку при ураженні нігтів на руках і близько року при лікуванні грибка нігтів на ногах.

Розробка нових поколінь протівомікозних препаратів значно підвищила результативність системної схеми, особливо у випадку повної поразки нігтьових пластин. Базовими елементами курсу лікування в даному випадку стають засоби алліламіновое групи, наприклад тербинафин.

Ці склади характеризуються максимальною дієвістю по відношенню до дематоміцетам, зберігають свою концентрацію в роговомушарі не менше 30 тижнів і володіють низьким ступенем лікарських взаємодій. Протигрибкові препарати для нігтів аллілімінового ряду дозволені до застосування в педіатрії для пацієнтів старше 2 років.

Призначення азолов допустимо тільки при нормальних показниках кислотності і відсутності діабету. Найбільшою употребительностью з цієї групи користується Ірунін від грибка нігтів.
Хірургічне лікування оніхомікозів використовується як радикальний метод при регулярних рецидивах інфекції протягом декількох років і проводиться в поєднанні з пероральної терапією.

Народні методи лікування оніхомікозу

Відчуваючи стійка недовіра до фармакологічних препаратів, багато пацієнтів воліють проводити лікування грибка нігтів народними засобами. Некласична медицина пропонує різноманітні рецепти для знищення інфекції, основними компонентами в яких виступають чайний гриб, прополіс, йод, лікарські рослини.

 1. Скласти суміш з 80 г чебрецю і склянки закипілої води, відфільтрувати через годину. Бинтом, змоченим в настої, обмотувати пальці впродовж тижня двічі на день.

 2. М'якоть настояного чайного гриба накласти на зону ураження, покрити плівкою, забинтувати і тримати протягом ночі. Повторювати поки інфікований ніготь не відпаде.

 3. Змішати рівні дози часникового соку, йодної настоянки, есенції оцту і Нітрофунгін. Отриманий склад наносити на попередньо розпарені ноги.

 4. У півлітра води додати 40 г квітів бузку і календули, 60 г кори дуба, 20 г чистотілу. Суміш використовувати для миття ніг.

 5. На щоденній основі накладати компрес з додаванням прополісу. Лікування продовжувати до сходження нігтя.

При запущених формах грибка нігтів на ногах народна медицина рекомендує витримувати компреси цілодобово протягом 3 днів.

Профілактика оніхомікозу

Згідно зі статистикою, найбільше число заражень відбувається в умовах будинку, при нехтуванні відомими стандартами особистої гігієни. При виявленні інфекції необхідно вживати певних заходів з обробки вологих місць загального користування. Бажана дезінфекція ванни і мочалок з розчином хлораміну.

Хороший результат дасть обробка ніг уротропіном або тальком, а також нанесення ретинолу пальмітату. Важливо приділити знімання грамотному підбору взуття, регулярній зміні панчішно-шкарпеткових виробів, використання індивідуальних тапочок при відвідуванні громадських закладів.

Незважаючи на гадану простоту терапії, рішення про те, як лікувати грибок нігтів, повинно прийматися тільки фахівцем, після проведення належних досліджень та виявлений ймовірних алергічних реакцій. До самостійного вживання допускаються тільки місцеві препарати, такі як мазі або лак від грибка нігтів, при цьому відсутність результатів протягом місяця диктує зміну терапевтичної схеми і призначення повторних аналізів.


Рецидиви інфекції, повторювані щорічно, будуть служити показаннями для радикальних хірургічних методів.