Як позбутися хропіння жінці прості і дієві поради


Часто буває так, що після важкого робочого дня і купи виконаних справ по дому, ваш організм вимагає тільки одного - заслуженого відпочинку. Ви з надією і блаженством лягайте на улюблену подушку і солодко засинаєте, але раптово чоловік трясе вас за руку з-за вашого хропіння, і ви прокидаєтеся в роздратуванні. Як позбутися хропіння жінці? Відповідь на це питання хвилює не тільки самих храпунов, але і тих, хто не може заснути поруч.

Зміст

  • Що таке хропіння і чому він небезпечний
  • Часті причини хропіння у жінок
  • Як перемогти хропіння


Що таке хропіння і чому він небезпечний

Хропіння - це звук, який виникає при вібрації стінок глотки, язичка і м'якого піднебіння. З різних причин під час сну тонус м'язів глотки знижується, а її стінки спадаються. Потік повітря, який при цьому проходить через вузькі дихальні шляхи, посилює їх вібрацію і створює характерний звук. Величне - це лише прелюдія такого грізного стану, як зупинки дихання уві сні (синдром обструктивного апное і гіпопное сну - СОАГС).

При прогресуванні виникає періодичне спадання стінок гортаноглотки (колапс) і зупинка дихання. Такі зупинки можуть повторюватися за ніч до 500 разів. Головна небезпека цього стану полягає в тому, що хворий гіпопное людина не усвідомлює припинення дихання.

Найбільш грізні прояви храпения і СОАГС - це раптова смерть уві сні, інсульт або інфаркт. Виходячи з вище сказаного, стає зрозумілим, чому так важливо позбутися хропіння жінці, і чому лікарі так багато уваги приділяють цьому, здавалося б, незначного недоліку чоловік.


Для розуміння всієї глибини проблеми похрапиваніе і СОАГС можна провести простий розрахунок: тривалість 1 апное (40 сек) множимо на кількість зупинок вдихів за ніч (400 апное), виходить близько 5 годин відсутності дихання вночі! Розвивається важка гіпоксія, яка нещадно впливає на всі органи і системи.

Часті причини хропіння у жінок

У більшості випадку хропіння - це хвороба, яка викликана генетичним фактором зниження тонусу м'язів гортаноглотки. Причини хропіння у жінок практично не відрізняються від таких у чоловіків. Найпоширеніші причини хропіння серед жінок:

  • Положення уві сні. Часто хропуть люди, які люблять спати на спині. Під час сновидінь на спині, у багатьох людей розслабляються м'язи глотки, і виникає похрапиваніе. Іноді достатньо лише поміняти положення, і воно пройде само собою.
  • Ожиріння. Надмірна кількість м'яких тканин негативно діє на прохідність дихальних органів вночі. І чим більше жирових клітин, тим важче циркулювати повітрю і голосніше буде звук.
  • Вживання алкоголю. Алкоголь має властивості розслаблювати всі м'язи, в тому числі і глотки, що призводить до їх спадання і храпении.
  • Анатомічні особливості будови верхніх дихальних шляхів.
  • ЛОР-патологія. Поліпи в носі, викривлена ​​носова перегородка, хронічні алергічні риніти часто є чинником хвороби.

Як перемогти хропіння

Якщо відомі причини хропіння, то ніякі ліки від хропіння вам не потрібно. У цьому випадку досить буде звільнитися від першопричини, і хропіння пройде само собою. Наприклад, якщо ви володарка зайвих кілограмів, то зниження ваги допоможе позбутися багатьох проблем зі здоров'ям, у тому числі і від похрапиваніе ночами.

Почніть вести правильний спосіб життя, відмовтеся від алкоголю і тютюну. Такі заходи можуть бути досить ефективними.

Якщо під час обстеження у вас виявили анатомічну особливість будови дихального горла, то єдиний засіб від хропіння, яке вам допоможе - це операція. Пластика викривленої носової перегородки, видалення поліпів або аденоїдів повністю позбавить вас від СОАГС.

Також існує спеціальна операція, яка називається увулопалатофарингопластика. Під час такого оперативного втручання видаляються області м'яких тканин в порожнині рота і горла, що не дозволяє їм блокувати дихальні шляхи під час сну. Операції з метою позбавити людину від апное проводять і за допомогою лазерної хірургії (сомнопластіка).

Якщо ви боїтеся лягати під ніж хірурга, а різні методики і поради, як позбавиться від надокучливого хропіння жінці, не допомагають, то можна вдатися до дуже ефективному і консервативному способу лікування храпения і нічних апное - СРАР-терапії. Такий метод лікування вимагає додаткового устаткування - спеціального комп'ютера з маскою, яка одягається на ніс щоночі.

Апарат забезпечує постійний тиск повітря в дихальних шляхах, що зберігає їх у розправленому стані і запобігає спадання. Таким чином, позбавиться від хропіння будь-якій жінці дуже легко.


Існують і спеціальні комплекси вправ, які розроблені лікарями і допомагають зміцнити м'язи горла. Це досить важкий і довгостроковий метод, але в кінцевому підсумку він дає гарні результати.

Від храпения можна позбутися і за допомогою народної медицини. Дуже ефективним за багатьма позитивними відгуками є такий народний засіб проти хропіння, як капустяний сік з медом. Стакан такого зілля ввечері може позбавити вас від настирливого хропіння на якийсь час, але без походу до лікаря для діагностики все одно не обійтися.

Тепер ви знаєте про причини хропіння у жінок, всієї серйозності цієї проблеми і про можливі ускладнення нічних апное. Знаєте і те, як боротися з такою хворобою. Але потрібно пам'ятати і те, що вибір методу лікування повинен здійснюватися вами разом з лікарем після ретельного обстеження і встановлення причини хропіння. Чи не хропете! Пожалійте себе і своїх близьких!