Краплі в ніс при гаймориті, поради з лікування


До того, як розглядати питання про краплях для лікування гаймориту, треба з'ясувати, що ж це таке - гайморит, чому він виникає, які ознаки і симптоми його появи.

Гайморит - це запальний процес слизових оболонок гайморових або верхньощелепних пазух, запалення яких відбувається при проникненні в них бактерій і вірусів, грибків, хламідій, гемофільної палички, мікоплазми, кокковой інфекції, а також як результат алергічних захворювань. Захворювання гайморитом починається, коли починається запалення слизової оболонки гайморової пазухи, при якому починається її набряк, який перекриває отвір між носовою порожниною і гайморової пазухою. У цей час в запальній пазусі накопичується слиз, в якій починають розмножуватися бактерії, викликаючи поява гною.


Також поява гаймориту може бути обумовлено викривленням перегородки носа, яке заважає відтоку рідини. Гайморит може розвинутися при алергічному і неалергічних риніті, при заняттях підводним плаванням, а куріння і нестача вітамінів в організмі особливо часто виступають провокаторами розвитку гаймориту.

У маленьких дітей причиною гаймориту можуть послужити аденоїди, які сприяють зміни проходження повітря в носовій порожнині, що призводить до проникнення мікроорганізмів в гайморові пазухи.

Розвинутися гострий гайморит може і після кору, скарлатини, грипу та інших інфекційних захворювань. Також це захворювання може виникнути і після запалення зубів. Додатковими факторами, що провокують запалення гайморових пазух, є переохолодження при ослабленому імунітеті.

Гостра форма гаймориту проходить дуже швидко і, якщо його не почати лікувати, переходить в хронічну. Це сприяє потовщення слизової оболонки гайморових пазух, а при викривленні носової перегородки вихідні отвори ще більше звужуються, і це звуження призводить до застою слизових і гнійних виділень в самій пазусі. Хронічний гайморит дуже важко піддається лікуванню. Основні ознаки його - це досить тривалий нежить, постійна закладеність носа, поява головних болів, а також болів всередині очниць. Ці ознаки можуть посилюватися при моргання, але при цьому дихати носом можна в положенні лежачи.

Особливо вираженим симптомом хронічного гаймориту є припухлість повік вранці, а також розвиток кон'юнктивіту (запалення слизової оболонки очей), а це говорить про те, почалося запалення стінки очниці. Небезпечний гайморит своїми ускладненнями. І головна його небезпека полягає в тому, що розташовується гайморова пазуха дуже близько до очей і головного мозку і гнійні виділення, накопичуючись на слизовій оболонці гайморових пазух, можуть потрапити в кров, а разом з нею в головний мозок, що може спровокувати виникнення невриту трійчастого нерва або менінгіт.

Для того щоб не допустити цього, необхідно пройти повну діагностику і почати лікування гаймориту. Слід для цього звернутися до ЛОР-лікаря, який зробить повний огляд всіх пазух, і особливо гайморових, а потім призначить проведення комп'ютерної, магнітно-резонантной томографії, рентгенівського обстеження, УЗД придаткових пазух носової порожнини, а після всіх досліджень, встановивши точний діагноз і ступінь запалення гайморових пазух, призначить ефективне лікування.

Лікувати гайморит можна за допомогою антибіотиків, але можна і промивати гайморову пазуху від гною розчином з антибіотиками, попередньо зробивши в ній прокол. Але спочатку, щоб збільшити отвір у носовій перегородці, в ніс закапують судинозвужувальні краплі, такі як називин, длянос, нафтизин, отілін, галазолін, ефедрин. Всі ці краплі відіграють важливу роль у лікуванні гаймориту, так як звужують судини і, отже, знімають набряк слизової оболонки як в носовій порожнині, так і в гайморових пазухах. Зняття набряку допомагає ширше відкрити прохідний отвір між гайморової пазухою і носовою перегородкою, слиз і гній при цьому відходять, набряк зменшується, починається процес загоєння. Але слід пам'ятати, що краплі для носа нафтизин і галазолін застосовувати можна протягом 5 днів, так як вони викликають звикання, у зв'язку з цим фактом лікарі радять спочатку закопувати ці краплі, а через 5-6 хвилин - краплі з антибіотиками. Краплі з антибіотиками - прекрасний засіб для попередження утворення в гайморових пазухах гною. У зв'язку з тим, що концентрація антибіотиків у краплях хоч і мала, але при лікуванні гаймориту терапевтичний ефект вони дають хороший і не впливають на стан всього організму. Краплями в ніс з вмістом антибіотиків є ізофра і Полідекса, які дуже добре вбивають флору бактерій, тим самим припиняючи всі запальні процеси в гайморових пазухах і даючи людині можливість вільно дихати і позбутися від гаймориту.

Крім цього, для лікування гаймориту використовують краплі сінофорте, що містять екстракт бульб цикломена і ліофілізат соку, а також дистильовану воду як розчинник. Ці краплі стимулюють секрецію слизових виділень, а це сприяє кращому відтоку слизу з гайморових пазух в носову порожнину. Прекрасне лікувальну дію мають краплі в ніс неонекс, з екстрактом цикломена, рінофлуімуціл, Синупрет. Краплі з екстрактом цикломена при цьому є унікальними для лікування гаймориту. Вони посилюють захист від проникнення вірусів в гайморову пазуху, уберігають організм людини при вірусних інфекціях, не мають ефекту звикання, і тому застосовувати їх можна тривалий час.

Краплі синупрет в своєму складі містять трави вербени і щавлю, квіти бузини і первоцвіту, корінь тирличу, а також до їх складу входять лактоза, сахароза, сорбіт, сироп глюкози, кальцію карбонат, декстрин, касторове масло, стеаринова кислота, діоксид титану, шелак, тальк. Завдяки своєму складу, ці краплі дають прекрасний терапевтичний ефект, особливо при гострих синуситах, і не викликають звикання.

Всі ці краплі допоможуть вилікуватися від гаймориту. Виняток становлять лише нафтизин і супарстін, які викликають швидке звикання. Тому рекомендується користуватися краплями на основі натуральної рослинної сировини, до них відносяться краплі з екстрактом цикломена, Синупрет, рінофлуімуціл, неонекс.