Лікування гаймориту Макропен, Зітролід, Галазолін, Тизин, Отривін, Назол, Полідекса, ізофра


Антибактеріальні препарати, що застосовуються в лікуванні гаймориту - це великий комплекс засобів у вигляді спреїв, таблеток, крапель для носа. При виявленні сильної інтоксикації організму, потрібно призначення внутрішньом'язовихін'єкцій антибіотика.

Таблетки Макропен і Зітролід необхідно пити всього два-три дні для лікування і вони відмінно знімають запалення за цей час. Подібні лікарські препарати приймають до їжі, по 1 капсулі на день, необхідно запивати великою кількістю води. З гострим приступом гаймориту можуть впоратися будь антибіотики. При цьому необхідно пам'ятати, що позитивний ефект від цих коштів буде слабкіше, якщо в гайморових пазухах є знаходження гною. Також потрібно врахувати, якщо є наявність сильного набряку слизової, то антибіотики справлять слабкий ефект.


Антибактеріальні препарати у вигляді крапель місцевої дії будуть діяти значно ефективніше, якщо протоки до гайморові пазухи будуть вільні. Для гарантії вільного просування ліків до місця запалення, спочатку в ніс закапують судинозвужувальні препарати (Галазолін, Тизин, Отривін, Назол та ін.), А потім - антибактеріальні краплі (Полідекса, ізофра та ін.) Або спрей. Антибактеріальні препарати проникають в носові пазухи через очищені ходи, і відразу «на місці» розпочинають боротьбу з бактеріями.

Якщо у вас відсутній досвід в закапуванні лікарських засобів в ніс, необхідно порадитися з лікарем, так як неправильний процес закапування може знизити ефективність лікування гаймориту.

Призначення антибіотика для усунення хронічного чи гострого гаймориту відбувається за тим же принципом. Існує єдина відмінність - це тривалість лікування. При гострому гаймориті прийом антибіотиків триває від 5 до 10 днів, якщо спостерігається процес загострення хронічного гаймориту, то терапію призначають на більш тривалий термін (до трьох тижнів).

Є певна категорія людей, які сумніваються в прийомі антибіотиків при лікуванні гаймориту. Однак необхідно попередити заздалегідь: якщо порівнювати результати прийому антибіотиків з результатами невдалого лікування або самолікування гаймориту іншими засобами (а це може дати такі ускладнення як отит, зниження слуху або менінгіт), такі сумніви повинні відійти на другий план. Головне - не займатися тільки самолікуванням, а довіряти фахівцеві.