Лікування гаймориту прополісом, настоянка і препарати


Для лікування багатьох захворювань вже давно застосовують прополіс, в тому числі запальних і гнійних. Йому під силу навіть гнійний гайморит, таке складне захворювання, яке важко піддається лікуванню. При гаймориті безсилі навіть деякі сульфаніламідні препарати і антибіотики. Лікування прополісом даного захворювання дозволяє обійтися без безлічі вкрай неприємних і хворобливих процедур, які доводиться проводити при даної хвороби, а також уникнути хірургічного втручання.

При вирішенні використовувати прополіс для лікування гаймориту, потребують приготування спеціальної настойки, і в залежності від застосовуваного методу лікування, склад її буде різним.


Види препаратів прополісу і способи їх застосування

Настоянка спиртова 10%. Готується так: прополіс подрібнюють і заливають спиртом 96% у співвідношенні 1:10 (наприклад, потрібно взяти 100 г спирту на 10 г прополісу) і тиждень необхідно вистояти в темному прохолодному місці. Таку настоянку за допомогою пункцій вводять в гайморові пазухи, проводять від 2 до 5 пункцій з інтервалом між процедурами в 2-3 дні. Перед застосуванням настоянку прополісу необхідно обов'язково профільтрувати і розігріти до температури тіла. Якщо присутній погана переносимість настойки в чистому вигляді, її розбавляють дистильованою водою вполовину.

Настоянка спиртова 20%. Готується аналогічно 10% -ної, але у співвідношенні 2:10. Таку настоянку закапують у ніс, розбавляючи навпіл з соняшниковою, обліпиховою, або іншим рослинним маслом.

Водний відвар. Необхідно приготувати 20-30% відвар прополісу (прополіс подрібнюють і заливають окропом у співвідношенні 2 або 3 до 10 і кип'ятять). Застосовують у вигляді закапування в ніс при поганій переносимості спиртової настоянки.