Лікування гаймориту у вагітних, різні способи


При лікуванні гаймориту необхідний комплекс заходів, щоб відновити дренаж в гайморової пазухи і придушить осередок інфекції.

Розвивається на тлі вагітності гайморит, створює істотну небезпеку не тільки для здоров'я породіллі, але й дитини. Саме з цієї причини при перших симптомах хвороби дуже важливо якомога швидше звернутися до лікаря, діагностувати і призначити лікування цього захворювання. Відносно розвитку плоду, період першого триместру вагітності один з найнебезпечніших. Це час, коли у дитини відбувається закладка всіх життєво важливих систем і органів.


До лікування гаймориту при вагітності необхідно підходити з обережністю. Один з основних методів лікування залишається прокол, його ж, як правило, призначають вагітним. Основа цієї процедури полягає в наступному: стерильною спеціальною голкою проколюється навколоносових пазух. Наступним етапом відсмоктує гній за допомогою шприца, а потім в пазухи заливається спеціальний лікувальний дезінфікуючий розчин. Відразу після виконаної процедури пацієнтка почуває суттєве полегшення: головні болі проходять, ніс починає дихати, тиск в пазухах знижується.

При призначенні медикаментів і препаратів, необхідно пам'ятати, що багато з них при вагітності протипоказані, тому дуже часто лікування грунтується на місцевих процедурах, якою і є вищеописана маніпуляція. Введені всередину пазухи препарати повинні бути безпечні не тільки для вагітної, а й для плода. Один з таких лікарських препаратів є, наприклад, мірамістин.

Щоб зняти деякі симптоми такі як: набряк слизової і відкриття вихідного отвору пазухи ефективні в застосуванні назальні краплі та спреї, до складу яких входять судинозвужувальні препарати (наприклад, фармазолін, називин, длянос, отілін, та ін.). Але для вагітних такі препарати небезвредни. Коли ситуація не дозволяє обійтися іншим методом (це буває в дуже рідкісних випадках), лікуючий лікар може дозволити застосовувати судинозвужувальні засоби. Але вагітної необхідно вибрати такі препарати, які дозволені в застосуванні немовлятам. Проводити процедури закапування рекомендується не більше двох-трьох разів.

У лікуванні гаймориту позитивні відгуки отримав препарат Синупрет. Його дія ґрунтується на розрідженні вмісту пазух. Його випускають у двох видах: таблетки і краплі. Вагітним пацієнткам добре підійде другий варіант, по причині змісту у краплях спирту.

Антибактеріальна терапія дуже часто застосовується для лікування гаймориту. Найпоширеніші антибіотики в нашому випадку: цефалоспроіни 3 покоління, АУГМЕНТИН, азитроміцин. При вагітності в рідкісних випадках також можуть призначити антибіотик. Назва його - спирамицин.

Як відомо, під час вагітності, особливо на ранніх термінах, застосовувати антибіотики небажано. Тому вдаються до іншої, досить ефективною процедурою. Суть такої процедури полягає у введенні антисептиків і антибіотиків місцевої дії в гайморові пазухи безпосередньо. Крім цього, повинні активно застосовуватися промивання пазух і порожнини носа різними розчинами: трав'яними, сольовими, антисептичними. Крім того, можливе застосування засобів, які розріджують вміст пазух, а також місцевих антибіотиків у вигляді аерозолів. Разом з антибіотиками призначають прийом і антигістамінних препаратів, які також сприяють зниженню набряклості слизової.

Є ще одна дозволена процедура при вагітності, крім проколу, - застосування методу переміщення рідини - промивання гайморових пазух. У розмовній мові цей метод отримав назву «кукушка». Пояснюється це особливістю процедури, при якій пацієнт повинен зайняти горизонтальне положення (лежачи на спині) на кушетці так, щоб голова була розташована нижче рівня всього тулуба. У такому положенні хворого, лікар заливає в одну ніздрю антисептичний розчин (іноді з додаванням антибіотика), а з другої одночасно, за допомогою спеціального приладу відсмоктується рідина разом з гноєм, пацієнт повинен в цей час твердити «ку-ку-ку-ку .. . ». За рахунок цього звуку створюється в порожнині носа негативний тиск і це не дає рідини проникнути в горло або легені. Під час проведення такої процедури категорично не можна здійснювати вдихи, так як рідина з гноєм може потрапити в дихальні шляхи. За рахунок негативного тиску, що утворився в порожнині носа, евакуюється гній з пазух, а лікарський розчин промиває пазухи, інтенсивно переміщаючись через порожнину носа. Запалення виліковується в результаті очищення пазух.