Лікування катарального гаймориту, основні методи


Катаральний гайморит характеризують як гостру стадію запального процесу з виділеннями з носової глотки серозного типу. Розвиток гострого гаймориту відбувається в результаті таких причин як інфекційні захворювання і немаловажна - несвоєчасне лікування нежиті. Необхідно детальне вивчення і виявлення причин, що сприяють утворенню гаймориту, перш ніж призначати лікування. На початковій стадії катарального гаймориту лікування можна почати з промивання носа метою відведення слизових серозних утворень. На сьогоднішній день виявлено дві форми гаймориту, а саме:


1. Катаральний тип

2. Хронічна стадія. До неї необхідно віднести гнійні запалення.

Первісною стадією є катаральна форма гаймориту, вона характеризується виділеннями з носової проходу і набряком слизової оболонки пазухи. На цьому етапі лікування проходить безболісно і швидко.

Симптоми, що характеризують катаральну форму гаймориту:

- Іноді спостерігається закладеність носа.

- Больові відчуття в гайморових пазухах носового проходу, в області перенісся або в області очей.

- З'являється сльозотеча і особа може виглядати набряклим.

- Допускається незначне підвищення температури тіла.

Необхідно враховувати, якщо халатно поставитися до свого здоров'я та вчасно не почати лікування, то наслідки катаральної форми - гнійна хронічна стадія.

Катаральний гайморит лікування:

При виявленні запального процесу призначають антибіотики, при катаральній формі для полегшення дихання лікар може призначити закопування судинозвужувальних розчинів. Гайморит можна вилікувати в досить короткий термін на початковій стадії, так як в даний час існують сучасні розчини потужної дії. Якщо причиною гаймориту є підтверджена алергічна реакція після проведення певних обстежень, то призначаються додатково протиалергічні склади. Найбільш ефективним методом вважається промивання за допомогою катетера носового проходу. В катетер надходить розчин для промивання. Треба зазначити, що даний метод проводиться не одноразово, а багаторазово до повного звільнення пазухи від слизу. У деяких випадках, як один з методів, можуть допомогти в лікуванні фізіопроцедури, які значно полегшують стан пацієнта. Як вже неодноразово повторювалося - щоб уникнути пункції необхідно своєчасно звертатися до лікаря і на початковій стадії лікувати гайморит.