Чи потрібен прокол при гаймориті Відео


Для деяких: «Гайморит - це обов'язково прокол», як визначення, хоча - думка розхожа, як «Пушкін це наше все». У будь-якому випадку, якщо на знімку гайморових пазух виявиться затемнення в області синусів або ви будете мати необережність поскаржитися на утруднене дихання і головний біль, вам обов'язково запропонують пункцію, як варіант лікування. Даний метод - не рахується найефективнішим і тим більше він не єдиний.

У кожному керівництві для ЛОР-лікарів чітко сказано: показання до проколу - присутність гною в гайморової пазухи без єдиної можливості евакуювати його природним шляхом. Прокол зовсім не обов'язковий, якщо даних про наявність гною немає (рівень рідини на знімку не видно) або є гнійні виділення. Тим більше що існують і інші методи промивання пазух, для пацієнта більш комфортні.


До того моменту, коли була винайдена голка для проколу гайморових пазух (до 1940 року), лікарі застосовували як метод прогрівання вилицевих областей, таким чином змушуючи гній звільняти пазухи природним шляхом. Метод був досить простий, цілком застосовний навіть у домашніх умовах, і комфортний, проте через небезпеку прориву до головного мозку гною вкрай ризикований.

Всього 58 років тому був винайдений метод промивання пазух носа, який і донині застосовують з успіхом дитячі оториноларингологи. Він відомий як метод вакуумного промивання, переміщення або «зозулю». Перевага такого методу полягає в тому, що з'явилася можливість промивати одночасно всі пазухи носа, а також в його незаперечному зручність і повної безболісності. У ситуаціях, де внаслідок анатомічних причин прокол не може гарантувати очікуваних результатів, як наприклад, при фронтите, застосування в лікуванні вакуумного дренажу дозволяє домогтися повного лікування.

Існують і інші способи промивання гайморових пазух, наприклад через природне сполучення (через яке виходить гній) за допомогою спеціального катетера або канюлі, такого, як знаменитий «ЯМІК», розроблений в Ярославлі в середині 1990-х років. Негативна сторона таких способів: по-перше, немає неможливості для промивання інших придаткових пазух носа, крім гайморових, по-друге, за наявності викривлення перегородки носа, немає неможливості санації пазух.

Підіб'ємо підсумок всього вищесказаного: на сьогоднішній день найбільш оптимальним методом по промиванню придаткових пазух носа є їх вакуум-дренаж. Він абсолютно безпечний і комфортний для пацієнта. Також метод вакууму-дренажу пазух є методом вибору, якщо присутній ураження інших придаткових пазух носа, а не тільки гайморових.