Гострий гайморит - причини, симптоми і лікування


У порожнині носа з кожного боку примикають додаткові пазухи, які називаються верхньощелепними або гайморовими. Ці пазухи з'єднані з порожниною носа протокою і заповнені повітрям. Через цей протока проходить повітря, за допомогою цього шляху можливе проникнення і хвороботворних мікроорганізмів. Найчастішою причиною появи гаймориту є риніт (нежить). Ще інфекція може з'явитися в гайморових пазухах з припливом крові, якщо людина хвора, наприклад, кір або грипом. Також хворі зуби стають однією з причин гаймориту, особливо зуби верхньої щелепи, так як їх коріння близько підходять до пазусі.


Оперативне втручання в порожнині носа і подальша тампонада, а також травматичні ушкодження стінок пазухи, можуть спровокувати інфікування верхньощелепної пазухи спричинити за собою розвиток запалення.

СИМПТОМИ. При легкому перебіг хвороби пацієнти звертають увагу на відчуття напруги та тиску в місці ураженої пазухи, у важких випадках виникають сильні болі, які часто займають своє місце не тільки в ураженій верхньощелепної пазусі, а й в виличної області, області чола, скроні, захоплюючи всю половину особи. При гострому перебігу з ускладненнями спостерігається зубний біль в пошкодженій половині: верхньої щелепи, яка посилюється при жуванні.

У пацієнтів з гайморитом з'являються виділення з носа, і порушується носове дихання.

Виділення стають гнійного характеру. З тієї причини, що гайморит буває найчастіше одностороннім - ці симптоми відзначаються тільки з одного боку. Нерідко спостерігається на ураженій стороні набряклість щоки, а іноді і колатеральний набряк нижньої повіки. Зустрічаються також скарги на сльозотечу, світлобоязнь на стороні поразки, а також зниження нюху.