Ознаки хронічного гаймориту у дітей і дорослих


При хронічному гаймориті симптоми маловиражен, що часто затримує діагностику та лікування хвороби. Хронічний нежить є основним симптомом, він не реагує на традиційне лікування. Основні скарги йдуть на болі в глибині очниць і головні болі. Такі неприємні відчуття можуть проходити в горизонтальному положенні і посилюватися при моргання. Ранкова припухлість століття вважається характерною ознакою хронічного гаймориту. До них відносять кон'юнктивіт (запалення кон'юнктиви очей) - ознака того, що запалення гайморової пазухи поширення на стінки очниці.


Для хронічного гаймориту характерні: хронічна закладеність носа (часто одностороння), головний біль (головний біль проходить в положенні лежачи), періодично виникають тупі болі в подглазничной області, хронічний кон'юнктивіт. Дуже важливий симптом - сухий хронічний кашель, який не реагує на лікування відхаркувальними або протикашльовими засобами. Поява кашлю при даному захворюванні пояснюється стеканием гною з ураженої пазухи по стінці глотки, який надає подразнюючу дію.

Притуплення нюху характерно для обох типів гаймориту (хронічного і гострого). Прогноз і перебіг захворювання залежать від структурних змін верхньощелепної пазухи і якості лікування.