Промивання носа при гаймориті, наочне відео


Мікроорганізми викликають запалення гайморової пазухи, потрапляючи через ніс або з потоком крові в її порожнину. Нерідко запалення супроводжується накопиченням гною в порожнині, викликаючи при цьому гайморит. Щоб здійснити відведення гною, необхідно зробити пункцію гайморової пазухи, або так званий «прокол». Промивання носа дає велику можливість при гаймориті вилікувати це захворювання «беспункціонним» методом.

Загроза поширення інфекції виникає при несвоєчасному зверненні до лор-лікаря, це може призвести до розвитку важких ускладнень гаймориту. Дане захворювання на стадії симптомів або початковій стадії дозволяє уникнути пункції за рахунок проведення лікування методом переміщення рідини, яке отримало назву «кукушка» в комплексі з лазеротерапією.


Процедуру промивання розглядають як очищення від слизу і гною носової порожнини і носових ходів, а паралельне застосування лазера значно знімає запалення. Курс розрахований до 7 процедур. Пацієнти відчувають поліпшення стану відразу після проведення першої процедури.

При гаймориті можна провести промивання носа і в домашніх умовах самостійно. Перед процедурою промивання попередньо необхідно дуже ретельно звільнити ніс від вмісту по одній половинці. Проведення даної процедури - дуже ефективний метод, щоб очистити і звільнити носові пазухи від накопичених в них виділень, що сприяє відновленню функцій слизової носа.

Для промивання носа існує чимало варіантів. Особливо зарекомендував себе настій календули. Теплий підсолений розчин календули, в який, для ефективності, нерідко додають ще масло евкаліпта кілька крапель, «вдихають» ніздрями. Процедура малоприємна, але дуже ефективна. Вилікуватися від хронічного нежитю допоможе промивання йодної-водним розчином слабкої концентрації.

Часто для промивання використовують спеціальні спринцівки, наконечник якої необхідно вставити в одну з носових пазух, одночасно відхиливши голову на 45 градусів. Дану процедуру рекомендується робити окремо для кожного носового ходу, поступово підсилюючи силу струменя. Проводити процедуру необхідно обережно, уникаючи попадання розчину в зону перенісся, так як це може викликати неприємні відчуття в чутливій області носа, короткочасне печіння.

Для промивань носа розчини можна протягом дня чергувати. Для їх приготування прекрасно підходить зелений чай, морська сіль, Фитодент, Елекасол, Рекутан, ротокан, які беруться у співвідношенні: 1 чайна ложка обраного засобу на склянку кип'яченої води. Нерідко використовуються настої череди, звіробою, кори дуба, відвар ромашки.

Розчин, призначений для промивання, рекомендується в кількості - 100-250 мл на одне промивання; процедури призначаються до 4 разів на день тривалістю від 1 до 2 тижнів. Вибір розчину залежить лише від індивідуальних переваг і переносимості.