Радіохвильове лікування ерозії шийки матки


Одним з найбільш найновіших методів лікування захворювань шийки матки у жінок на сьогоднішній день - є лікування радіохвилями.

Зміст

 • Давайте згадаємо, що ж таке ерозія?
 • Радіохвильова хірургія

Завдяки такій методиці можна проводити безконтактну лікувальну маніпуляцію на шийці матки, коли завдяки високій частоті хвиль, що генерується апаратом, тканини на які впливають - випаровуються.

Все це відбувається безболісно і найголовніше в межах здорової тканини, практично безкровно і з мінімальними можливими ускладненнями. Це один з не багатьох методів лікування патології шийки матки, застосовуваних у родили жінок, оскільки не відбувається утворення рубця на шийці і її деформації.


А тепер давайте докладно зупинимося на всіх моментах лікування ерозії шийки матки, причинами, що викликають ураження шийки і можливі наслідки від застосовуваного лікування радіохвилею.

Давайте згадаємо, що ж таке ерозія?

Під цим поняттям розуміють ушкодження епітелію шийки матки під дією різних факторів.

У молодих дівчат (до 22 років) ураження шийки матки ерозивного характеру виникають частіше за рахунок гормонального дисбалансу. По-іншому - це захворювання шийки носить назву ектопія призматичного епітелію шийки матки.

У пацієнток після 22 років, лікар стикається найчастіше вже з так званої істинним (справжнім) ерозірованіем шийки матки. При такому стані епітелій шийки матки з певних причин (які ми розглянемо нижче) піддається відторгненню і як результат утворюється його дефект-ранка. Вона може кровоточити, і жінка може скаржитися на мізерні кров'янисті виділення з піхви, часто після фізичного впливу (статевого контакту).

Пізніше, якщо ерозію не лікувати, в поверхні рани починають розмножуватися патологічні мікроорганізми, внаслідок чого виникає запалення і додаються скарги на неприємні виділення з піхви. Іноді жінка навіть і не здогадується про існування ерозії, коли немає ніяких скарг. Ось чому так важливо регулярно відвідувати лікаря гінеколога, так як тільки при гінекологічному огляді та проведенні спеціальних проб, доктор може запідозрити дефект епітелію на шийці матки.

Яка ж причина ерозії шийки матки?

 • У юних дівчат ерозивні ураження шийки виникають частіше за рахунок гормональних змін в організмі, що супроводжуються порушеннями менструального циклу.
 • Травматичне пошкодження слизової шийки матки шляхом частого використання тампонів, спринцівок, при грубому статевому акті, а так само післяпологові розриви призводять до рубцевих деформацій на шийці.
 • Тенденція до появи ерозії шийки матки зростає у дівчат почали рано статеве життя і змінюють часто статевих партнерів.
 • Небезпека вірусного ураження шийки, полягає в тому, що Папіломовірусна інфекція, проникаючи в клітину епітелію, вражає її і змінює її структуру так, що надалі вона може почати безконтрольно ділитися. А це перший крок для розвитку раку шийки матки.
 • Велика роль у розвитку ерозії, належить інфекціям передаються статевим шляхом, таким як хламідіоз, урео - і мікоплазмоз, трихомоніаз, гонорея, сифіліс, а так само умовно-патогенної мікрофлори.

Ознаки ерозії шийки матки

При огляді лікарем - гінекологом шийки матки звертає на себе увагу червона пляма на рожевому тлі здорової слизової, яке при фарбуванні розчином люголя не змінює забарвлення, на відміну від нормального епітелію шийки, що має коричневий відтінок.


При огляді в кольпоскоп, який дозволяє збільшити картинку і побачити на екрані слизову дуже чітко з усіма наявними дефектами епітелію, розглянути детально уражені судини і запідозрити ставлення ерозований ділянки до передраку або раку і вчасно почати надалі лікування.

Так само до можливих ознак появи ерозії у жінки можуть бути скарги на неприємні виділення з піхви різного характеру, іноді супроводжуються сверблячкою або неприємним запахом. Підтвердженням про наявність запалення на шийці при прогресуванні ерозії можуть бути не зовсім «хороші» результати мазків на флору, взяті з місця дефекту на шийці матки.

Про поганих результатах будуть говорити наявні велика кількість лейкоцитів у мазку і наявність патогенної мікрофлори. Цитологічне дослідження мазка дасть відповідь на питання чи має місце передракові захворювання або рак в області зміненого епітелію, але остаточний діагноз може поставити тільки гістологічекое дослідження, шляхом взяття матеріалу з ерозірованіе ділянки шляхом біопсії.

Радіохвильова хірургія

На допомогу лікарям і пацієнтам прийшла радіохвильова хірургія. За допомогою радіохвилі вдається без травматизації епітелію шийки матки призвести розріз м'яких тканин і виконати коагуляцію судин, що кровоточать.

Генератором високочастотного імпульсу є такі прилади як «Сургитрон», «Фотек», які за дією хвилі на тканині практично ні чим не відрізняються, різниця лише у виробнику, ціною і звуковим сигналом, який подає апарат «Фотек», для полегшення роботи лікаря.

Виходить, лікування ерозії матки радіохвилями високої частоти досягається шляхом розрізу проведеного енергією хвилі, а не струмом або холодом, як в інших методиках. За рахунок такого способу дії на тканину радіохвиля не викликає утворення рубців і деформацій шийки матки.

Переваги радіохвильового лікування шийки матки:

 • Знижується час проведення процедури лікування шийки матки
 • Безболісність проведення маніпуляції, за рахунок того, що радіохвилею коагулируются нервові судини і жінка не відчуває болю
 • Швидше настає загоєння ерозірованіе ділянки без утворення рубцевої тканини, що вкрай позитивно у родили жінок. А так же на відміну від інших методик - не утворюється некроз (омертвіння, струп) тканин.
 • Так само за рахунок дії високочастотного імпульсу на кровоносні судини, шляхом коагуляції мінімізується кровотеча з поверхні рани і піддається меншому інфікування ззовні. Після процедури на місці ранки утворюється тоненька плівка, яка безболісно самостійно відділяється без тривалих рясних виділень до кінця першого тижня після проведеного лікування радіохвилею.
 • За рахунок того, що тканина при радіохвильової процедурі не руйнується, досягається висока результативність при проведенні гістологічного дослідження отриманого матеріалу.
 • Радіохвильове лікування проводиться амбулаторно в умовах поліклініки і не вимагає госпіталізації, а також застосування наркозу.

Для кращого загоєння поверхні рани радіохвильове вплив на шийці рекомендується виконувати приблизно відразу після закінчення місячних, попередньо провівши санацію піхви і виключивши передракові стани шийки матки.


Показання до застосування лікування шийки матки радіохвилею:

 • Доброякісні процеси в епітелії шийки матки (ерозія, ектопія, лейкоплакія, дисплазія шийки (CIN1))
 • Рубцеві деформують зміни на шийці матки
 • Ендометріоїдниє гетеротопії на шийці матки
 • Збільшення розмірів шийки матки
 • Тривало поточні інфекційні процеси ендоцервіксу (цервіцит)
 • Взяття біопсії для гістологічного дослідження
 • Лікування ерозії шийки матки радіохвилями, наслідки?
 • Протипоказанням для проведення радіохвильової маніпуляції є:
 • Наявність кардіостимулятора у пацієнтки
 • Вагітність
 • Менструація
 • Інфекційні захворювання статевих шляхів
 • Гострі інфекційні захворювання на даний момент і лихоманка
 • Порушення психіки
 • Цукровий діабет важкого ступеня
 • Порушення в системі згортання крові

Однак після проведеної радіохвильової процедури на шийці матки, у жінок, які не мають перерахованих вище протипоказань, наслідки мінімальні і не несуть загрози її здоров'ю. Після маніпуляції можливі незначні мізерні виділення протягом пари днів, що не приносять занепокоєння жінці. Іноді спостерігаються ниючі болі в животі, а саме в нижній його частині, або в області промежини. Сама ранка гоїться протягом місяця.

Слід обмежити під час періоду загоєння використання тампонів і спринцювань, статеві відносини, відвідування лазень, купання у відкритих водоймах і у ванній, тільки використовувати душ, варто так само обмежити заняття спортом і фізичним навантаженням, не приймати препарати, у складі яких є аспірин.

Підбивши підсумок сказаному, можна зробити висновок, що радиоволновая методика лікування ерозії шийки матки у родили жінок є методом вибору. Енергія хвилі найкращим чином підходить для взяття біопсії ураженого ерозією епітелію. Мінімізується ризик кровотечі, утворення рубців, опіків, некрозів, запалень на шийці. Найважливіше - процедура безболісна і її не варто боятися! А відновний період триває всього місяць! Будьте здорові! І нехай хвороби обходять вас стороною!