Симптоми гаймориту у дорослих


У дорослих при гаймориті проявляються такі ознаки, як загальне нездужання, озноб, підвищення температури, закладеність носа, хронічний риніт, тонзиліт, фарингіт, хронічний кашель, тупий біль особи, що віддають в корінь зуба, носа, в лоб.

До ознак гаймориту також відносяться почервоніння і набряк повік, відчуття болю при пальпації подглазничной області обличчя.

Розрізняють дві форми гаймориту: гостру і хронічну. Гострий гайморит при сучасному консервативному лікуванні проходить протягом двох-трьох тижнів.

Симптоми хронічної форми гаймориту у дорослих частіше стерті і невизначені. Найбільш яскравими ознаками хронічного гаймориту є періодичні головні болі, що посилюються при моргання, хронічний нежить, який не піддається традиційному лікуванню, почервоніння повік, а також притупляється нюх, з'являється припухлість століття вранці і кон'юнктивіт.


Так як хронічний гайморит має мало виражені ознаки, це відбивається на ускладненні і затримці діагностики і лікування, викликає серйозні ускладнення. Інфекція може поширитися в порожнину черепа, що може спричинити за собою менінгіт та енцефаліт, а в порожнину очниць - офтальмию і запалення очей. Через недотримання призначеного медикаментозного лікування або взагалі відмови від нього запущений гайморит може стати причиною зараження крові, тобто сепсису.

Ознаки гаймориту можуть проявитися дуже різноманітними способами, які іноді неможливо пов'язати із запаленням гайморових пазух. Симптоми гаймориту переплітаються з ознаками респіраторної інфекції: загальне нездужання, суглобові, м'язові і головні болі, втрата апетиту, підвищення температури. Іноді гайморит підозрюють і при тривалому алергічний риніт і кон'юнктивіт.

Характерні ознаки гострого гаймориту проявляються в хронічній закладеності носа, в больових відчуттях в подглазничной ямці і області чола. Це дуже небезпечне захворювання, яке може привести до атрофії слизової оболонки носової проходу і до втрати нюху. При гаймориті обов'язково потрібне лікування, особливо первинних осередків інфекції, таких як хронічний риніт та тонзиліт, хворий зуб і т.д. Займатися лікуванням гаймориту повинен тільки досвідчений фахівець.