Сучасні методи лікування гіпергідрозу пахв


Потовиділення - одна з найважливіших функцій організму. Завдяки цьому механізму людина позбавляється від зайвої вологи, а разом з нею від різних токсинів і солей, завдяки виділенню поту, регулюється і підтримується стабільна температура людського тіла.

Зміст

  • Причини гіпергідрозу
  • Методи боротьби з підвищеною пітливістю

У нормальних умовах потовиділення активується в умовах підвищеної температури, фізичної роботи, емоційного стресу. Але існує частина людей, які володіють підвищеною пітливістю, піт у них виділяється незалежно від потреби. Такий стан називається гіпергідрозом. Найчастіше зустрічається гіпергідроз пахв, стоп і долонь.


Підвищене потовиділення - це не тільки гігієнічна проблема, воно може бути симптомом серйозного захворювання. І перш ніж бігти в магазин за новим антіперсперант, краще відвідати лікаря для виключення серйозних причин гіпергідрозу.

Причини гіпергідрозу

Як відомо, стан потових залоз перебуває під впливом вегетативної нервової системи і гормонів ендокринних залоз. Відповідно, підвищена пітливість пахв буде спостерігатися при порушенні роботи цих систем. Наприклад, гіпергідроз супроводжує такі стани, як вегето-судинна дистонія, гормональна перебудова організму під час статевого дозрівання, вагітності або ендокринологічних хвороб. Потрібно відзначити, що в цих випадках йдеться про локальну пітливості, якщо потіє все тіло, то, швидше за все, це симптом серйозної хвороби.


Потрібно відрізняти і два різних поняття, які часто плутають: підвищена локальна пітливість пахв і неприємний запах поту. Якщо у вас піт неприємно пахне, що обумовлено розмноженням в ньому бактерій, то варто більше уваги приділяти гігієні. Також запах поту може бути обумовленим характером дієти (багато жирної, гострої та солоної їжі).

Залежно від причин підвищеної пітливості розрізняють:

  • Первинний гіпергідроз пахв, який є самостійним станом, і не пов'язаний з яким-небудь захворюванням. Найчастіше идиопатическим (первинним) гіпергідрозом страждають жінки. Він носить локальний характер (потіють стопи, долоні або аксілярной западини).
  • Вторинний гіпергідроз зустрічається на тлі різних захворювань організму. Як правило, він має генералізований характер. Підвищений потообразованія як симптом можна зустріти при ендокринологічних порушеннях (климактерий, статеве дозрівання, вагітність, тиреотоксикоз, цукровий діабет), вегето-судинної дистонії, аутоімунних захворюваннях, хронічних інфекціях, ВІЛ, СНІД, туберкульозі, онкологічних захворюваннях, хворобах крові, алкоголізмі, наркоманії, психічних розладах, прийомі деяких медикаментів.

Як видно з вище перерахованого, пітливість - це зовсім не дрібниця. І приступати до її лікування потрібно тільки після ретельного лікарського огляду.

Методи боротьби з підвищеною пітливістю

Отже, якщо ви вирішили, що страждаєте идиопатическим гіпергідрозом, то позбутися пітливості пахв вам допоможуть засоби і методики сучасної косметології та медицини, а також популярні народні рецепти.

Сучасні методи лікування пітливості

Одним з таких методів є лікування гіпергідрозу ботоксом. Як відомо, ботулотоксин широко застосовується в косметології, це засіб знайшло застосування і при проблемах з локальної пітливістю.

Ботулотоксин має властивість значно зменшувати продукцію поту. Він паралізує нервові закінчення, які змушують потові залози виділяти свій секрет. Таким чином, заліза знаходиться деякий час в стані функціонального спокою.

Перед процедурою проблемне місце обробляють знеболюючим кремом. Кількість ін'єкцій залежить від площі ділянки. Ефект від процедури проявляється вже на 4-6 день і триває до 8 місяців. Після закінчення періоду дії ботокса, ін'єкції можна повторювати.

Сучасна естетична медицина пропонує і такий метод боротьби з потовиділенням - лікування гіпергідрозу лазером. Для цієї процедури використовують неодимовий лазер. Для досягнення ефекту достатньо лише одного сеансу. Випромінювання лазера призводить до руйнування структури потових залоз і припинення її роботи. Відповідно, потовиділення припиняється. Для відновлення пошкоджених структур організму потрібно багато часу, тому лазерна корекція пітливості має довгострокову дію.

Якщо з пітливістю не вдалося впоратися всіма існуючими способами, то можна наважитися на останній і радикальний крок - лікування гіпергідрозу пахв за допомогою хірургічного втручання. Ендоскопічна симпатектомія - це операція, в ході якої перетинаються нервові волокна, які іннервують потові залози.

В результаті такої процедури настає стійке припинення виділення поту на дуже тривалий період. Як і будь-яке хірургічне втручання, ця методика має свої показання, протипоказання, побічні ефекти і ускладнення. Крім того, можливе підвищення потовиділення в інших ділянках крейди. Ефективність операції дуже висока, але все ж не абсолютна.

Антиперспіранти

Такі засоби в надлишку виробляються сучасної косметичної промисловістю. Вибрати антиперспірант ви можете, виходячи з основних своїх вимог - запах, сила захисту, сліди на одязі, догляд за шкірою та ін. Механізм дії таких засобів однаковий.

В їх основі знаходяться сполуки алюмінію, цинку, які при нанесенні на шкіру закупорюють вивідні протоки потових залоз і, таким чином, зменшують потовиділення. Антиперспіранти потрібно наносити тільки на чисту і суху шкіру. В іншому випадку ви ризикуєте отримати запальний процес потових залоз.

Інші зовнішні препарати

У деяких випадках лікування гіпергідрозу відбувається за допомогою лікарських препаратів для зовнішнього застосування. Препарат Формагель наносять на чисту шкіру раз на 10-12 днів. Він має здатність зменшувати виділення поту. Також до цієї групи можна віднести пасту Теймурова.


Не варто поспішати, і при перших ознаках пітливості пахв, лягати під ніж або проробляти складні і дорогі процедури. Для початку розберіться з причиною гіпергідрозу, пройдіть обстеження, відкоригуйте свій спосіб життя, особисту гігієну та дієту.