Чи варто приймати антибіотики при гаймориті


Багато пацієнтів вважають, що при лікуванні гаймориту найефективнішим засобом є проколювання гайморових пазух. Але на сьогоднішній день популярними при лікуванні гаймориту стають антибіотики.

Найчастіше антибіотики призначають при лікуванні гострої форми гаймориту. Такі препарати, як Зітролід і макропен, знімають набряк і запалення протягом двох-трьох днів. Не гірше їх давно всім відомі амоксицилін і ампіцилін. Гострий процес гаймориту добре знімає будь-який антибіотик. Але при цьому необхідно пам'ятати, що якщо в гайморових пазухах ще перебуває гній, то ефект антибіотиків буде набагато слабкіше. Також антибіотики не дають належного ефекту при сильному набряку слизової оболонки. У цьому випадку ефектніше використання судинозвужувальних препаратів.


Якщо було вирішено лікувати гайморит антибіотиками, то вводити їх треба безпосередньо в кожну ніздрю. Під час лікування можуть бути призначені кілька антибіотиків загальної та місцевої дії.

Треба пам'ятати, що перш ніж закапувати в ніс антибіотики, необхідно застосувати краплі, які допоможуть очистити носові проходи від слизу. Щоб ліки краще потрапляло за призначенням, потрібно лягти на бік і закопувати в ніздрю, що знаходиться знизу, спочатку судинозвужувальні краплі, а потім препарат, що містить антибіотик.

Антибіотиками знищуються хвороботворні мікроби, що є причиною запалення гайморових пазух, і знімається саме запалення. Антибіотики можуть бути призначені і внутрішньом'язово, якщо відбувається інтоксикація організму.

Але є й інша думка лікарів щодо використання антибіотиків при лікуванні гаймориту. Вони вважають, що при гаймориті слабкої та середньої тяжкості, застосування антибіотиків тільки посилить процес. Дана проблема була досліджена вченими медиками, які прийшли до висновку, що на перебіг хвороби однаково реагують як отримують антибіотик пацієнти, так і не отримують його. Крім того, пацієнти, які використовували звичайні промивання носової порожнини, інгаляції, імуностимулюючі препарати, видужували швидше, ніж ті, які користувалися антибіотиками. Це пояснюється тим, що деякі форми гаймориту можуть бути спровоковані НЕ бактеріями, а вірусами, на які антибіотики не діють. З цього випливає, що антибіотики необхідно застосовувати тільки при інфекціях, які супроводжуються вираженим больовим синдромом в носових пазухах і високою температурою. Важливо пам'ятати, що призначати самостійно собі антибіотики ні в якому разі не можна, це робить тільки лікар, а самолікування найчастіше призводить до негативних наслідків.