Ультразвукова чистка зубів недоліки, переваги та відгуки


Сьогодні ультразвукова чистка зубів стала не тільки популярною стоматологічної процедурою, а увійшла до переліку необхідних гігієнічних маніпуляцій. Дана процедура є одночасно гігієнічної, лікувальної, профілактичної та естетичної.

Зміст

 • Причини зубного каменю
 • Небезпека зубного нальоту
 • Суть методу
 • Чи безпечно це?
 • Як проводять чистку зубів в сучасних клініках
 • Протипоказання до ультразвукової чищенні зубів
 • Як доглядати за зубами після процедури

Після чищення емаль світлішає, зникають пігментації, нальоти і нарости, дихання стає свіжим і чистим, а настрій людини прекрасним. І все це абсолютно безболісно, ​​нешкідливе і швидко.


Причини зубного каменю

Зубний камінь - це твердий (вапняний) наліт, який формується на поверхні зуба, в основному в області його шийки. Кам'яні освіти розвиваються поступово. При неправильному і недостатньому догляді за порожниною рота в проміжках між сусідніми зубами накопичуються частинки їжі, які є відмінним живильним середовищем для зростання і розмноження бактерій.

В процесі своєї життєдіяльності мікроорганізми утворюють наліт у роті. Якщо його не видаляти регулярно, то в нього проникають солі кальцію, фосфору, заліза та інші.

Разом з залишками їжі, відмерлими клітинами, бактеріями ці солі утворюють своєрідний твердий панцир навколо шийки зуба - зубний камінь.

Причини розвитку зубного каменю:

 • людина не чистить зуби, або робить це неправильно;
 • з раціону харчування виключена тверда їжа, яка є фактором механічного очищення від нальоту;
 • жування на одну сторону (на другий утворюється камінь, так як ця сторона механічно не очищається при жуванні);
 • застосування поганих зубних паст і щіток;
 •  захворювання організму з порушенням сольового обміну та обміну речовин.
 • Які бувають зубні камені?

Виділяють 2 види каменю:

 • наддесневой;
 • поддесневой.

Наддесневой камінь

Його видно неозброєним оком, розташовується на поверхні зуба над краєм ясен. Колір його коливається від білого до жовтого. Консистенція може бути глінообразной або твердої (кам'яної). На колір відкладень впливає куріння, вживання кави - камені темніють, стають коричневими.

Поддесневой камінь

Розвивається на поверхні зуба під ясенним краєм (ясенні і пародонтальні кишені). Його не видно при звичайному огляді, виявляють такий кам'яний наліт за допомогою спеціального стоматологічного зонда. Як правило, відкладення тверді, щільно загортають шийку, мають чорно-зелений або темно-коричневий колір.


Небезпека зубного каменю

Крім неприємних відчуттів і запаху з рота, дана патологія може стати причиною карієсу. Бактерії дуже комфортно себе почувають під укриттям з кам'яного нальоту, де їх не матиме ні зубна щітка з пастою, ні гігієнічна нитку.

Також, якщо зняття зубного каменю не вироблено вчасно, то він може стати причиною розвитку важкого захворювання - пародонтиту. Наслідком, якого є втрата зубів (їх випадання).

Тому при перших ознаках освіти кам'яного нальоту необхідно звернеться до стоматолога для профілактичної або професійної ультразвукової чистки всіх зубів.

Суть методу

Сучасна чистка зубів ультразвуком - це найефективніший і безпечний метод очищення ротової порожнини від кам'яних відкладень.

Твердий камінь важко піддається видаленню механічними способами, а видалення нальотів хімічними речовинами призводить до пошкодження емалі. Цих всіх недоліків немає у ультразвуку.


Апарат, за допомогою якого счищается камінь, називається ультразвуковим Скайлером. Він генерує ультразвукові хвилі, які дозволяють без особливих зусиль очистити поверхню від вапняних відкладень. В апараті регулюється частота і амплітуда хвильових коливань, лікар налаштовує їх під кожен конкретний випадок і пацієнта. При цьому інші тканини не піддаються жодному негативному впливу, емаль не страждає.

При руйнуванні підясневих каменів може знадобитися місцеве знеболення.
Вся процедура займає близько години. Після очищення ви помітите легкий відбілюючий ефект, що, безсумнівно, є перевагою методики.

Часто люди плутають чистку з відбілюванням зубів, тому й побоюються про здоров'я своєї емалі. Необхідно запам'ятати, що це дві абсолютно різні процедури.

З даної процедури більшість стоматологів починають будь-яке лікування, що значно покращує віддалені результати (пломби триматися міцніше і ін.) І скорочує необхідність візитів до стоматолога.

Чи безпечно?

Вже давно доведено стоматологічної практикою в усьому світі, що сучасне ультразвукове видалення нальотів є абсолютно безпечним. Воно здатне запобігти великій кількості стоматологічних проблем і зменшити необхідність відвідування зубного лікаря. Переконатися у відсутності небезпеки можна прочитавши відгуки про ультразвукової чищенні зубів.

У багатьох країнах світу дана гігієнічна маніпуляція входить в перелік необхідних стоматологічних процедур. Її рекомендують навіть вагітним жінкам.

Частота проведення очищення від зубного каменю залежить від індивідуальних особливостей людини, її обміну речовин, характеру харчування та догляду за порожниною рота, і в середньому її роблять один раз на півроку або на рік, але не частіше ніж раз на три місяці.

Як проводять чистку зубів в сучасних клініках?

Частка в сучасних стоматологічних клініках і кабінетах проводиться не тільки за допомогою ультразвукового Скайлера, а ще в комплексі з декількома маніпуляціями для досягнення максимального ефекту. Такий комплекс лікувальних, профілактичних заходів називається професійна чистка зубів, яка включає 3 етапи:

 1. Позбавлення від зубного каменю Скайлером з техніки, описаної вище.
 2. Очищення від нальоту за допомогою системи Air flow.
 3. Полірування і нанесення на поверхню зуба фторсодержащих паст.

Система Air flow

Після очищення твердих утворень на зубах залишається пігментація і м'який наліт, прибрати який з легкістю можливо спеціальною методикою. Процедура абсолютно безболісна і не вимагає знеболювання.

Air flow являє собою потік повітря, води і солі (бікарбонат натрію - сода). Така суміш подається через спеціальний наконечник під тиском і зі швидкістю. Завдяки формі наконечника можна проникнути навіть у важкодоступні місця (ясенні кишені і ін.).

В результаті, наліт і пігментація дуже легко видаляються, а сода не заподіює ніякої шкоди емалі. Одночасно з очищенням відбувається і полірування поверхні зубів.
Після зняття зубного каменю ультразвуковим Скайлером та очищення від пігментації системою Air flow, виконують заключний етап професійного гігієнічного догляду.

Полірування

Полірування всіх зубів здійснюють полірувальними гумками, спеціальними щітками і полірувальними пастами.

Після такого впливу значно зростає чутливість емалі до гарячого і холодного. Щоб знизити хворобливі відчуття, зубну поверхню покривають фторвмісними пастами.

Протипоказання до ультразвукової чищенні зубів

Протипоказання до ультразвукової чищенні зубів нечисленні, але все-таки вони існують:

 • носіння імплантатів;
 • наявність різних ортопедичних конструкцій у ротовій порожнині;
 • порушення серцевого ритму (аритмія);
 • деякі хронічні захворювання внутрішніх органів (бронхіальна астма, бронхіт, ендокардит та ін.);
 • ГРВІ;
 • гострі інфекційні захворювання;
 • діти і підлітки;
 • не можна робити особам, які страждають ВІЛ, гепатитом, туберкульозом.

Після процедури

Багатьох людей цікавить, як доглядати за зубами в перші кілька днів після чистки, що можна, а що категорично не можна. Через те, що в перші дні після процедури підвищується чутливість емалі, необхідно дотримуватися декількох рекомендацій:

 • впродовж тижня після зняття каменю відмовтеся від пигментированной їжі (кава, соку, чай, буряк, морква та ін.);
 • зуби треба чистити після кожного прийому їжі;
 • після прийняття їжі, якщо немає можливості почистити зуби, необхідно видаляти харчові залишки за допомогою спеціальних гігієнічних пристосувань (ниток, зубочисток та ін.);
 • ввести в раціон більше грубоволокнистих продуктів для профілактики утворення каменів (овочі і фрукти).

Позбавлення від зубного каменю - це не розкіш, яку можуть собі дозволити одиниці, а необхідність для кожної людини, щоб зберегти свої зуби здоровими і красивими. Тим більше що ціна ультразвукової чистки зубів є доступною для більшості верст населення.