Форми хронічного гаймориту види, класифікація


Симптоми при хронічних гайморитах вважаються суб'єктивними і багато в чому залежать від форми придбаного гаймориту. Тривалий нежить одно- або двосторонній - одна з основних скарг при ексудативних формах. Від форми гаймориту залежить характер виділень (водянисті виділення, слиз, гній). Якщо виділення гнійного характеру (гнійний гайморит), то присутній неприємний запах; Якщо подібні виділення при цьому мізерні, то відчуття цього неприємного запаху є єдиним симптомом захворювання. В інших випадках відокремлюване слизового характеру, тягуче (катаральна форма).


Ексудат водянистого характеру при серозної формі. Утруднене носове дихання присутня як при ексудативних, так і продуктивних і змішаних формах.

Рясні виділення слизової або слизисто-гнійної мокроти протягом дня, відхаркування, особлива сухість глотки, нерідко блювотні позиви можливі при поганому або утрудненому відтоку секрету з пазухи кпереди внаслідок наявності поліпів або гіпертрофії середньої раковини переднього кінця. При хронічних формах захворювання болю не на стільки інтенсивні, як при гострих процесах. Головні болі можуть зовсім відсутніми; при стійкій закладеності носа вони приймають невизначений характер, але також локалізація може бути на стороні поразок - у скроні або очниці, в області щелепної пазухи, ще рідше в області чола - або приймати характер невралгій трійчастого нерва.

При хронічному перебігу запалення зустрічаються скарги на швидку стомлюваність, ослаблення пам'яті, особливо при розумових навантаженнях на роботі. Що стосується нюху, воно може бути ослаблена і відсутнім зовсім. При об'єктивній оцінці симптомів відзначається набряклість вік і щоки. Спостерігається відповідна Риноскопічна картина.

Якщо хвороба протікає в легкій ступеня, лікування може бути консервативним. Воно включає в себе промивання після проколу верхньощелепної пазухи з боку нижнього носового ходу і введення в пазуху розчинів антибактеріальних препаратів, антисептиків, антигістамінних і протигрибкових препаратів в поєднанні з діадинамічних струмом або УВЧ-терапією. Після хірургічного втручання основним принципом при гаймориті - створити постійне широке повідомлення порожнини носа з верхньощелепної пазухою. Здійснити це можливо внутрішньоносовим або вненосовим способом.

При набряково-катаральних формах в основі рецідірованія після операцій може спостерігатися алергічне початок в їх розвитку. Після проведення операції на щоку поверх пов'язки кладуть лід для зменшення набряку щоки на 1-2 дні з перервами через 1 / 2-1 годину.

Призначають застосування делікатної гайморотомія у пацієнтів з перфоративні одонтогенних гайморитом з подальшим введенням гідрогелів регенкура з диоксидином.

Протягом 2-3 днів після операції пацієнтові призначають негарячу і рідку їжу. При хронічному гаймориті подібна радикальна операція в більшості випадків призводить до одужання інших пазух. В основі цієї операції - оголення костноліцевой стінки внаслідок відшарування м'яких тканин, через яку відбувається проникнення в пазуху. Під верхньою губою після розрізу слизової оболонки ясен проводять відшарування. Відразу видаляють патологічно змінені слизові оболонки і гній. За рахунок видалення частини внутрішньої стінки на рівні нижнього носового ходу встановлюється постійне соустье з порожниною носа. За допомогою нього вводять необхідні лікарські препарати.

Хронічні гаймороетмоідіта можуть протікати з переважанням алергічних і запальних змін. При проведенні комплексного лікування враховується наявність інфекційного або алергічного агента.