Фітогормони для жінок - джерело вічної молодості і краси


Для того щоб підтримати шкіру молодою та здоровою, жінкам у зрілому віці рекомендують застосовувати косметичні препарати, що містять фітогормони, або рослинні гормони.

Зміст

  • Гормони тваринного походження
  • Рослинні гормони
  • Застосування фітогормонів

Звичайно, турботи вимагає будь-яка шкіра, незважаючи на вік. Але з часом шкіра втрачає вологу, ставати тонкою, з'являються зморшки, спочатку дрібні і малопомітні, потім глибокі і чітко виражені.

Несприятливі зміни, що відбуваються з віком, можуть значно прискориться під впливом таких чинників, як вплив ультрафіолету (сонячних променів), забруднення навколишнього середовища і постійно супроводжує нас стрес.


Співпраця лабораторій, косметичних та фармацевтичних, увінчалося розробкою препаратів нового покоління, які можуть істотно уповільнити процеси старіння. Все частіше в косметології застосовуються активні речовини, які можуть надавати позитивний вплив на обмінні процеси в клітинах, наприклад, вітаміни, b-каротин, фітостерини або гормони.

Гормони тваринного походження

Гормони є системою органічних сполук, які виробляють живі організми, вони відповідають за нормальний перебіг фізіологічних процесів, що відбуваються в клітинах і тканинах. Вони дозволяють регулювати їх діяльність, пристосовуючи їх до мінливих умов навколишнього середовища.

У жінок зниження гормональної активності, якому супроводжують прискорені процеси старіння всього організму, відбувається приблизно після 45 років. Важлива роль у збереженні молодості шкіри грають гормони, особливо естроген. З медичної точки зору, можна запобігти багатьом негативним змінам застосовуючи так звані гормональні терапії, завдяки яким можна вирівняти дефіцит гормонів в нашому організмі.

На підставі багаторічних спостережень було також встановлено, що порятунком для жінок, що знаходяться в періоді менопаузи, можуть бути препарати, що містять гормони. Особливе значення для косметики почали грати гормони людини, головним чином, естроген і прогестерон. Косметичні засоби, що містять їх у своєму складі, були винайдені, головним чином, для жінок, які хочуть зберегти молодий вид. Регулярне вживання протягом тривалого періоду цієї категорії косметичних засобів, призводить до того, що шкіра всупереч природному ходу часу, стає гладка, м'яка, пружна.

Але не дивлячись на позитивний ефект, численні дослідження показали, що застосування препаратів, що містять гормони, може мати безліч небажаних побічних ефектів. На сьогоднішній день у багатьох країнах заборонено застосування в косметиці гормонів тваринного походження.

Рослинні гормони

З цієї причини почали шукати рослинні речовин, які діють подібно естрогену і не володіють сильно вираженими побічними ефектами. У ході досліджень проведених на Сході, вчені звернули увагу на те, що у жінок, які регулярно вживають продукти, такі як тофу, гранати, фініки або лляне насіння, не виникають деякі неприємні симптоми, що супроводжують періоду менопаузи.

З'єднання, відповідальні за подібні дію, що містяться в рослинах, отримали назву фітогормонами. Рослинні гормони регулюють основні процеси росту й розвитку рослин, стимулюють поділ клітин, впливають на різні фізіологічні процеси, в них відбуваються, зокрема, проростання насіння, розвиток нирок, цвітіння, ріст плодів і т.д.

Деякі з фітогормонів з точки зору будівництва і дії для людини, схожі на людські гормони, включаючи естроген, існує можливість їх використання в різних сферах життя. Завдяки знанням вчених і останнім біохімічним дослідження, сьогодні ми маємо в своєму розпорядженні косметикою нового покоління, яка має у своєму складі рослинні гормони.

Ці системи були введені для косметики, в надії, що їх дію на шкіру, сприятиме уповільненню процесу старіння, насамперед, у жінок, в період менопаузи. Схожість з людськими гормонами, робить можливим застосування фітогормонів за тими ж принципами. Фітогормони також володіють антиокислювальною дією, запобігаючи пошкодження клітинних мембран. Вони мають заспокійливу і протизапальну дію.

Застосування фітогормонів

Фітогормони рекомендуються для застосування в косметичних засобах, призначених для зрілої шкіри зі зниженою еластичністю і схильної до сухості. Під їх впливом розширюються кровоносні судини, шкіра краще забезпечується кров'ю і зволожується. Фітогормони забезпечують достатнє зволоження, підвищують тонус і еластичність, покращують колір обличчя. Дрібні зморшки стають менш помітними, а шкіра стає розслабленим і м'якою.

Фітогормони застосовуються також у препаратах моделюють овал обличчя, так як вони запобігають відкладенню жиру в області нижніх повік, підборіддя і щік. Деякі з них використовуються в спеціальних препаратах, наприклад, що зміцнюють груди. Вони також можуть знайти застосування в продукції для очищення та зменшення проблем акне. Фітогормони в косметичних композиціях часто поєднується з іншими факторами: зволожуючими, живильними і регенеруючі компонентами, наприклад, вітамінами, ензимами, білками або цукру.

Особливий інтерес для косметики представляють так звані фітоестрогени, що містяться в багатьох рослинах. Наявність великої кількості цих сполук, зокрема було встановлено в незрілої кукурудзі, конюшині, сої, хмелі. Фітогормони присутні також в вербі, пророщених паростках пшениці, рисі.

Вперше фітоестрогени були відкриті в 1962 році та їх вплив на організм людини ще до кінця не вивчено. Можуть викликати як естрогенний так і антіестрогенний ефект. Встановлено залежність фітоестрогенів та ризику розвитку раку молочної залози у жінок.

Рослинні гормони не викликають побічних реакцій, вони є безпечними. Їх застосування в косметиці дуже корисно, особливо для жінок, які перевищили 45-й рік життя. Завдяки досягненням косметології, сучасні косметичні засоби, що містять рослинні гормони, забезпечують молодий вигляд шкіри, відновлюють її, а також покращує самопочуття.