Чим можуть бути небезпечні таблетки для схуднення


Красива зовнішність і гарна фігура сьогодні поняття рівнозначні. Кожна дівчина, жінка, а також чоловіки прагнуть мати гарне тіло. Сьогодні рекламні тенденції диктують нам певні стереотипи зовнішності, пропорцій, стилю і способу життя, яким ми прагнемо відповідати. І перепоною до досягнення бажаного «ідеалу» є зайва вага.

Зміст

 • У пошуках кращого препарату
 • Харчові добавки
 • Підсумовуємо факти

Раціональне зерно для початку правильної самокорекції - звернення до дієтолога.
Останнім часом на прийомі у лікаря все частіше доводиться чути наболіле питання про найбільш ефективний засіб для схуднення.


І мова йде не про правильне харчування і заняттях спорту. Людська природа влаштована таким чином - щоб досягати максимально бажаних результатів, витрачаючи мінімальні зусилля. Тому широке поширення одержали різні «чудо-тренажери» з якими худнути можна просто сидячи в кріслі або лежачи на дивані, а також займаючись своїми звичними домашніми справами. Теж стосується і не менш популярного засобу, про який варто поговорити - таблетки для схуднення.

Надмірна вага це проблема системна і вимагає комплексного вирішення. На жаль одній чудодійною пігулкою її не дозволили. Однак якщо ви вже піддалися спокусі і зважилися випробувати на собі ефективність засоби для схуднення, то для початку ознайомтеся з докладною анотацією (інструкцією) до препарату, показаннями, протипоказаннями і можливими ускладненнями на тлі його прийому. Оскільки деякі з них досить екстремальні і можуть становити небезпеку для здоров'я.

У пошуках кращого препарату

Сьогодні препарати для схуднення в тих чи інших варіантах доступні до наших послуг більш ніж в 95% аптек. За даними маркетингових досліджень вони входять в десятку найбільш затребуваних «пігулок».

Щоб упорядкувати уявлення про засоби впливу на нашу вагу розглянемо основні групи медикаментів, доступних на сучасному «дієтологічних ринку».

Змусити нас скидати вагу можуть: власне ліки для схуднення, харчові добавки на основі біологічно активних речовин і низькокалорійні білково-мінеральні суміші.

Науково доведений факт, що худнути за допомогою жироспалювачів наприклад, на тлі низькокалорійної дієти, набагато результативніше, ніж при прийомі препарату і дотриманні свого звичайного раціону.

Ліки для зниження ваги

Ліки для зниження ваги в основному включають два основних діючих речовини орлістат і сибутрамін.

Орлістат (ксеникал, орсотен) блокує фермент, що сприяє засвоєнню жирів, в результаті чого до 30% його виводиться разом зі стільцем. Побічні ефекти у вигляді рясного маслянистого калу, часом неконтрольовані випорожнення, метеоризм не робить її вельми привабливим засобом по корекції фігури. До того ж не варто забувати про протипоказання: солі і камені в нирках, синдром мальабсорбції (порушення процесів всмоктування в кишечнику).

Сибутрамін (Рідкісні, меридиа) має центральний механізм дії, відноситься до анорексигенним препаратів, переважною апетит і кількість вживаної їжі.

Сприяє збільшенню в крові концентрації серотоніну, що впливає на клітини головного мозку, внаслідок цього змінюється стереотип харчової поведінки. Відзначається поступове зниження маси тіла і це швидше другорядний ефект, однак, наслідки для організму в цілому можуть бути серйозними.

Значний список можливих побічних ефектів і цілий перелік протипоказань, серед яких:

захворювання серця, артеріальна гіпертензія, ендокринні порушення, нервова анорексія або булімія, порушення функції печінки і нирок, а також глаукома, - привели до того, що з 2008 року на загальноурядовий рівні сибутрамін був внесений до списку сильнодіючих препаратів, з обмеженою можливістю продажів (строго за рецептом лікаря).

З 2010 року він зайняв свою нішу в Забороненому списку всесвітнього антидопінгового агентства, а в країнах США, Канади та Австралії взагалі заборонений до застосування. В даному випадку можна сказати, що поставлена ​​мета по зниженню ваги, навіть при діагнозі ожиріння не виправдовує засоби і наслідки!

Харчові добавки

Бади для схуднення продаються без рецепта лікаря і більш доступні для придбання. Призначаються в якості додаткового агента по корекції харчування.

Основний ефект полягає в доставці в організм дефіцитних компонентів на тлі дієти, а також зниження апетиту з можливістю його самоконтролю. При правильно призначеної дієтотерапії допомагає успішно справлятися з психологічної і фізіологічної (перерозтягнуті шлунок) залежністю від частого і надмірного вживання їжі.

Проаналізувавши першу лінію популярних БАД (Діетресса, гарцинія тощо), представлених рекламістами як універсальні «скульптори фігури» приходимо до висновку, що домогтися бажаного зниження кілограмів, а головне закріплення результатів можливо тільки на тлі збалансованого харчування з корекцією звичного раціону, а також фізичної активності.

Слід пам'ятати, що сліпе наслідування рекламі, без урахування особливостей власного організму і невміння правильно розставити акценти в процесі схуднення, в кращому випадку зведе всі старання нанівець.

Білково-мінеральні суміші

Білкові коктейлі, киселі, батончики - як імітатори повноцінного харчування, можуть доповнювати основний раціон при дієтах, також як і БАДи впливаючи на апетит. Володіючи низькою калорійністю, в концентрованому вигляді містять основні відсутні в дієті поживні елементи і мінерали. Однак ці замінники жодним чином, не альтернатива здорового харчування і природному попаданню в організм вітамінів.

До того, чим ми наповнюємо і плекаємо наш організм необхідно підходити відповідально. Поради подруг і глянцевих журналів і «щасливих» худеньких з екранів телевізорів і комп'ютерів це не панацея.

Підсумовуємо факти

 • Багато препаратів знижують вагу запускають ланцюжок механізмів з модернізації обміну речовин, включаючи клітини головного мозку. І зниження ваги буде слабкою втіхою на тлі порушень роботи різних органів і систем;
 • Нестійкість досягнутих результатів;
 • Необхідність участі невропатолога і психолога в комплексній програмі схуднення;
 • Гормональні компоненти, що входять до складу ряду таблеток для зниження апетиту і схуднення, можуть завдавати непоправної шкоди здоров'ю. Так порушення в роботі залоз внутрішньої секреції, недостатня їх вироблення природним шляхом, внаслідок штучного введення ззовні, важко піддаються корекції і вимагають тривалого серйозного лікування;

Слід пам'ятати, що ніякі навіть найефективніші таблетки для схуднення не замінять вам правильне раціональне харчування і фізичну активність.

Правильні акценти при виборі засобу для схуднення

Ефективності та стабільності досягнутих результатів по корекції ваги можна домогтися при:

 • Препарати та засоби для схуднення повинні мати екологічно чистий склад з натуральних компонентів (вітаміни, мінерали, мікроелементи фітонутрієнти), які легко засвоюються організмом, зміцнюють імунітет і мають клінічно доведену ефективність.
 • Вплив на почуття насичення і голоду має відбуватися поза стимулювання центральної нервової системи.
 • Повинні покращувати метаболічні процеси в організмі, позитивно впливати на процеси сну і неспання, підвищувати рівень енергії і продуктивності людини, для витрачання більшої кількості калорій за допомогою фізичної активності.
 • Препарати повинні володіти вираженим анаболічним ефектом.
 • Повинні надавати болезаспокійливу і протизапальну дію для симптоматичного лікування супутніх надмірної ваги клінічних проявів.
 • Повинні регулювати показники основних біохімічних показників крові - рівень глюкози, холестерину і його фракцій, цифри артеріального тиску - змінюються на тлі надлишкової маси тіла.

Худнути правильно - це означає розуміти процеси обміну речовин, а також причини і механізми зниження і набрання ваги. У цьому допоможе розібратися лікар-дієтолог, який встановить причину надмірної ваги і навчить правильно на нього впливати.