TCA пілінг відгуки, протипоказання, фото до і після, вигляді проведення пілінгу


Як би не була розвинена пластична і естетична медицина, але у прекрасної половини людства обов'язково знайдуться проблеми, які за допомогою операцій і поверхневих доглядають процедур неможливо буде вирішити.

Зміст

 • Механізм дії
 • Види ТСА пілінгу
 • Естетичні проблеми, які допоможе вирішити пілінг
 • Техніка виконання процедури
 • Протипоказання
 • Догляд за шкірою після процедури

Від таких дефектів шкіри, як пігментні плями, веснянки, нерівності та тьмяність шкіри неможливо ефективно позбутися ні за допомогою операцій, ні завдяки сучасним комплексам доглядають коштів. На допомогу для ефективної боротьби з цими проблемами прийшов високоефективний ТСА пілінг на основі тріхлоретановой кислоти, проникаючої в серединні структури шкіри.


ТСА пілінг - це один з видів хімічного пілінгу, який впливає на серединні шари шкіри.

Абревіатура ТСА сталася від англійської назви трихлороцтової кислоти (Trichloracetic Acid) - основної діючої речовини при цьому виді пілінгу.

Механізм дії трихлороцтової кислоти на шкіру

Трихлороцтової кислота, як і будь-які інші види кислот, дозовано впливаючи на шкіру, викликає коагуляцію білка, що входить до складу структур епідермісу. Завдяки цьому впливу відбувається руйнування тих клітин, які пошкоджені віковими або будь-якими шкідливими чинниками, стимулюючи утворення нових. Ця речовина - один з аналогів оцтової кислоти, який отримують в лабораторіях шляхом з'єднання молекули оцтової кислоти з трьома атомами хлору, стимулюючи реакцію спеціальними каталізаторами.

Речовина це не має негативного токсичної дії на організм, а глибина проникнення в шкіру залежить від концентрації кислоти і кількості наносяться шарів.

Види ТСА пілінгу

Залежно від того, в якій концентрації використовується кислота, розрізняють кілька видів пілінгу:

 • Поверхневий ТСА пілінг - проводять за допомогою 15% трихлороцтової кислоти, що впливає на поверхневі структури шкіри
 • Серединний пілінг ТСА - використовують 25% розчин, що дозволяє діяти на серединні шари
 • Глибокий пілінг ТСА - використовує концентрацію до 40% - такий розчин використовують не для пілінгу шкіри, а для видалення дрібних (розміром менше 1 см) доброякісних розростань.

Зазвичай ТСА застосовують для виконання серединного пілінгу шкіри. Те, яка концентрація кислоти потрібна саме вам - може вирішити тільки лікар.

Естетичні проблеми, які допоможе вирішити ТСА пілінг

Так як трихлороцтової кислота має набір певних властивостей, то, відповідно, кожне з них може вирішити ряд естетичних проблем.

 • ТСА - відмінний кератолітікі (видаляє верхні шари шкіри). Завдяки цій властивості він високоефективний при нерівностях шкіри, дрібних зморшках, рубцях після акне
 • Очищає закупорені вивідні протоки сальних залоз і стягує розширені пори. Призначають ТСА пілінг при жирній шкірі з розширеними порами.
 • Ефект відбілювання досягається за допомогою відлущування відмерлих шарів, застосовуючи його при ластовинні, плоских рідних плямах, тьмяному, сірому кольорі особи.
 • Стимуляція вироблення колагену і еластину застосовується при обвислій і нееластичною шкірі

Крім цього, трихлороцтової кислота - антисептичний та антиоксидантну засіб, що видаляє більшість відомих мікроорганізмів і захищає шкіру від дії шкідливих токсинів і важких металів.

Техніка виконання процедури

Серединний пілінг ТСА є досить серйозною процедурою, виконувати яку може тільки лікар-косметолог, який пройшов спеціальну підготовку. Проведення рекомендують з осені до середини весни, тобто в той час, коли сонце не має високої активності.


Перед проведенням процедури необхідна консультація косметолога, який виявить можливі протипоказання і роз'яснить всі дії, виконання яких необхідне перед пілінгом. У комплекс процедур і застосованих заходів з підготовки входить: гліколевий пілінг, застосування сонцезахисних засобів і уникнення прямих сонячних променів, прийом препаратів зміцнювальних судинну стінку, виключення дії будь-яких скрабів і засобів ушкоджують шкіру, і епіляторів.

Після попереднього очищення шкіри спеціальним пензликом або паличками наносять кислоту певній концентрації і стежать за зміною кольору шкірних покривів (так званим Фростом), який свідчить про глибину проникнення кислоти і виникає в результаті коагуляції білкових структур. При рожевому кольорі - проникнення поверхнево, при насиченому білому - серединне проникнення.

Залежно від особливостей шкіри, для проникнення речовини на певну глибину наносять від 1 до 4 шарів. Під час процедури пацієнтка може відчувати толерантні печіння і біль. Зазвичай процедура займає кілька хвилин.

Відновлювальний період при застосуванні 15% розчину не потрібно, а після застосування 25% розчину можливо лущення і значне почервоніння шкіри. Зазвичай дозволено виконання не більше однієї процедури протягом року.

Протипоказання до пілінгу з використанням трихлороцтової кислоти

З причини того, що цей вид хімічного пілінгу є досить серйозним способом впливу на шкірні покриви, то і протипоказання до пілінгу ТСА мають абсолютний характер (якщо є хоча б одне з перерахованих захворювань або станів - TCA пілінг строго протипоказаний):

 • вагітні, годуючі жінки і діти до 18 років;
 • будь ранки або інші види уражень шкірних покривів (загострення псоріазу, алергія, герпес) в оброблюваної області;
 • не до кінця вилікуване застуда (нежить, кашель або підйом температури тіла);
 • підвищений тиск, загострення будь-яких захворювань з хронічним перебігом
 • ракові захворювання в сьогоденні або минулому;
 • виражена судинна сітка на обличчі;
 • прийом вітаміну А у великих дозах (роаккутан), включаючи попередні 6 місяців;
 • схильність до формування келоїдних рубців, доброякісних розростань шкіри: папілом і бородавок;
 • проведення глибоко впливають і травмуючих процедур на обличчі протягом останніх 2 місяців: чистка обличчя, шліфування та інші;
 • алергія на сонце;
 • виражений, нещодавно придбаний, засмага;
 • велика кількість родимок;
 • надлишковий ріст волосся (можливе посилення росту волосся)
 • період критичних днів (знижена здатність згущуватися крові)

Догляд за шкірою після процедури і побічні ефекти

Догляд після ТСА пілінгу - не просто комплекс заходів, що підвищують ефективність процедури, а обов'язковий третій етап, що забезпечує зниження частоти побічних ефектів і значно збільшує результативність методики. Цей етап виконується щодня, строго протягом 14 днів.

В обов'язковому порядку призначаються сонцезахисні креми з максимальним ступенем захисту, влагосохраняющіе препарати (гіалуронова кислота), всередину застосовують антиоксиданти, вітамінно-мінеральні комплекси. Часто для досягнення максимального ефекту рекомендують мезотерапевтіческіе биоревитализацию з гіалуроновою кислотою.

Перше, що найбільш часто турбує пацієнток - це почервоніння шкіри, яке може зберігатися до 6 годин при поверхневому і до 5 діб при серединному пилинге. Друге за частотою - лущення великими пластинками в середньому, протягом 7 днів. Підвищення чутливості і невелика припухлість особи можуть продовжитися до 10 днів.

У деяких випадках ТСА пілінг може привести до ускладнень:

 • загострення проявів герпетичної інфекції (герпесу);
 • інфікування з утворенням на шкірі рубців;
 • порушення пігментації шкіри (гіперпігментація або загибель меланоцитів, при якій шкіра назавжди втрачає здатність виробляти пігмент);
 • поява на обличчі демаркаційної лінії (видимої кордону між обробленої і не обробленої зонами);

Чи варто вирішуватися на процедуру?

Погоджуватися на цю процедуру чи ні - вирішувати тільки вам. Про її високу ефективність та безпечність говорять не тільки численні позитивні відгуки, але і фотографії, зроблені до і після виконання процедури.

Важливо пам'ятати, що після 35 років відновні функції шкіри різко сповільнюватися - за статистикою ризик появи ускладнень у вигляді гіперпігментації і стійкої еритеми підвищується на 30%. Тільки кваліфікований лікар, після оцінки стану вашої шкіри і організму в цілому може прийняти рішення про проведення серединного ТСА-пілінгу.