Вакуумний масаж відгуки і протипоказання


Не вщухають у медичному середовищі суперечки про методи лікування целюліту. Одні лікарі ратують за вакуумний масаж, що позбавляє від ефекту «апельсинової кірки»; інші стверджують, що можна обійтися ручним лімфодренажним масажем; треті впевнені, що целюліт - це особливий стан організму в цілому, і вирішувати проблему треба комплексно, лікувати організм зсередини.

Зміст

 • Класичний антицелюлітний масаж
 • Як відбувається розвиток целюліту
 • Як вакуум бореться з целюлітом
 • Антицелюлітний масаж в домашніх умовах
 • У чому основна перевага вакуумної терапії

Мабуть, мають рацію всі сторони конфлікту. Але лікування «зсередини» нітрохи не заважає лікуванню «зовні». Ці методи просто успішно доповнюють один одного, до того ж антицелюлітний масаж - процедура дуже дієва, результат помітний швидко, тому довіра до неї жінок тільки зростає. Навіть саме правильне лікування целюліту не в змозі перемогти «апельсинову кірку» без правильного масажу.


При цьому треба пам'ятати, що масаж показаний не всім і не завжди, існує ряд протипоказань:

 • гарячкові стани;
 • висока температура;
 • шкірні інфекційні захворювання;
 • судоми;
 • алергічні реакції;
 • туберкульоз в гострій стадії;
 • серцева і легенева недостатність;
 • будь-які види кровотеч;
 • загальне виснаження організму.

Класичний антицелюлітний масаж

Целюліт - це порушення обміну речовин, зокрема, деструктивні зміни, що відбуваються в підшкірно-жировому шарі.

Розростаються і багаторазово збільшуються в обсязі жирові клітини здавлюють дрібні судини - кровоносні і лімфатичні, що веде до порушення харчування тканин і метаболізму, тобто продукти розпаду відводяться недостатньо швидко і не в повному обсязі.

Це призводить до застійних явищ, набряків, викликає дискомфорт і стає вираженим косметичним недоліком.

Антицелюлітний масаж, виконуваний фахівцем, вирішує проблему застійних явищ. Медичний працівник дуже добре знайомий з роботою двох головних систем організму - кровоносної та лімфатичної, тому всі його дії точно вивірені і спрямовані на вирішення конкретних завдань. Всі рухи - і погладжують, і розминають, і растирающие - завжди спрямовані від периферії до центру, до серця.

Саме так тече в організмі лімфа і венозна кров. Такий масаж допомагає домогтися нормального обміну речовин глибоко в тканинах, прибирає набряки, але не вирішує основної проблеми - горбків і вузликів, в які збивається підшкірний жир. В результаті проблема застою рідини в тканинах не наважується до кінця, і целюліт продовжує викликати відчуття здавлювання, дискомфорту.

Отже, рано чи пізно постає питання: що робити з жировими горбиками?

Як відбувається розвиток целюліту

Жирові клітини (адипоцити) мають властивість збільшуватися в об'ємі багаторазово. Кількість цих клітин в будь-якому організмі закладено генетично. Якщо організм не схильний накопичувати жир, ці клітини залишаються в спокійному стані, мають мінімальний обсяг.

Якщо організм (при посиленому харчуванні або в результаті гормональної перебудови) вирішує, що пора б «зробити запаси», він ці «запаси» відкладає в спеціальні жирові депо. Тоді кожна жирова клітина, що знаходиться там, запасає всередині себе поживні речовини, збільшуючись в об'ємі. Спочатку наша шкіра починає виглядати навіть краще: стає натягнутою, гладкою, красивою.

Однак якщо процес не зупиняється, жирові клітини стають «перегодованими», починають випирати некрасивими горбиками, збиваються у вузлики. Шкіра стає горбистої, пухкої, від колишньої краси не залишається і сліду. Щоб повернути шкірних покривів колишній вигляд, треба ці горбки розбити. З цим прекрасно справляється вакуумний масаж від целюліту.

Як вакуум бореться з целюлітом

З наукової точки зору вакуум - це середовище, де тиск повітря набагато нижче атмосферного. На цьому принципі побудована техніка вакуумного масажу. Розрідження, створюване за допомогою складних приладів або простих медичних банок, успішно вирішує проблему розбивання підшкірних горбків.

У звичайному стані тиск всередині клітини і тиск зовнішнє, атмосферний, врівноважують один одного. Але якщо зовнішній тиск стає набагато менше (в умовах вакууму), внутрішньоклітинний тиск як би розриває клітку зсередини (як перекачаний м'яч або повітряну кульку). Це саме той ефект, якого домагаються при проведенні антицелюлітного масажу банками або апаратного масажу. Після курсу такої антицелюлітної терапії підшкірні горбки і вузлики йдуть, шкіра розгладжується, «цитрусовий ефект» зникає.

Антицелюлітний масаж в домашніх умовах

У домашніх умовах боротися з проявами «апельсинової кірки» цілком можливо, і більшість жінок успішно справляються з проблемою самостійно, без дорогих послуг косметологів та масажистів. Найдоступнішим видом антицелюлітного масажу в домашніх умовах є баночний.

Медичні банки супроводжують людство вже не одне тисячоліття. До їх послуг вдавалися лікарі Стародавнього Риму, ними користувалися в Стародавньому Китаї, та й на Русі наші знахарі багато хвороби лікували за допомогою банок. Зараз медичні банки продаються у всіх аптеках, причому у великому асортименті. Скляні, пластикатної і гумові, з різним механізмом створення вакууму, різних розмірів і призначень - немає проблем з їх придбанням!

Найбільш популярними стали пластикатної банки. Така баночка дуже легка, небитка, проста в застосуванні. Працювати з нею дуже приємно. Спочатку шкіру треба розігріти - за допомогою фізичних вправ, гарячої ванни або розігріваючого масажу. На підготовлену шкіру нанести масло або масажний крем, стиснути банку і поставити на потрібну ділянку шкіри.

Банку тут же «присмоктується», і можна починати масаж. Це дуже легко: треба просто водити присмокталася банкою по пацієнт поверхні. Рухи можуть бути прямолінійні, кругові, зигзагоподібні. При цьому відбувається розрив жирових клітин, що й потрібно в даному випадку.

За допомогою такої банки дуже легко регулювати ступінь розрідження всередині пристосування. Не треба створювати дуже сильний вакуум, домагаючись болю і синців на шкірі. Антицелюлітний масаж банками - процедура комфортна, але дуже дієва. Тільки треба пам'ятати про те, що існують заборонені зони: внутрішня сторона колінних і ліктьових згинів, пахова область (там скрізь лімфатичні вузли і важливі судини). Можна поєднувати масаж з використання спеціального крему.

Вакуумно-роликовий масаж в умовах клініки

Незважаючи на те, що вакуумний масаж в домашніх умовах набирає обертів, апаратний масаж позиції здавати не збирається. Медичні кабінети пропонують програми по боротьбі з целюлітом, куди входить вакуумно-роликовий масаж або так званий LPG масаж. За допомогою насоса всередині насадки створюється регульоване розрідження, а ролики допомагають розбивати і «розгортати» підшкірно-жировий шар.

У чому основна перевага вакуумної антицеллюлитной терапії

Напевно багато хто з вас стикалися з тим, що при будь-якій спробі скинути зайву вагу жир чомусь іде не з проблемних зон, а з інших ділянок, де його не так і багато: це шия, обличчя і груди. В результаті шкіра на обличчі обвисає, шия стає в'ялою, груди помітно «здувається». Тобто замість очікуваної краси виходить зворотний ефект. А ось жирові депо на животі, сідницях і стегнах, на жаль, менше не стають ... Вчені пояснюють це тим, що жирова тканина грудей, обличчя та шиї пронизана бета-рецепторами, які без опору віддають жирові надлишки. А ось в адипоцитах (жирових клітинах) проблемних зон переважали не бета, а альфа-2-рецептори, які «тримаються за своє» до останнього, з великим небажанням віддають жирові запаси.

Саме тому для боротьби з целюлітом так важливо використовувати саме вакуум: жир буде йти направлено, тобто конкретно з проблемних зон, а обличчя і шия залишаться красивими. І особливо приємно відзначити, що антицелюлітний масаж в домашніх умовах дозволяє домагатися таких же прекрасних результатів, як і апаратний масаж в умовах клініки!

І наша доля, і здоров'я, - результат нашого вибору. Так що потрібно діяти!