Єдність протилежностей ботулотоксин в косметології


З тих пір як ін'єкції ботулотоксину у вигляді препарату Botox стали настільки популярні, здається, про нього знають все не тільки фахівці. За статистикою більше 11 млн. Пацієнтів успішно застосовували Botox в косметичних цілях.


Хіба це не дивно, враховуючи те, що ботулотоксин - один з найсильніших отрут, що існують у природі? Виділяється особливою бактерією в безповітряному середовищі.

Зміст

  • Застосування для позбавлення від зморшок
  • Побічні явища

Застосування ботулотоксину типу А в медицині


Отрути здавна викликали непідробний інтерес для вивчення: хіба мало, для яких цілей знадобитися може. Те, що за прямим призначенням, це очевидно. Але і їх лікувальні властивості були розкриті ще стародавніми лікарями. Що стосується ботулотоксину, то всього 50 років тому він почав застосовуватися для лікування косоокості, блефароспазму і кривошиї. У 2004 році ботулінотерапія знайшла застосування для лікування підвищеної пітливості (гіпергідроз), а в 2010 була схвалена як метод лікування мігрені. Є і ще цілий ряд захворювань, при яких препарати ботулотоксину визнані ефективними. Виділено 7 типів токсину, але до складу більшості медичних препаратів, в тому числі і Botox, входить ботулотоксин типу А.

Найбільш широке застосування, в сенсі охоплення населення, отримали ін'єкції Botox з метою корекції глибоких зморшок, позбавлення від так званого «важкого погляду», коли насуплені брови стають звичним виразом обличчя. Дози препарату так вивірені в руках досвідченого лікаря, що паралічу м'язів не відбувається, міміка обличчя повинна зберегтися. Тільки підвищена напруга м'язів змінюється розслабленням, що зовні проявляється відпочив, спокійним і умиротвореним виразом обличчя.


Якщо у Вас є причина обмірковувати можливість скористатися таким методом поліпшення настрою від споглядання власного відображення в дзеркалі, то, можливо, короткі відомості про те, як це відбувається, чого слід очікувати, і до чого бути готовою, будуть недаремні.

Під час процедури

Пацієнт перебуває в кілька піднесеному становищі. Ділянки шкіри, де проводитимуться ін'єкції, очищають спеціальним лосьйоном, іноді використовують місцевий знеболюючий засіб.

Після цього препарат вводиться в намічені області. Кількість уколів і доза ботулотоксину визначається лікарем залежно від поставлених цілей і вихідного стану шкіри.

Відразу після ін'єкцій, якщо є ознаки кровотечі, накладають пов'язку, що давить або лід.

Після процедури

Необхідно ще кілька хвилин полежати для того, щоб лікар переконався в хорошому самопочутті і відсутності будь-яких ознак небажаних реакцій. Якщо все добре, то бажано протягом наступних 3-4 годин не лежати, щоб зменшити ймовірність вираженою набряклості особи. Якщо синяки з'являються, то не слід приймати препарати, що знижують згортання крові, такі як аспірин, ібупрофен та їх аналоги. Рекомендується уникати напруженої діяльності, особливо, не слід нахилятися.

Результати

Зміни стануть помітними через 3-10 днів. У деяких випадках вони дуже виражені. Але слід врахувати, що уколи ботулотоксину НЕ розгладжують зморшки, вони знімає напругу м'язів, які ці зморшки формують. Тому глибокі зморшки стають менш вираженими, можливо для їх корекції доведеться повторити процедуру, а дрібні можуть зникнути повністю. Іноді для поліпшення ефекту можуть бути рекомендовані інші процедури в комбінації з введенням ботокса.

В середньому ефект триває 3-4 місяці, іноді до року. Поступово рухова активність м'язів відновлюється. Тривалість результатів залежить від типу шкіри, кількості введеного препарату, від досвіду і майстерності лікаря.

За деякими оцінками, до 65% пацієнтів задоволені результатами застосування Ботокса, а для неоперативного методу це досить високий результат.

Області застосування ботокса

Основні зони включають лоб, носогубні складки, зморшки навколо очей, шию, підборіддя і інші ділянки тіла. Особливий випадок становить лікування підвищеної пітливості. Ін'єкції ботулотоксину в область пахви, завдяки паралитическому дії препарату, вирішують повністю або значно знижують гостроту проблеми.


Не будемо забувати, що потовиділення є захисною, регуляторної функцією шкіри, тому вирішуватися на подібну процедуру має сенс лише в тому випадку, коли надмірне потовиділення виходить за рамки фізіологічної норми, заважає жити.

Побічні явища

Ускладнення хоч і вважаються рідкісними і слабко виражені, ми повинні знати про них, щоб бути у всеозброєнні. Крім можливих синців і слідів уколів, найбільш загальними є

  • Головний біль;
  • Біль у горлі при ковтанні;
  • Запаморочення;
  • Тимчасова слабкість мімічних м'язів;
  • Двоїння в очах;
  • Нудота;
  • Лихоманка;
  • Тривожність;

Не рекомендується терти, зігрівати і масажувати області ін'єкцій. Слід негайно звернутися до лікаря у випадку сильної слабкості, порушенні мови, утрудненості ковтання, болі в грудях, аритмії. Ці ефекти вкрай рідкісні, проте, ми маємо тут справу з отрутою, не варто про це забувати.

На перший погляд процедура введення ботокса здається нескладною. Однак, рух особи забезпечується роботою 43 м'язів. Тому дуже важливо, щоб лікар правильно розподілив ін'єкції в залежності від Ваших індивідуальних особливостей міміки. Тоді й ефект буде радующим. Від досвіду персоналу тут залежить все.

З лікарем також необхідно обговорити подальші плани в сенсі досягнення оптимальних результатів, можливо, повторні процедури або інші методи для поліпшення стану шкіри. Якщо навіть отрути поставлені наукою на варті здоров'я і краси, то у нас точно є привід для оптимізму.