Як правильно використовувати биогель для нігтів


У сучасній нейл-індустрії існує маса матеріалів допомагають зробити незвичайний і красивий манікюр. А ось таких, які б поєднували декоративні та відновлюють властивості зовсім небагато. Біогель для нігтів дозволяє не тільки прикрасити нігті, але і зміцнити їх, оздоровити. Це засіб, який поєднує в собі все необхідне натуральним нігтьовим пластин.

Зміст

 • Що за матеріал
 • Нарощування або зміцнення?
 • Як правильно наносити
 • Шелак або біогель?

З чого складається матеріал


До складу біогелю входять натуральні матеріали, які при взаємодії з нігтьової пластиною, роблять останню міцніше, еластичнішою і здоровіше. У стандартний склад майже всіх виробників входять:

 • органічні протеїни;
 • смола тіксового дерева;
 • вітамін А;
 • вітамін Е;
 • мінерали.

Всі ці компоненти благотворно впливають на структуру епітелію, роблячи його міцним і еластичним. Саме тому процедура нанесення біогелю вважається не просто косметичною, але і оздоровляючої. Її часто рекомендують тим, у кого від природи погані і слабкі нігтьові пластини або сильно постраждали від нарощування.

Нарощування або зміцнення?

Існує таке помилкове поняття, як «нарощування нігтів біогелем». Формулювання не зовсім вірна, оскільки нігті не збільшують в довжині, як при процедурі нарощування (хоча в деяких випадках биогель можна використовувати для відновлення зламаною пластини).

Сам процес являє собою нанесення біогелю на натуральні пластини, при цьому ні тіпси, ні форми не використовуються. Тобто, нігті не нарощують, а тільки зміцнюють і прикрашають дизайном.

Переваги процедури

У даної процедури є кілька суттєвих переваг, що робить її настільки популярною і затребуваною:

 1. Немає протипоказань. Біогель, будучи натуральним матеріалом, не викликає ні алергій, ні відторгнень організмом. Він безпечний і підходить всім.
 2. Вирівнює поверхню. Матеріал дозволяє вирівняти нігтьову пластину, при цьому зберігається доступ кисню до неї, що дає можливість росту і розвитку.
 3. Тривала носка. В середньому матеріал тримається на нігтях до трьох тижнів, що дозволяє проводити процедуру манікюру набагато рідше звичайного.
 4. Велика палітра кольорів. За допомогою біогелю можна не просто зміцнити нігті, але і зробити кольоровий манікюр, як і звичайними лаками. Тільки процедура буде корисніше і долговременнее.
 5. Оздоровлення. Завдяки унікальному і натуральному складу, матеріал робить нігті здоровіше, сильніше, міцніше. При необхідності процедуру можна повторювати епізодично: тобто повністю знімати біогель на деякий час, а потім знову наносити, без шкоди для здоров'я.
 6. Проста процедура нанесення. Сам процес досить простий, не вимагає навичок, як при нарощуванні.

Недоліки процедури

Не обійшлося і без недоліків у такого унікального матеріалу. На жаль, зміцнення нігтів біогелем НЕ вберігає від дії хімічних речовин і води. Тобто, завдавши матеріал, він не врятує від згубного і негативного впливу побутової хімії, хоча і значно пом'якшить «удар».

На жаль, натуральні складові уразливі і для метилового спирту. Тому домашню роботу краще проводити в рукавичках, щоб зберегти і шкіру рук, і нігті.


Як правильно наносити

Є кілька правил, які дозволяють виконати процедуру швидко і якісно. Насамперед, потрібно підготувати всі необхідні матеріали та інструменти. Їх не дуже багато:

 • основа для біогелю (база);
 • сам биогель (може бути прозорий або кольоровий);
 • топ;
 • обезжириватель;
 • пилка для натуральних нігтів;
 • баф шліфувальний;
 • засіб для видалення кутикули;
 • Уф-лампа або LED-лампа;
 • пушер або апельсинові палички.

Крім вищеописаного потрібно знати і технологію. Вперше процедура може зайняти значний час, проте з досвідом швидкість роботи збільшується.

Крок 1: підготовка нігтів

Необхідно підпиляти вільний край, надавши йому необхідну форму, вирівнявши довжину на всіх пальчиках. Кутикула відсувається Пушер або апельсиновими паличками, потім віддаляється спеціальним засобом.

Використання кусачок недоцільно, оскільки є ризик завдати собі травму, занести інфекцію або ж викликати неприємні відчуття при нанесенні біогелю. Додатково можна відшліфувати поверхню м'яким бафом, проте це не обов'язково.

Крок 2: знежирення

Бажано наносити биогель на знежирені нігті. По-перше, так матеріал протримається довше. По-друге, пластин буде легше «дихати». По-третє, так биогель ляже рівніше і рівномірніше.

Крок 3: нанесення бази

Базове прозоре покриття наноситься виключно в один шар. Він повинен бути максимально тонким. Від кутикули відступають 1 мм для того, щоб матеріал тримався довше, не було відколів і відходження. Базу сушать в лампі приблизно 30 секунд. Точний час можна дізнатися з інструкції до засобу.

Крок 4: кольоровий шар

Кольоровий биогель (або ж прозорий, за бажанням) теж наноситься в один шар, після чого він просушується в лампі стільки, скільки того вимагає інструкція. В середньому це займає 60-90 секунд. Після цього процедура повторюється, якщо потрібно посилити колір, зробити його яскравішим.

Примітно, що від кутикули теж відступається один міліметр, щоб матеріал не давав відколів і отслоек вже з 100% гарантією. Вільний край запечатується. Тобто під час просушування нігті тримають під лампою не тільки лицьовою стороною, але і зворотної протягом 30 секунд.

Крок 5: створюємо дизайн

Якщо мається на увазі якийсь дизайн, то виконується він на вже готовий кольоровий шар. Це можуть бути: розпис, стрази, наклейки, слайдери, перекладні картинки, шовк та інші елементи.

Крок 6: топ

Топ наносять на вже готовий дизайн або кольорове покриття, строго в один шар, з запечатуванням кінчика.

Шелак або біогель?

Ці два поняття теж нерідко плутають. Що таке шелак? Це кольорове довготривале покриття, яке хоч і зміцнює нігті, але не дає такого ефекту оздоровлення, як биогель. Тобто процедура нанесення є виключно косметичної, а не лікувальною.

Що краще биогель або шелак, чим вони відрізняються один від одного? І той, і інший матеріал бувають різного кольору, надають нігтям фортецю. Але биогель, завдяки своєму винятковому складу, ще й оздоровлює. Тобто робить пластини еластичнішою, пластичнее, прискорює їх зростання. Шелак такого ефекту не дає. Він просто являє собою одну з різновидів манікюру, хоч і довготривалого.

Чим і як знімати

Крім того, що потрібно правильно наносити матеріал, необхідно і вміти його знімати. Процедура не надто складна, освоїти її будинку можна самостійно. Для неї потрібно:

 • ватні диски;
 • пластир або скотч;
 • харчова фольга;
 • апельсинові палички;
 • шліфувальний баф;
 • спирт, горілка або спеціальний професійний Ремувер.

Оскільки натуральні складові біогелю руйнуються під впливом спирту, зняти матеріал можна саме з його допомогою. Процедура проводиться в кілька кроків:

 1. Ватні диски ріжуться на кілька частин, змочуються у спирті або горілці. Якщо є Ремувер, то в ньому.
 2. Їх акуратно укладають на нігті, притискають пластиром або скотчем.
 3. Пальчики вкривають фольгою на кілька хвилин. Під таким «укриттям» спирт активно впливає на матеріал, роблячи його м'яким.
 4. Після закінчення часу фольгу і ватні диски прибирають, біогель знімають за допомогою апельсинових паличок. Колупати і шкрябати нічого не потрібно, просто зчищати.
 5. Нігті шліфують при необхідності бафом, щоб зробити їх гладкими і рівними.

Перед тим, як зняти з нігтів біогель в домашніх умовах спиртом, бажано його розвести з водою, щоб не пересушити пластину.

Професійний Ремувер містить мінерали і вітаміни, які додатково живлять нігті.


Після біогелю зазвичай пластини стають ущільнені, сильні, міцні, гнучкі. Вони рідше ламаються, менше шаруються, не гнуться при необережному механічному впливі. Зростання, до речі, теж прискорюється. Проводити корекцію, якщо зняття не потрібно, потрібно раз в 3-5 тижнів, залежно від того, наскільки швидко відростає вільний край.