Як застосовувати чистотіл від бородавок і папілом плюси і мінуси народного лікування


Народна медицина дієва при безлічі захворювань. Чистотіл від бородавок (звичайних і вульгарних), а також від папілом та інших шкірних утворень застосовується досить часто, через це дана рослина навіть називають «бородавочник».

Зміст

 • Дія соку чистотілу і його склад
 • Як застосовувати чистотіл від бородавок?
 • Сучасні методики видалення бородавок і папілом
 • Небезпека застосування чистотілу від бородавок і протипоказання

Використовується, в основному, свіжий сік цієї трави, він дуже їдкий, оранжевого кольору. У ньому міститься приблизно 20 речовин-отрут, які і здатні вбивати різні віруси, у тому числі папіломавірус людини, що провокує виникнення бородавок і папілом. Впливає сік чистотілу і на грибкові захворювання шкіри.


Крім свіжого соку для лікування також використовують такі лікарські форми, на основі чистотілу:

 • Спиртова настоянка;
 • Масло чистотілу;
 • Відвар трави;
 • Аптечні засоби. У них міститься дуже концентрований сік рослини, діючий набагато активніше - бальзами, мазі, екстракти та ін.

Дія соку чистотілу і його склад

Сік даного лікарської рослини застосовується в медицині і косметології не тільки для видалення бородавок, але і для усунення інших косметологічних проблем. За деякими науковими даними лікувальні властивості чистотілу і його ефективність пов'язані з подразнюють містяться в ньому речовин.

Ці сполуки провокують невелике запалення, тим самим активізуючи дію місцевого імунітету. Таким чином, відторгаються чужорідні шкірні нарости.

Речовини, що містяться в соку чистотілу - це алкалоїди, дубильні речовини, сапоніни, а також вітаміни А і C, органічні кислоти, ефірні олії, спирти. Такий широкий хімічний склад і робить можливим знищення вірусів і грибкових інфекцій.

Як застосовувати чистотіл від бородавок?

Свіжий сік чистотілу

Як уже згадувалося, чистотіл від папілом і бородавок застосовують шляхом нанесення свіжого соку рослини безпосередньо на поверхню самої освіти, 2-3 рази на день.

Привабливість цього способу в його дешевизні, безпеки і простоті.

Необхідно тільки постійно мати під рукою свіжу рослину. У цьому і вся заковика: таке лікування доступно тільки в теплу пору року. Але і тут є вихід - соком чистотілу можна запастися про запас, зробивши з нього мазь з додаванням гліцерину.

Деякі фітотерапевти стверджують, що лікування бородавок чистотілом можна проводити і приймаючи всередину його сік. Як вже зазначалося, отруйні речовини, що входять до складу даної рослини, можуть викликати отруєння організму, у разі перевищення допустимої дози. Тому таке лікування не безпечно.

Відвар чистотілу

Відваром трави можна лікувати бородавки і папіломи на руках і стопах. Готується засіб за наступним рецептом:

 • взяти 1 ст.л. сухої трави чистотілу, залити 1,5 літрами окропу;
 • прокип'ятити ще 10-12 хвилин;
 • погасити вогонь під ємністю, накрити кришкою і настояти ще 6-8 годин (можна залишити на ніч).

Такий відвар використовують як нічних компресів. Для видалення підошовних бородавок не зайвим буде попередньо розпарити ноги. Це допоможе активним речовинам проникнути якомога глибше в глибину бородавки.

Інші засоби на основі чистотілу

Крім описаних вище засобів, існують також екстракт, мазь, бальзам і масло від бородавок на основі чистотілу. Їх зручність в тому, що не потрібно готувати щось самому, а досить просто купити препарат в аптечній мережі.

Чистотіл від папілом і бородавок у вигляді екстракту досить дієвий, тому що він дуже концентрований. Використовувати його потрібно з особливою обережністю, оскільки використання кількості, що перевищує необхідне, може залишити на шкірі рубці.

До того ж, необхідно уникати попадання засобу на слизові оболонки і, особливо, в очі, так як це може спровокувати опіки. Бальзам на основі чистотілу також ефективний від інших утворень на шкірі. Використовувати його досить просто:

 1. Нанести препарат на бородавку невеликою паличкою, можна ватною;
 2. Випалювання проводять протягом одного-двох тижнів, обробляючи вада на шкірі 5-7 хвилин, тричі на день;
 3. Посилити дію засоби можна, розпарити попередньо місце, на якому розташувалася бородавка або папілома.

Сучасні методики видалення бородавок і папілом

Якщо ви не хочете займатися самолікуванням, офіційна медицина пропонує безліч способів видалення папілом і бородавок:

 • Лазеротерапія - бородавки «вирізують» лазерним променем;
 • Кріотерапія або кріодеструкція - видалення утворень за допомогою заморожування рідким азотом;
 • Електрокоагуляція - видалення бородавок струмом;
 • Видалення радіохвилями;
 • Хірургічне видалення допомогою звичайного оперативного втручання.

Всі ці методи мають свої переваги і недоліки. До всіх сучасних способів, крім хірургічного видалення, відносяться такі позитивні сторони, як безболісність, швидке позбавлення від шкірних утворень, відсутність рубців і швів, безпека.


Якщо ви хочете дійсно швидко позбутися від папілом, бородавок або інших дерматологічних проблем, вам допоможуть методи традиційної медицини. Чистотіл ж від бородавок застосовується в тому випадку, коли освіта має невеликі розміри і не турбує людину (відсутні біль і свербіж).

Небезпека застосування чистотілу від бородавок і протипоказання

Як було сказано раніше, чистотіл має дуже отруйною соком. Тому використовувати рослину для виведення бородавок або для інших лікувальних цілей потрібно вкрай акуратно. Це твердження швидше відноситься до аптечних сильно концентрованим засобам на його основі (екстрактам).


Недоліки застосування таких витяжок в наступному:

 1. Процедура нанесення досить болюча;
 2. Рани загоюються відносно довго;
 3. Якщо ви використовували засіб для винищення великих бородавок, на їх місці можуть залишатися помітні великі шрами;
 4. Важке дозування і точне нанесення препарату. Існує можливість отримання опіків на шкірі навколо бородавки.

Всі ці пункти роблять неможливим застосування чистотілу в цій формі для лікування папілом і бородавок на обличчі, шиї і зоні декольте (особливо вже жінок). Також неприпустимо застосують сік чистотілу від бородавок у дітей, вагітних і годуючих грудьми жінок.

Також потрібно враховувати свою схильність до алергічних реакцій, індивідуальну непереносимість тих чи інших речовин і т.д.

Купуючи препарат в аптеці, переконайтеся, що до його складу входить саме екстракт чистотілу, так як під виглядом фітопрепарату з аналогічним назвою не рідко продають різні хімічні речовини (сильні кислоти, луги), які можуть бути небезпечними для здоров'я.

Перш, ніж приступити до самолікування і застосовувати чистотіл від різних бородавок, папілом, зважте всі «за» і «проти». Найкраще зверніться за консультацією до дерматолога, який зможе відповісти на всі ваші запитання і порадити найбільш відповідний варіант терапії. До того ж, деякі бородавки і папіломи можуть мати онкогенний характер, а самостійне лікування вкрай не бажано в подібних випадках. Будьте здорові!