Карбокситерапія - відгуки, протипоказання і докладний опис процедури


Як відомо, наша шкіра - це індикатор здоров'я. Вона першою реагує на будь-які проблеми в організмі, також однією з перших піддається старінню. З давніх часів люди шукали чудо-спосіб зупинити вікові зміни і повернути собі колишню молодість і красу.

Зміст

 • Що таке Карбокситерапія?
 • Як це працює
 • Безпека методики
 • Коли показана Карбокситерапія
 • Суть процедури

Сьогодні, завдяки активно розвивається естетичній медицині і косметології, зробити це цілком реально. Якщо ще два десятки років тому доводилося вибирати між пластичною операцією з підтяжки обличчя або зморшками і мішками під очима, то сьогодні розроблені і широко використовуються різноманітні й ефективні безопераційні методики омолодження. Однією з найостанніших розробок косметології, яка за силою свого ефекту порівнянна з ботоксом, є Карбокситерапія.


Що таке Карбокситерапія?

В основі даної косметологічної процедури лежить введення під шкіру або в її глиб вуглекислого газу. Якщо покопатися глибше, то це аж ніяк не нова і інноваційна методика. У медицині даний метод використовується вже більше 70 років, а в косметології - всі 15 років.

У медичній практиці лікування вуглекислотою успішно застосовують у комплексній терапії ускладнень цукрового діабету (ангіопатії), псоріазу, алергічних дерматозів, трофічних виразок, для усунення хронічної суглобовому та м'язовому болю.

Сучасна Карбокситерапія існує у двох варіантах:

 • инвазивная Карбокситерапія (ін'єкційне введення вуглекислого газу);
 • неінвазивна Карбокситерапія (це вдосконалений метод трансдермального введення газу углиб шкіри спеціальним пістолетом, при цьому бар'єрна функція шкірного покриву чи не порушується і ризик таких ускладнень, як крововиливи, інфікування значно менше).

Необхідно пам'ятати, що методику можна по ефективності зіставити з пластичною операцією, не варто сподіватися на яскраво виражений ліфтинговий ефект. Але уколи вуглекислого газу чудово справляються з такими завданнями, як застійні прояви, набряки, мішки під очима, надає свіжість і здоровий колір шкірі, зменшує пігментацію, розгладжує дрібні мімічні зморшки.

Як це працює?

З кожним роком наші судини все більше зазнають вікових та патологічних змін, через що вони не здатні забезпечити периферичні тканини необхідною кількістю кисню. Це призводить до порушення обмінних процесів на клітинному рівні, накопиченню токсичних і шкідливих речовин, зниження здатності клітин до розмноження і виробленню колагену. Як не сумно, але це замкнене порочне коло призводить до старіння шкіри, іноді і передчасного.


Щоб призупинити цей процес в першу чергу необхідно забезпечити клітини киснем. Але як це зробити? Ін'єкційна і безін'єкційна Карбокситерапія спрямована саме на вирішення цієї проблеми.

Незважаючи на те, що вуглекислий газ, який вводиться під час процедури, виводиться повністю з організму через 30 хвилин, але за цей час він встигає зробити все, що від нього вимагається.

У місці введення під дією газу відбувається значна активація процесів крово- і лімфообігу. СО2 - потужне вазодилатуючу речовина (значно розширює кровоносні і лімфатичні судини). Це призводить до припливу великої кількості крові з киснем та іншими поживними речовинами і до поліпшення лімфодренажу, активації обмінних процесів, оновленню епітеліальних клітин, вироблення колагену і ін.

Великим плюсом в даному випадку є те, що здатність зв'язуватися з гемоглобіном у СО2 в сотні разів вище, ніж у кисню. Це сприяє тому, що в місці введення газу, він витісняє кисень із з'єднань з гемоглобіном, який клітини використовують у своїх цілях.

Переваги газових уколів

Говорячи про карбоксітерапіі, необхідно виділити основні переваги методу:

 • абсолютно безпечний метод ін'єкційного омолодження;
 • не володіє токсичною ефектом;
 • має власний виражений протизапальний і антисептичний ефект, що значно зменшує ризик інфікування місця уколу;
 • універсальність методу - підходить для всіх типів шкіри і людей будь-якого віку;
 • можливість поєднувати з іншими методами омолодження;
 • вирішує великий спектр косметологічних проблем;
 • має дуже мало протипоказань і побічних явищ.

Безпека методики

Судячи з відгуків про карбоксітерапіі клієнтів і лікарів-косметологів, вона є абсолютно безпечною процедурою. Вуглекислий газ не належить до ембологенний і ризик повітряної емболії зведений до мінімуму.

Крім того, СО2 не є чужорідною субстанцією для організму. Его освіта - це нормальний фізіологічний процес тканинного дихання. Тому введення ззовні не несе за собою жодних побічних ефектів і наслідків.

Не варто боятися і можливості отруєння вуглекислотою. Для цього необхідна дуже велика кількість газу, яку ніяк не може потрапити в організм під час процедури карбоксітерапіі.

Так як і будь ін'єкційна методика, Карбокситерапія - це інвазивна процедура, тому ризик розвитку синців, інфікування місця уколу все ж існує, але він мінімальний через застосування сучасних інжекторів і антисептичних властивостей самого газу.

Протипоказання

Як і будь инвазивная процедура, Карбокситерапія має протипоказання:

 • вагітність і період годування груддю;
 • запальні зміни та дерматологічні захворювання в області уколу;
 • психічні порушення і епілепсія;
 • декомпенсований цукровий діабет;
 • гостре інфекційне захворювання з лихоманкою;
 • прийом таких медикаментів, як інгібітори карбоангідрази.

Коли показана Карбокситерапія?

Підтяжка шкіри та її омолодження

Завдяки активації виробленні колагену, уколи вуглекислоти добре справляються з деякими віковими змінами шкірного покриву:

 • ліквідує набряки і мішки під очима, підтягує обвислі повіки;
 • освітлює тон шкіри, ліквідує гіперпігментірованние плями, додає здоровий і доглянутий вигляд;
 • розгладжує неглибокі мімічні зморшки на обличчі і в зоні декольте;
 • підвищує пружність і еластичність шкірного покриву;
 • згладжує ознаки фотостаріння.

Терапія целюліту

На сьогоднішній день - це одна з найбільш ефективних методик лікування целюліту. Під час введення газу в підшкірну жирову клітковину налагоджуються процеси лимфооттока, що сприяє зникненню ознак целюліту.

Крім того, СО2 сприяє зникненню адипоцитів (жирових клітин), тому Карбокситерапія для схуднення теж ефективна. Звичайно, великі жирові накопичення ліквідувати не вдасться, але в якості методу боротьби з подвійним підборіддям або нерівностями після ліпосакції цілком згодиться.

Корекція рубців і розтяжок

Метод карбоксітерапіі прекрасно справляється з такими проблемами, як рубці після вугрової хвороби, післяпологові розтяжки і інші види рубцевих змін.

Боротьба з випаданням волосся

Після введення вуглекислоти в шкіру волосистої частини голови, активуються процеси кровообігу, що підсилює живлення волосяних цибулин. В результаті курсу процедур волосся набуває здорового вигляду і ростуть швидко, ліквідується їх випадання.

Суть процедури

Метод не займає багато часу, в середньому триває близько 15-30 хвилин (залежить від площі ділянки, який необхідно обробити). Не вимагає анестезії. Реабілітаційний період відсутня.

Самі ін'єкції лікар робить за допомогою спеціального шприца і тоненькою голки або апарату-інжектора. Застосування пістолета для уколів більш ефективно. В даному випадку фахівець може точно регулювати глибину введення голки, що залежить від поставлених цілей. Крім того, такі ін'єкції менш болючі, ризик інфікування ранки мінімальний, дозволяє обробити велику ділянку за короткий проміжок часу.


Особливих вказівок після виконання уколів ні, але протягом перших 4:00 бажано не мочити місце ін'єкції, не застосовувати різних теплових процедур (сауна, ванна, лазня, солярій та ін.). Після уколів в області тіла не можна відразу ж одягати нижню білизну з стягуючим ефектом.

Щоб досягти результату, необхідно проходити карбоксітерапіі курсами. Найпоширеніша схема - 5-6 сеансів протягом 2-4 тижнів щороку.

Карбокситерапія - це відмінний і доступний спосіб повернути здоров'я собі і молодість своїй шкірі.