Корнеотерапія косметика на варті здоров'я


Шкіра будь-якого ссавця, у тому числі - людини, є найважливішим захисним механізмом в його організмі. Бар'єрні функції, які вона виконує, захищають нас від механічних, токсичних, окислювальних, термічних та інших типів ушкоджень. Сам людський покрив теж має власний захист - зовнішній тонкий роговий шар.

Зміст

 • Наука про красу шкіри
 • Небезпека традиційної косметики
 • Корнєєв-косметика

Саме процесами його утворення, відновлення та підтримки цікавиться корнеотерапія - підхід, який поєднує в собі дерматологічні вчення та косметологічні мети.


Наука про красу шкіри

Як система методів, спрямованих на збереження і корекцію стану шкіри, вона з'явилася наприкінці двадцятого століття, але передумови до цього виникли дещо раніше. У 1964 році американський професор-дерматолог, засновник космецевтіки і корнеотерапія, Альберт Клигман в одній зі своїх робіт резюмував свої дослідження: роговий шар епідермісу людини - це не просто продукт фізіологічного поновлення, а й особлива, мудро влаштована система захисту зі своїми механізмами роботи.

Роговий шар (stratum corneum) - самий верхній шар епідермісу, що складається з найдрібніших лусочок, що утворюються при повному відмирання клітин-кератиноцитів. Ці клітини утворюються більш глибоко, в процесі життєдіяльності вони поступово піднімаються вище і, нарешті, виштовхуються на поверхню шкіри, де набувають форму кератину і зв'язуються між собою ліпідної плівкою.

Склад цієї простої, на перший погляд, структури насправді досить складний. Тут і мікрофлора, і продукти її життєдіяльності, і так званий «натуральний зволожуючий фактор» (НУФ, або NMF), який, у свою чергу, складається з безлічі мінеральних і органічних речовин, і деяка кількість води.

Stratum corneum постійно відчуває масу навантажень, видозмінюється і оновлюється. Його будова залежить від безлічі факторів. Так, роговий шар шкіри долонь і ступень значно товщі, ніж на інших, менш піддаються фізичному впливу, ділянках тіла. Атмосферні та температурні умови в різні пори року, так само як і внутрішній стан організму, теж впливають на його баланс, то послаблюючи захисні функції епідермісу, то відновлюючи їх.

У здорової людини в природних умовах роговий шар має властивість досить швидко регенеруватися. З віком цей процес сповільнюється, і саме цим, з позиції корнеотерапія, обумовлені основні проблеми шкіри. Без цілісної, досить щільної захисної плівки вона починає втрачати вологу, підвищується її чутливість до сонячного опромінення, значно швидше відбувається окислення в клітинах, слабшає місцевий імунітет.

Наслідком цього є розширення пір, втрата еластичності, появу вугрів, локальні запалення, дерматити, гіперпігментація, ранні зморшки. Більшість дерматологічних захворювань, включаючи екзему, псоріаз, іхтіоз, також можуть бути викликані порушенням цілісності рогового шару і водно-жирового рівноваги в ньому.


Прихильники корнеотерапія закликають відводити першочергову роль у догляді за шкірою саме збереженню рогового шару епідермісу, як гаранта її здоров'я і молодості. Для цього необхідно:

 • послабити зовнішні згубні дії на поверхню тіла;
 • стабілізувати внутрішні процеси;
 • заповнювати прогалини і дефіцит речовин в роговому покритті лише аналогічними і безпечними зовнішніми засобами.

У чому ж принципова відмінність звичайних Догляду коштів за шкірою від корнеотерапевтіческіх?

Небезпека традиційної косметики

Більшість сучасних косметичних продуктів, доступних широкому колу споживачів, засновані на застосуванні різних речовин, що змінюють звичні взаємини між водою і жирами.

В креми, лосьйони, молочку цю роль відіграють різноманітні емульгатори, в шампуні, мило, гелі для душу - більш-менш сильні поверхнево-активні речовини, що розщеплюють жир і бруд, спирти і розчинники. Як правило, виробники косметики головну увагу приділяють активним добавкам, але зовсім не несучої водно-жировій основі засобів. Але ефективність і безпеку їх не в останню чергу визначається властивостями емульсії, адже вона забезпечує транспортування всіх діючих речовин.

Але що відбувається при застосуванні звичних емульгаторів в роговому шарі шкіри?

У структурі поверхні епідермісу, в чому залежною від ліпідної складової, під впливом ПАВов послаблюється зв'язок між лусочками кератиноцитов. Зруйновані природні жири більше не можуть підтримувати цілісність цього природного щита, і більш глибокі шари шкіри також стають вразливими перед поверхнево-активними речовинами. Шкіра дратується, пересихає і стає легкою здобиччю для патогенної мікрофлори. Висновок: регулярне застосування таких коштів не здатне благотворно впливати на шкіру, і лише посилює її проблеми. Але чому тоді людство продовжує користуватися звичними кремами і навіть знаходить їх цілком ефективними?

Найважливіші характеристики звичайної продукції косметичної промисловості - приємна текстура, аромат, тривалий термін придатності, миттєве пом'якшувальну і розгладжує дію, мінімальний ризик виникнення алергічних реакцій. Досягаються вони введенням стабілізаторів, ароматизаторів, консервантів, мінеральних масел, парафінів, силіконів, синтетичних добавок і зменшенням кількості реально діючих речовин.

Всі ці компоненти не мають нічого спільного з тими, в яких дійсно потребує шкіра і роговий шар - зокрема. Пави в складі крему сприяють глибокому проникненню агресивних інгредієнтів, і кінцевий ефект може бути зворотним первісному. Швидше і сильніше ці наслідки відчувають на собі власники проблемної шкіри, стан рогового шару у якої і так залишає бажати кращого.

Такі популярні засоби, як кислотні або ензимні пілінги і скраби, можуть бути і зовсім згубні. АНА-кислоти прискорюють відлущування, але при бездумному використанні (наприклад, при спільному застосуванні з ПАРами) вони просто позбавляють шкіру природного механізму захисту. Особливо жорстокі такі заходи по відношенню до з сухим, що лущиться покровам, які старадают підвищеною чутливістю до ультрафіолету.

Косметичні засоби, створені відповідно до принципів корнеотерапія, враховують всі особливості шкіри і підбираються в індивідуальному порядку. Вони не ставлять своїм завданням сьогохвилинне рішення проблем, але націлені на стійкий результат. Вони значно підвищують ефективність медикаментозного лікування при дерматологічних хворобах і покращують стан шкіри в цілому.

Корнєєв-косметика

Вже зрозуміло, які речовини погіршують стан рогового шару шкіри, але які саме компоненти допомагають йому? Як діють корнеотерапевтіческіе креми, сироватки і лосьйони?

Основа цих коштів - ламеллярная емульсія жирів і води, сполучною ланкою в цьому випадку виступають так звані дерма-мембранні структури (DMS). Вони були запатентовані в 1990 році і складаються з фітостеролів, церамідів і фосфоліпідів (модифікований лецитин). Такі ліпідні композиції є аналогом речовин, що містяться в роговому шарі епідермісу, і стають гарним джерелом «будівельного матеріалу» для нього.

Активні речовини, поміщені в таку структуру, засвоюються правильно і без залишку. Це дозволяє підтримувати гідроліпідний баланс шкіри і усувати проблеми, пов'язані з його порушенням. Зрозуміло, інгредієнти, допустимі до використання, мають виключно натуральне походження і ідентичні (або максимально подібні до) тим, що виробляються в організмі самостійно. Серед них:

 • Поліненасичені жирні кислоти
 • Пребиотики
 • Молочна кислота
 • Гіалуронова кислота
 • Д-пантенол
 • Алантоїн
 • Ліпосомного форми вітамінів
 • Мінеральні речовини

Ви можете знайти в складі рослинні масла і екстракти, але не знайдете ароматів - ні синтетичних, ні ефірних. Силікони, які можуть міститися в Корнія-косметиці, обов'язково володіють летючість, тобто швидко випаровуються з шкіри і не впливають на її стан.

Оскільки інтерес до корнеотерапія росте небувалими темпами, все частіше і частіше виробники намагаються створювати продукти, що відповідають її принципам. Однак, будьте уважні, вивчайте склад кошти, тому що існують косметичні марки, які зловживають довірою споживача.