Лазерна шліфовка особи нанотехнології на сторожі краси


Ніжна, гладка, сяюча шкіра - мрія кожної жінки. Деяким щасливицям саме така дісталася в дар від природи. Але комусь пощастило менше, і тоді сам собою виникає питання: як досягти ідеалу? Косметологи пропонують все нові види пілінгу, і один з них - лазерне шліфування особи. Саме цей вид шліфування, як найсучасніший, викликає найбільше запитань.

Зміст

 • Види шліфування особи
 • Суть шліфувальних процедур
 • Лазер - «чарівна паличка» косметологів
 • Фракційна шліфування
 • Обладнання для лазерного шліфування
 • Відгуки про шліфовці особи: від «фрези» до лазера


Види шліфування особи

«У боротьбі за красу всі засоби хороші», - вирішили колись жінки і кинулися в косметичні кабінети в пошуках чудодійного засобу. Дуже їм хотілося, щоб нерівна, горбиста шкіра зі слідами шрамів, опіків, постакне (рубців і цяток, які залишилися після лікування акне - вугрової висипки) стала здоровою і гладкою.

Дермабразія, тобто шліфовка особи, - процедура досить болюча, але це мало кого зупиняло. Мріючи про красиве шкірі, дами погоджувалися на будь-які види дермабразії, часто дуже хворобливі:

 • механічний пілінг (за допомогою фрези або жорсткої щітки);
 • микрокристаллическую дермабразію (кристалами оксиду алюмінію, «піскоструминним» методом);
 • алмазну (насадками з алмазним напиленням);
 • лазерну (різні види лазера);
 • фракційну (теж лазерну, але точковою дією).


Суть шліфувальних процедур

Якщо в молодості вам поставили діагноз «проблемна шкіра», з віком проблеми можуть посилюватися: шкіра буде поступово втрачати вологу, сповільниться вироблення еластину і колагену, з'явиться сіточка зморшок, колір обличчя стане більш тьмяним за рахунок нагромадження відмерлих клітин епідермісу, які не будуть оновлюватися так швидко, як в юності.

Всі види шліфувальних процедур переслідують одну мету: прибрати старі, відмерлі клітини і келлоїдниє рубці, які створюють горбистий рельєф шкіри, видалити омертвілі фіброзні тканини, простимулювати зростання нових клітин і вироблення в шкірі власного колагену. Будь-який вид шліфування покликаний посилити регенерацію клітин, що зробить шкіру більш молодою, пружною і гладенькою.

Лазер - «чарівна паличка» косметологів

На відміну від механічного впливу за допомогою жорстких щіточок, алмазних насадок або мікрокристалів, які ранять шкіру і викликають неприємні побічні ефекти, лазерне шліфування особи сьогодні є самим щадним методом. Якщо механічний вплив - абразивну, високотравматічное, що вимагає тривалого, від одного до трьох місяців, відновного періоду, то з лазером справа йде інакше.


Суть методу полягає в наступному. На проблемну зону направляється лазерний промінь, який з поверхні шкіри в буквальному сенсі слова випаровує шари клітин. Це відбувається досить швидко, але головне, в роботі з лазером дуже легко програмувати силу впливу, глибину проникнення променя в тканини і швидкість випаровування клітин. Причому гинуть тільки ті клітини, які треба прибрати. Прилеглі тканини, яким не потрібна вплив лазера, при цьому жодним чином не страждають. Таким чином, лазерний пілінг обличчя можна проводити дуже вибірково, з високим ступенем точності.

Оскільки випаровування клітин - процедура досить болюча, її доводиться проводити під анестезією - загальною або місцевою. Правда, в цьому є свій плюс: пацієнти не «підстрибують» під час маніпуляцій, а значить, не можуть нашкодити прицільної точності лазерного променя.

Підготовчі процедури починаються приблизно за місяць: косметолог призначає спеціальні креми, які підготують шкіру до лазерного пілінгу, і антибіотики, які дозволять уникнути інфікування шкіри, що зазнала серйозного втручання.

Після процедури лікар наносить на оброблену шкіру спеціальну лікувальну мазь, прискорює загоєння, і дає рекомендації по догляду за шкірою на найближчі дні і тижні. Ці рекомендації стандартні: не виходити на мороз або яскраве сонце, не користуватися агресивними засобами типу лужного мила або скрабів, по можливості утриматися від застосування декоративної косметики.

Якщо дотримуватися всіх призначень та користуватися тільки рекомендованими засобами для догляду за шкірою, вона вже через кілька днів прийде в норму.

Фракційна шліфування

Бувають випадки, коли не потрібно шліфувати великі ділянки шкіри. Наприклад, щока в цілому гладка, ось тільки прибрати б пару-трійку рубців, що залишилися з юності після невдало видавлених прищів ... Тут на допомогу приходить фракційна лазерна шліфовка: обробка невеликих ділянок методом точкового впливу. Таким чином можна прибирати одиничні рубці і шрами, невеликі пігментні плями і навіть веснянки (якщо їх небагато).

Після такої «точкової» обробки загоєння відбувається швидше, відновлювальний період значно скорочується, ризик побічних ефектів зведений до мінімуму. Це безсумнівний плюс, однак треба пам'ятати, що таке щадне вплив не може впоратися з серйозними проблемами - такими, наприклад, як глибокі зморшки. Тут вже знадобиться «повномасштабне» втручання.

Обладнання для лазерного шліфування

Зараз у клініках застосовують два види лазерів. СО2-лазер поки що більш поширений, але йому на зміну приходить ербіевий лазер - прилад нового, вже п'ятого покоління лазерів.

Ербіевий промінь краще поглинається водою, що міститься в клітинах, тому випаровування клітин відбувається практично миттєво, не завдаючи ніякої шкоди прилеглим тканинам, які при такій швидкості роботи лазера просто не встигають отримати опік.

Робота ж СО2-лазера веде до небажаного перегріву навколишніх тканин. Однак не завжди це погано: саме перегрів тканин стимулює вироблення в них колагену, що важливо для в'янучої шкіри. Ербіевий промінь дозволяє швидко і чітко проводити поверхневі процедури, однак не дає ефекту вироблення колагену в глибоких шарах. При роботі з ербіевим лазером лікар може самостійно регулювати глибину проникнення променя в тканини: від 25 мікрон (в деяких моделях - від 10 мікрон) до 1500 мікрон. Таким чином, можна вирішувати питання як поверхневої обробки шкіри, так і видалення глибоких рубців і шрамів.

Звідси висновок: тільки лікар може визначити, який вплив знадобиться саме вашій шкірі, і виходячи з поставлених завдань визначити, яким лазером впливати.

Відгуки про шліфовці особи: від «фрези» до лазера

Якщо уважно вивчити відгуки про шліфовці особи в досить великому часовому інтервалі, можна помітити закономірність: поступово симпатії схиляються на бік лазера. Все менше охочих відчувати біль від механічної шліфовки. Загалом, пацієнтки тільки підтверджують правильність тих ідей, що розробники нового обладнання закладали спочатку в лазерні апарати.

Переваги лазерної шліфовки особи очевидні:

 • абсолютна нетоксичність;
 • мала травматичність;
 • нетривалий відновний період;
 • яскраво виражений ефект.

Не можна обійти увагою той факт, що позитивні відгуки про лазерної шліфовці особи засновані на тому, що це безконтактний метод, який виключає інфікування через інструменти, що може мати місце при інших видах шліфування. До того ж лазер дозволяє прибирати бородавки і папіломи, які перед іншими способами шліфування доводилося видаляти попередньо методом електрокоагуляції або кріотерапії.

Звичайно, процедура ця не з дешевих. Вартість лазерної шліфовки особи залежить від багатьох факторів:

 • від величини оброблюваних ділянок;
 • від серйозності розв'язуваних проблем;
 • від рівня клініки;
 • від використовуваного обладнання.

Однак якщо ви все-таки зважитеся на таку процедуру, то, швидше за все, жаліти не будете. Ті проблеми, які можна усунути за допомогою лазера, більше ніколи не будуть вас турбувати. Келлоїдниє рубці і пігментні плями залишаться в минулому, шкірний рельєф стане ідеальним, шкіра почне, як у молодості, посилено продукувати власний колаген, і у вас з'явиться відчуття, що ваші біологічні годинники зупинилися або взагалі пішли в інший бік.

А в такій ситуації питання грошей відходить на другий план. Гарний настрій жінки, яка тепер виглядає «на мільйон доларів», цілком коштує витрачених, припустимо, п'ятисот або тисячі доларів, які моментально окупляться підвищеною самооцінкою, кар'єрним ростом і навіть, можливо, новою любов'ю. Справді, чому б і ні? ..))))

Галина Голіцина, спеціально для ladymadonna.ru