Лазерне омолодження обличчя - який з сучасних методів вибрати


Час безжально до молодості. Але й сучасна індустрія краси не стоїть на місці, пропонуючи все нові способи зупинити процес старіння. Однією з найпопулярніших процедур в клініках естетичної медицини сьогодні стало лазерне омолодження обличчя.

Зміст

  • Лазерна шліфовка і лазерний пілінг шкіри
  • Біоревіталізація лазером
  • Мікро доттінг або лазерна наноперфорація 
  • Фракційне лазерне омолодження

Це процедури омолодження шкіри, спрямовані на обробку поверхневого шару епідермісу під впливом холодного медичного лазера. Процедури досить нові - в косметології лазер використовують трохи більше 15 років. Перевагою є безін'єкційна, атравматичность, безконтактність і відносна безболісність.


Показаннями до проведення є:

  • старіння шкіри, втрата пружності, поява зморшок, пігментні плями;
  • вугрі, комедони, сліди від акне, розширені пори;
  • шрами і рубці;

Проведення косметологічних процедур лазерного омолодження шкіри обличчя протипоказано вагітним жінкам, жінкам у період лактації, людям з інфекційними захворюваннями шкіри, злоякісними новоутвореннями, особам, які страждають на цукровий діабет, системними запаленнями і імунодефіцитом. За способом впливу є кілька типів лазерного омолодження.

Лазерна шліфовка і лазерний пілінг шкіри

Сенс методики в тому, що лазерний промінь випаровує вологу з поверхневих шарів епідермісу, тим самим як би спалюючи їх. Глибина проникнення лазерного променя контролюється косметологом, тому дана процедура проводиться в двох варіантах: глибока лазерне шліфування або дермабразія лазером і більш щадний лазерний пілінг.

Після відлущування відмерлих шарів шкіри, в організмі запускаються процеси регенерації тканин, починається посилене вироблення колагену і еластину - речовин, що відповідають за гладкість і еластичність шкіри. Скорочуються зморшка, підтягується овал обличчя, поверхня шкіри стає більш гладкою, поліпшується колір обличчя.

Процес відновлення триває від 3 місяців до півроку. Однак перші результати можна відчує через кілька тижнів. Ефект зберігається до 5 років. Лазерну шліфовку проводять під знеболенням, тоді як більш поверхневий лазерний пілінг практично безболісний і не вимагає застосування анестетиків.


Дермабразія зараз поступово відходить у минуле через свого нещадящего впливу і хворобливості. Для обробок великих площ необхідно застосування медичного наркозу, що можна порівняти з повноцінною операцією. До того ж, з відгуків жінок, що пройшли дану процедуру можна зробити висновок, що припухлість і почервоніння шкіри залишаються до декількох тижнів, що не дозволяє їм повернутися до звичного способу життя через кілька днів після омолодження.

Біоревіталізація лазером

Наступна методика лазерного відновлення - це лазерна біоревіталізація гіалуронової кислотою або лазерна мезотерапія.

Гіалуронова кислота - це фактор клітинного зволоження шкіри. Максимальна концентрація гіалуронової кислоти в шкірі новонароджених, а з роками її зміст поступово падає, і шкіра стає збезводненої. Особливо помітно це до 40 років - вік, коли концентрація гіалуронової кислоти знижується майже вдвічі.

Повернути шкірі зволоженість допоможуть процедури по «доставку» гіалуронової кислоти в глибокі шари епідермісу. Раніше це робилося тільки за допомогою підшкірних ін'єкцій, але з початком використання лазера в косметології з'явився Безін'єкційна варіант - лазерна мезотерапія.

Спочатку шкіру обличчя обробляють лазером, зчищаючи верхні ороговілі шари і відкриваючи транспортні протоки до глибоких частинах епідермісу. Потім на шкіру наноситься спеціальний гель з високим вмістом особливим чином обробленої гіалуронової кислоти у вигляді низькомолекулярних сполук, яка швидко проникає в шкіру по цих каналах.


Методика забезпечує високу зволоження і ліфтинг шкіри. При цьому розподіляється гіалуронова кислота набагато рівномірніше, ніж при проведенні уколів. Зволожаться весь епідерміс і верхні шари дерми, чим і обумовлений розгладжує зморшки ефект. Помітний він відразу після першої процедури, зберігається від 5 до 20 днів, від курсу процедур ефект триває до півроку. Тривалість сеансу близько 50 хвилин.

Мікро доттінг або лазерна наноперфорація

Мікро доттінг або лазерна перфорація шкіри - спосіб щадного омолодження шкіри за допомогою лазера. Суть методу полягає у створенні в шкірному покриві мікроотворів, які потім починають заповнюватися еластином і колагеном. Досягається ефект завдяки спеціальній насадці на апараті, яка дробить лазерний промінь на тисячі Мікропромінь. Отвори, створювані ними дуже малі їх щільність до 10000 на 1см².

Рекомендується зробити 1-2 процедури тривалістю 50-60 хвилин, ефект помітний через 1.5-2 тижні. Триває ефект до 4-5 років. За допомогою лазерної перфорації можна прибрати крім зморшок і шрамів, судинні зірочки (вогнища купероза) на обличчі.

Проводиться процедура під дією легких знеболюючих у разі високого больового порогу у пацієнта.

Після процедури шкіра може почервоніти, припухнути, також відзначається відчуття печіння. Всі неприємні відчуття проходять через 1-3 дні. По закінченню лазерної перфорації протипоказано нанесення косметичних засобів на шкіру протягом 12 годин. Також слід на 10 днів відмовитися від відвідування лазні, сауни або басейну.


Фракційне лазерне омолодження

Це методика фракційного або дрібного впливу лазерного променя на шкіру. Таким чином, на шкірі створюється сітка, що пройшла обробку лазером з неушкодженою шкірою навколо. Метод набагато більш щадний, ніж лазерне шліфування шкіри, але не менш ефективний.


У методики два різновиди: фракційний лазерний термоліз і фракційна абляція. Перший варіант полягає в перпендикулярному впливі фракційного лазера на шкіру, промінь як би випалює смужки шкіри не більше 0,5 мм діаметром на деякій відстані один від одного, не пошкоджуючи верхні шари шкіри, в той час як абляція випаровує ороговілі клітини саме з поверхні. Найсучаснішими апаратами для проведення фракційного омолодження є пристрої американського виробництва Фраксель.

Процедура починається з очищення шкіри, потім наносять крем з лідокаїном і зволожуючий гель, який забезпечує ковзання апарату. Тривалість не більше 20 хвилин. Протипоказаннями, крім загальних для всіх процедур лазерного омолодження, в даному випадку будуть ще герпес, вітіліго, відвідування солярій менш ніж за місяць до процедури, використання ретиноїдів для лікування акне. Вартість процедури становить близько $ 1000.

Всі різновиди лазерного омолодження шкіри обличчя вимагають умов спеціалізованої клініки і особливих навичок у косметолога. Перед проведенням будь-якої процедури необхідно ознайомиться з сертифікатами, що підтверджують проходження навчальних курсів даними майстром.