Мигдальний пілінг відгуки, фото до і після, показання та протипоказання


Однією з найпопулярніших (і ефективних!) Косметичних процедур останнім часом прийнято вважати хімічний пілінг. Важливою метою такої процедури є корекція недоліків шкіри з мінімальним ризиком ускладнень. Одним з хімічних агентів використовуються в пилинге є мигдальна кислота, а процедура з її використання отримала назву мигдалевого пілінгу.

Зміст

 • Особливості мигдальної кислоти
 • Для чого застосовується мигдальний пілінг
 • Переваги пілінгу фенілгліколевой кислотою
 • Етапи проведення
 • Постпілінговий догляд
 • Можливі ускладнення

Відмінною особливістю такого пілінгу є щадне вплив на шкіру, так як процес зачіпає тільки верхній роговий шар і не доходить до більш глибоких. Це пов'язано з тим, що до складу мигдалевого пілінгу входить фенілгліколевая кислота (мигдальна), яку отримують шляхом екстрагування з гіркого мигдалю.


Дія цієї кислоти набагато м'якше, ніж інших застосовуваних при пілінг кислот. Розмір молекул мигдальної кислоти крупніше, а отже вона набагато повільніше проникають в глиб шкіри.

Якщо порівнювати однакові концентрації мигдальної та інших кислот, то при практично однаковою ефективності, мигдальна майже не викликає побічних ефектів і має мінімум протипоказань. Найчастіше пілінг з мигдальною кислотою рекомендують людям з чутливою і тонкою шкірою.

Показання до застосування:

 • вугрі, акне;
 • жирна себорея;
 • чорні точки (відкриті камедони);
 • нерівності шкіри;
 • веснянки, пігментні плями;
 • розширені пори;
 • мімічні зморшки.

Однією з найяскравіших можливостей мигдалевого пілінгу є його велика ефективність у боротьбі з висипом вугрів, акне (тобто із запальними захворюваннями шкіри), яка з'являється наслідок закупорювання пір, забрудненням і порушенням діяльності сальних залоз. На відміну від процедур з іншими кислотами, мигдальний пілінг вирішує ці проблеми відразу в комплексі.

По-перше мигдальна кислота пом'якшує шкіру, добре очищає її то ороговілих частинок епідермісу. По-друге - володіючи хорошими антисептичними властивостями, вона допомагає зняти різного роду запалення, знижує вироблення шкірного сала. Після першої ж процедури веснянки і прояви порушення пігментації стають менш помітними, вирівнюється тон шкіри.

Якщо у пацієнта гіперчутлива проблемна шкіра, яка погано переносить косметичні процедури і втручання, то краще всього в порядок її може привести мигдальний пілінг. Застосовувати цей вид пілінгу можна при будь-якому типі та особливості шкірного покриву.

Особливості мигдальної кислоти

Мигдальний кислота має здатність зв'язувати вільні радикали, що пояснюється її антиоксидантними властивостями. Пілінг з мигдальною кислотою має протизапальну і антибактеріальну дію, активно бореться з висипом вугрів і її наслідками.

Стимулює процеси регенерації та оновлення клітин поверхневих шарів шкіри і активізує процеси вироблення власного колагену і еластину, що є будівельним матеріалом міжклітинної матриця.

Мигдальний кислота володіє ще однією відмітною властивістю: здатність розчиняти твердий білок шкіри - кератин, не зачіпаючи здорові клітини. На цьому засновано її відлущувальному дію. Вона стимулює вироблення свого еластину і колагену, за рахунок цього відбувається оновлення і вирівнювання шкіри, згладжування дрібних зморшок.

Має бактерицидні властивості, перешкоджає розмноженню бактерій (тому ризик розвитку інфекційного запалення шкіри після процедури мінімальний). Виступає в ролі антиоксиданту, оскільки блокує іони важких металів і вільні радикали і виводить їх з клітин. Звільняє устя волосяних фолікулів, знижує секрецію сальних залоз, за ​​рахунок цього відбувається згладжування пір, стан шкіри поліпшується, чорні крапки на обличчі зникають.

Для чого застосовується мигдальний пілінг

Так як мигдальна кислота сприяє отшелушиванию відмерлих клітин, має протизапальну дію, то її застосування вважається ефективним засобом боротьби з нерівним кольором обличчя, нерівномірною пігментацією, зниженням тонусу шкіри, дрібні мімічні зморшки, висипом вугрів і її наслідками, чорними точками і розширеними порами.

Корисний він буде корисний у першу чергу власницям жирної та комбінованої шкіри. Виявлено його стимулюючий дії на вироблення власного колагену і еластину. Фахівцями вважається, що мигдальний пілінг хороший стартовий майданчик для проведення більш глибоких омолоджуючих процедур, таких як лазерна шліфовка.

Як і для будь-якого виду пілінгу існують протипоказання:

 1. індивідуальна непереносимість компонентів, що входять до складу пілінгу; 2. рани, садна, гнійні запалення на шкірі;
 2. герпес в активній формі;
 3. вагітність і період лактації;
 4. гострі респіраторні захворювання;
 5. не рекомендується проводити процедуру після тривалого перебування на сонці або в солярії.

Переваги мигдалевого пілінгу

Мигдальний пілінг облаем багатьма перевагами, в порівнянні з препаратами на основі інших кислот. У першу чергу він рекомендований людям, у яких є алергічні реакції або непереносимість ретиноєвої і глікоевая кислот, якими найчастіше проводять процедури пілінгу.

Так як мигдальна кислота дуже м'яко і дбайливо впливає на структури шкіри, то пілінг набагато краще переноситься пацієнтами - менше больових і дискомфортних відчуттів, в порівнянні з іншими фруктовими кислотами. Так само, набагато рідше відзначені випадки ускладнень і запальних реакцій і, як наслідок, порушення пігментації шкіри після процедури.

Ще однією перевагою мигдалевого пілінгу є те, що він не має фотосенсибилизирующих властивостей і сприяє активному виробленню меланіну, тому його можна застосовувати влітку при дотриманні всіх рекомендацій косметолога (обов'язкове застосування сонцезахисного крему з фактором захисту не менше 60).

Через свого щадного впливу пілінг із застосуванням мигдальної має має низький візуальний ефект - вам не доведеться порушувати звичний ритм життя, єдина умова використання захисних засобів.

Етапи проведення мигдалевого пілінгу

Етап перший: предпілінговой підготовка

У першу чергу проводять підготовку шкіри перед самою процедурою. Для цього за один-два тижні на ніч наносять крем з мигдальною кислотою малій концентрації (15%). У деяких випадках рекомендують поєднувати нанесення крему ввечері і гелю з фруктовими кислотами вранці для посилення ефекту.

Цей етап робить шкіру більш сприйнятливою, вирівнює її і дає зрозуміти, чи немає алергічної реакції на компоненти. Якщо провести таку підготовку не представляється можливим, обов'язково перед процедурою проводять тесть на чутливість.

Етап Вотрен: Очищення, тонізація

Проводять очищення обличчя від декоративної косметики з використанням лосьйонів, що містять 10% миндальную кислоту.

Етап третій: Препілінг

Перед самим пілінгом для кращого дії мигдальної кислоти і для перевірки чутливості на шкіру наносять 5% феноксіглікоевую і молочну кислоти, так званий препілінг.

Етап четвертий: Пілінг

Не змиваючи препілінга, наноситься 30-60% розчин мигдальної кислоти. Середній час експозиції 10-25 хвилин. Точну концентрацію кислоти, скільки шарів наносити і час впливу визначає косметолог. Це залежить від типу і чутливості шкіри, і для яких цілей проводитися пілінг. Також концентрація і час нанесення залежать від рекомендацій виробника препарату. У деяких випадках для поліпшення ефекту можуть бути додані й інші кислоти. Це може бути:

 • лимонна кислота, яка допоможе освітлити шкіру, підтримати нормальний рівень кислотності, стабілізує діяльність сальних залоз.
 • молочна кислота, яка допоможе відновити водно-жировий баланс, підвищить здатність шкіри утримувати вологу, підвищить активність вироблення колагену і еластину.
 • для усунення жирного блиску, запальних вогнищ, тьмяного кольору додають спиртові компоненти.

Етап п'ятий: Нейтралізації мигдальної кислоти

Для цього на обличчя, поверх пілінгу наноситься нейтралізатор. Час нанесення, концентрацію і кількість шарів визначається в ході пілінгу. Потім все змивається водою.

Так як сам пілінг з феноксігліколевой (мигдальної) кислотою дуже м'який і щадний, то в деяких випадку допустимо обійтися і без нейтралізатора, а просто добре умити обличчя прохолодною водою.

Етап шостий: Зволоження

Обов'язковою моментом після проведення процедури пілінгу є зволоження і заспокоєння шкіри. Для цього на чисту шкіру необхідно нанести маску, до складу якої входить календула, ромашка, алое або інші заспокійливі речовини. Маска наноситися на 15-20 хвилин і потім наноситься зволожуючий крем.


Постпілінговий догляд

Після проведення пілінгу дуже важливо побудувати правильний догляд за шкірою, який проводиться вже в домашніх умовах. Це дозволить знизити неприємні відчуття на шкірі після процедури, не допустити розвитку запалення та інших ускладнень. Правильний догляд захистить шкіру від дратівливих зовнішніх факторів, впливу ультрафіолетових променів, які в період реабілітації можуть бути небезпечними і привести до порушення пігментації, стимулює процеси відновлення верхніх шарів епідермісу, а також прискорить вироблення колагену і еластину.

Які вибрати препарати для догляду після процедури пілінгу вам порадить косметолог, традиційно рекомендуються косметичні засоби тієї ж фірми-виробника, якими проводилась сама процедура.

У перші 4-5 днів після процедури шкіра буде дуже вразлива і чутлива для зовнішніх руйнуючих факторів. Тому дуже важливо застосовувати м'яке очищаюче молочко для видалення забруднень. Використовувати правильно підібрані гелі і креми, що відповідають типу шкіри. Обов'язковим є застосування крему з фактором захисту не нижче 30 і протизапальних кремів. Залежно від регенерує здатності шкіри і її реакції на активні компоненти період реабілітації після пілінгу може бути збільшений - про це вам повинен сказати ваш косметолог після процедури.

Після завершення відновного періоду знову починається предпілінговой підготовка для наступного сеансу. Залежно від типу і фізіологічних особливостей вашої шкіри, курс може складатися з 6-10 процедур з перервами для реабілітації та відновлення структури шкіри.


Перерви можуть становити від 7 до 10 днів. Якщо шкіра добре реагує на кислоту і має здатності до швидкого відновлення, перерви, за рекомендацією косметолога, можна скоротити. Повторювати курс рекомендується не раніше, ніж через рік. За бажанням можна проводити підтримуючі одноразові процедури, але не раніше ніж через два місяці після останнього пілінгу.

Можливі ускладнення

Почервоніння, гіперемія

Першою реакцією може бути почервоніння (гіперемія) і неприємні відчуття у вигляді печіння шкіри, так як пілінг є все-таки контрольованим хімічним опіком. Зняти ці симптоми допоможе нанесення зволожуючого крему.

Сухість шкіри

Після процедури шкіра стає дуже сухою, стягнутої. Це природна реакції на хімічний подразник, яким є мигдальна кислота. Зняти сухість допоможуть жирні креми з утримання екстрактів алое, масла ши, коріте. Ідеально підходять крему, до складу яких входить гіалуронова кислота. Вона прискорює процеси відновлення шкіри, насичує клітини вологою, нормалізує водно-жировий баланс в клітинній стінці.

Можна також використовувати маски з вмістом колагену, екстрактом водоростей. Днем обов'язково застосовувати крему з високим захисним фактором від сонячних променів. Не виключено в перші 2-3 дні поява лущення шкіри - це так само є природним процесом і знімається за допомогою крему.

Висипання на шкірі

Висипання можуть з'явитися від багатьох факторів: використання декоративної косметики (що робити не рекомендується), деяких захворюваннях шлунково-кишкового тракту, гормональних порушеннях, порушення та неправильного застосування засобів після пілінгу, якщо небилиці враховані наявні протипоказання.

Тому насамперед необхідно висніть причину, а потім приймати відповідні заходи. Але в будь-якому випадку допоможуть засоби, які покращують трофіку тканин, сприяє більш швидкому відновленню клітин шкіри (наприклад: Солкосерил, Бепантен), протизапальні креми та мазі на основі лікарських трав.

Інфікування

У рідкісних випадках може відбутися інфікування. Дане ускладнення виникає при недотриманні правил антисептики під час проведення процедури і в неправильному домашньому догляді. Тут вже застосовуються мазі з антибіотиками і призначається відповідне комплексне лікування з пероральним прийомом антабактеріальних препаратів.

Підвищена пігментація

Неприємним і частим ускладненням після пілінгу може бути виникнення підвищеної пігментації шкіри. На місці запалених ділянок шкіра набуває більш темний колір. Це пов'язано з підвищеною активність вироблення клітинами меланіну (пігменту шкіри).

Причинами можуть служити ультрафіолетове опромінення (пам'ятаєте про важливість захисних кремів?), Запальні процеси, зміна гормонального фону, а також генетична схильність. Щоб усунути пігментні плями лікар косметолог проводить спеціальні процедури із застосуванням відбілюючих, протизапальних засобів.

Герпетичні висипання

Якщо є хронічна герпетична інфекції, то після процедури пілінгу можуть загостритися процеси і з'явитися герпетичні прояви. Тому перед проведенням мигдалевого пілінгу необхідно провести профілактичну терапію противірусними препаратами. Якщо ж висипання все-таки з'явилися, то їх потрібно лікувати відповідними препаратами до повного лікування - тому перерва між процедурами може збільшитися більше 10 днів.

Набряки, постозность

Дуже рідко зустрічаються такі явища як набряк і пастозність. Виникають вони зазвичай там, де шкіра дуже тонка (повіки, може бути набряк шкіри шиї). У лікуванні цього ускладнення допомагають холодні компреси, приготовані їх відварів таких трав як календула, ромашка, гелі володіють охолоджуючим ефектом, гормональні мазі.

Вкрай рідко це побічний ефект алергічної реакції. Вони з'являються в тих випадках, коли не було предпілінговой підготовки з використанням препаратів, що містять миндальную кислоту (на цьому етапі вже можна з'ясувати є алергія на компоненти чи ні).

Алергія

Це ускладнення з'являється тоді, коли не було точно встановлено, є чи немає алергія, при проведенні чутливої ​​проби безпосередньо перед пілінгом. Але якщо така ситуація вже сталася, то необхідно застосовувати протиалергічні мазі.

Хімічний опік

Ризики виникнення опіків існують. Тут все залежить від фізіологічних особливостей шкіри, дотримання правил проведення процедури пілінгу, часу нанесення препарату, від поганої поінформованості пацієнта про саму процедуру і компонентах, які присутні в препараті.

Потрібно обов'язково проводити тестові проби на чутливість, тестувати кислоту методом нанесення її на невеликі ділянки шкіри. Лікувати виникли опіки потрібно відповідними протиопіковими препаратами (наприклад такими як Олазоль або Пантенол).

Останнім часом мигдальний пілінг використовується не тільки омолодження та лікування шкіри обличчя. Він також показав свою ефективність у боротьбі за молодість шкіри зони декольте і рук. Процедура набуває все більшої популярності і у чоловіків, які дбають про свою зовнішність, так як є дійсно безпечною, безболісною і ефективною процедурою. Головне не потрібно чекати дуже швидкого результату. Адже швидкий ефект зникає так само швидко, як і з'являється. Якщо ваша мета поступове поліпшення здоров'я шкіри і тривалий ефект - мигдальний пілінг відмінний вибір.