Озонотерапія для схуднення мрії збуваються або черговий прийом маркетологів


Що ви зробите, якщо вам пообіцяють «золоті гори»? Думаю, кожен надійде по-своєму, залежно від ступеня довірливості. Одного дитяча наївність призведе до «країни Дурнів», інший пошле туди обіцяє, третій зупиниться на роздоріжжі у пошуках розумного ради.

Якщо питання стосується нашого життя, здоров'я, зовнішнього вигляду, то сприймається він надзвичайно гостро і болісно. Не варто втрачати надію, а й довірливо покладатися на легкі способи вирішення проблеми нерозумно.

Зміст

 • Наукове обгрунтування методу
 • Як пояснюється лікарями втрата ваги при озонотерапії?

Лікувальні методи зазвичай привносяться в косметологію з інших областей медичних знань, пройшовши до цього часу період досліджень і клінічних випробувань. Так і озонотерапія для схуднення почала застосовуватися, коли її використання в терапії деяких захворювань виявило «побічний ефект» у вигляді втрати деякої кількості калорій. Це дозволило стверджувати, що озонотерапія може послужити новаторським методом позбавлення від зайвих кілограмів. Припускати можна, але потрібно довести.


Наукове обгрунтування методу

Використання озону (трехатомного кисню) - заснована на властивостях його вкрай нестабільною молекули. Саме ця нестабільність і пояснює її високу реактогенність - вона вважається потужним біологічним стимулятором. Прихильники озонотерапії наполягають на її ефективності в боротьбі з багатьма патологічними станами серцево-судинної системи, інфекційними процесами, больовими синдромами різної локалізації, діабет.

Вони аргументують свою думку тим, що кисень, будучи природним і визначальним елементом життєдіяльності людини, впливає на обмінні процеси організму в цілому, не залишаючи без взаємодії з ним жодної клітини або тканини.

Основні ефекти, що надаються методом озонотерапії на організм:

 • Насичення тканин киснем, стимуляція функціонування клітин. Цей базовий ефект спричиняє такі процеси:
  1. Відновлення пошкоджених тканин
  2. Стимуляція клітин імунної системи
  3. Зниження больового синдрому
  4. Виведення з організму токсинів, як біологічного, так і хімічного походження
  5. Антимікробну дію. Засноване, з одного боку, на пошкодженні мікробної клітини при безпосередньому контакті з молекулою трехатомного кисню. А також на посиленні викиду клітинами крові молекул антимікробної захисту.

  Важко сперечатися з твердженнями про різноманітному і позитивний вплив кисню на людський організм. Він - безпосередній учасник будь-якого біохімічного процесу. Але де доказ того, що його особлива молекула, яка існує в реальності лише тисячні долі секунди, перш, ніж перетвориться на звичайну, встигає надати лікувальну, стимулюючу або яке б то не було вплив? Зрештою, можна було б повірити в це, будь лікувальний ефект озонотерапії вирішальним у перемозі хоча б над одним захворюванням зі списку показань. Однак, офіційна медицина після вже більше 50 років існування методу, так і не визнала його ефективним, він не включений ні в один з офіційних протоколів лікування захворювань.

  Показання та нечисленні протипоказання до неї визначаються особливими спільнотами лікарів, які продовжують свою практику застосування озонотерапії. Цей напрямок відносять до сфери натуропатії. І треба мати особливий склад розуму і характеру, щоб продовжувати вірити в те, що не вдалося довести за допомогою клінічних досліджень.


  Безперечно, обіцяні ефекти впливу на організм вражають, але як вони пов'язані з можливістю позбутися зайвих кілограмів? «Вірю-не вірю» - це не ворожіння, а природне прагнення розуму знайти правильну відповідь. Бажано, підтверджений об'єктивними методами, тобто доступними кількісній оцінці.

  Як пояснюється лікарями втрата ваги при озонотерапії?

  Чрезкожная озонотерапія проводиться в так званій озонової сауні, так як для проникнення молекул кисню через шкіру необхідно, щоб шкірні пори були максимально відкриті. Стверджують, що за 30-хвилинний сеанс можна втратити 400-600 калорій. Чесно кажучи, воліла б в сантиметрах. Ну, да ладно. Видається, що в сауні без озону людина втрачає приблизно стільки ж.

  Однак, озонотерапевт (є, виявляється, така асоціація лікарів і дослідників) мають іншу версію. Вони стверджують, що оскільки процедури з озоном різко посилюють виділення токсинів з організму, він перестає мати потребу в жировій тканині як їх сховище.

  В результаті досягнутий успіх закріплюється легше, ніж при простій втраті рідини в лазні. Ось в це хочу вірити. Тільки не знайшла інформації про те, яким чином вимірювалося кількість токсинів в жировій тканині до і після процедур. Хотілося б в грамах і відсотках.

  Але це ще не всі доводи. Більш правдоподібним виглядає механізм впливу оксигенації на обмінні процеси, починаючи з клітинного рівня. Стимулюючи мітохондрії, кисень робить процес утилізації молекули глюкози клітиною значно динамічнішим. Отже, клітини і тканини отримують більше енергії, можливість до самовідтворення зростає.

  Звідси - прискорення обмінних процесів, більш раціональне витрачання поживних речовин, а в суб'єктивних відчуттях - енергійність, прилив сил, настрої, які, дійсно, відзначають у своїх відгуках випробували озонотерапию пацієнти.


  Однак, очікуваних нами цифр, які свідчать про ефективність методу, знайти в спеціальній літературі не вдалося. Клінічні випробування озонотерапії проводилися, але навіть вони не змогли довести, що користь від проведення процедури безсумнівна, правда, не виявили при цьому і великої шкоди. Лікарі розділилися в думках на заперечливе ефективність більшість і невеликий відсоток ентузіастів.

  Хотілося б підкреслити, що застосовується в Росії введення насичених озоном рідин підшкірно і внутрішньовенно відноситься до строго медичним процедурам, повинні проводитися тільки у відповідних медичних установах при наявності сертифіката, лікарем, навченим методикою озонотерапії, здатним оцінити наявність протипоказань до її проведення.

  Отже, проаналізувавши факти, ми, схоже, наблизилися до справжньої, і боюся, єдино можливу причину зниження ваги за допомогою озону, якщо таке відбувається. Приплив бадьорості і сил стимулює людину до більш активного способу життя, бажанням діяти, підвищує настрій, оживляє емоційний фон. А ненудний, насичений подіями спосіб життя - і є головний рецепт і гарного самопочуття, і впевненості в собі, і прагнення щось головне змінити у своєму житті.

  Про проблему зайвої ваги, як і про любов, говорити безглуздо: про них все сказано. Якщо Ваша зовнішність не влаштовує саме Вас, то, ймовірно, пора переходити до активних дій. А що вже це будуть за рухи тіла - спортивний крок у бік фітнес-клубу або біг з перешкодами від ваблячого прилавка з тістечками, це вибирати Вам. Можливо, Ви віддаєте перевагу знайти людину або метод, який візьме на себе частину праці по наближенню форми Вашого тіла до ідеальної. Чому б і ні? Важливо пам'ятати при цьому, що способу, повністю виключає необхідність контролювати своє харчування, в кількісному і якісному сенсі, поки немає. Стимулювати організм до самооздоровлення - мета, гідна наших устремлінь. Однак, бажано, щоб методи їх досягнення наближалися до природних

  Кандидат медичних наук Андрєєва Світлана Георгіївна спеціально для ladymadonna.ru