Отопластика або пластику вух - корекції форми і виправлення капловухості


Красива форма вушної раковини завжди викликала заздрість у тих, кого природа не нагородила таким подарунком. Великі або занадто маленькі вуха, капловухість є досить поширеною проблемою. Особливо актуальним це питання є у підлітків.

Зміст

 • Види операцій
 • Коли необхідна операція
 • Підготовка до проведення операції
 • Як проходить операція по корекції вух
 • Післяопераційний період
 • Пластика мочки вуха: коли необхідна?

У дітей через нестандартної форми вух можуть розвиватися комплекси та психічні порушення, в тому числі і глибока депресія. Допоможе впоратися з даним дефектом раз і назавжди отопластика - пластична операція по корекції форми, розташування та розміру вушної раковини.


Види операцій

Сьогодні пластика вух - одна з найбільш затребуваних операцій у пластичній хірургії. Так як обриси вушної раковини і її конфігурація унікальні і індивідуальні для кожної людини, подібно малюнку на подушечках пальців, то і отопластика - це не одна конкретна маніпуляція, а цілий комплекс хірургічних втручань, який на сьогодні налічує понад 170 методик корекції. У кожному окремому випадку підбирається найбільш підходящий метод.

За допомогою комп'ютерного моделювання пацієнт може побачити передбачувані результати після отопластика, вибрати разом з лікарем самий підходящий варіант нової вушної раковини.

Залежно від мети розрізняють 2 види отопластика:

 • естетична - її метою є корекція форми вуха, його розмірів і розташування, виправлення вроджених естетичних недоліків вушної раковини;
 • реконструктивна - виконують для виправлення анатомічних дефектів, що виникли протягом життя (травми, опіки, надмірне захоплення пірсингом і ін.).

Коли необхідна операція?

Вушна раковина починає розвиватися і рости у плода вже в кінці першого триместру вагітності, вушної рельєф формується на початку 6 місяця внутрішньоутробного розвитку.

У більшості випадків капловухість - це сімейний ознака. Існує думка, що стирчать вушка можуть виникнути через неправильне положення дитини під час вагітності, але більшість фахівців з цим не згодні, а ключову роль у такій анатомічної особливості вони відводять генетиці.

Капловухість помітна відразу ж після народження дитини. Цікаво, що виправити цей дефект можна і без операції, якщо відразу ж після народження малюка приступити до консервативної корекції форми вушок і якщо капловухість не надто виражена.

Хрящі у немовляти дуже м'які і піддаються ремоделированию шляхом фіксації. Після 6 місячного віку хрящі стають стабільними, і скорегувати їх форму без хірургічного втручання вже не вдасться.

Показання до пластики вух:

 • капловухість (становить більшу частину серед причин отопластика);
 • неправильна форма вух;
 • велика чи маленька вушна раковина;
 • асиметричні вуха;
 • нарощування вушної раковини або її відсутньої частини (вроджена патологія або придбана внаслідок травм);
 • роздвоєння мочок вух, занадто великі чи маленькі мочки;
 • спотворення вуха через надмірне захоплення пірсингом.

Підготовка до операції

Якщо вас чекає корекція вух, то необхідно знати про важливі моменти підготовки до оперативного втручання.

Перед отопластикою обов'язкова консультація пластичного хірурга. У ході обстеження лікар уточнить характер змін, вислухає пацієнта, пояснить, що можна зробити. За допомогою комп'ютера можливо змоделювати кілька варіантів майбутньої вушної раковини, що допоможе пацієнтові побачити можливий результат.

Так як і всі оперативні втручання, отопластика проводиться під наркозом. Зазвичай використовують загальний наркоз, але іноді можна проводити втручання і під місцевою анестезією (наприклад, коли обсяг операції невеликої або ж є протипоказання до загального наркозу).

Тому на етапі передопераційної підготовки необхідно пройти повне медичне обстеження для з'ясування стану здоров'я пацієнта, протипоказань до операції і наркозу.

Протипоказання до оперативного втручання:

 • алергічні реакції на наркозні препарати;
 • гостре інфекційне захворювання;
 • підвищення температури;
 • важкі декомпенсовані соматичні захворювання внутрішніх органів;
 • гнійничкові ураження в області майбутньої операції;
 • вагітність і лактація;
 • онкологічна патологія;
 • проблеми зі згортанням крові;
 • психічні захворювання;
 • схильність до утворення келоїдних рубців;
 • надмірне захоплення пластичною хірургією.

Як проходить операція по корекції вух

Вибір методики оперативного втручання залежить від проблеми, анатомічної будови вуха, переваг хірурга. Найчастіше сучасні пластичні хірурги виконують отопластику 3 такими методами:

 1. Корекція по Фурнас.
 2. Пластична операція по Мустарде.
 3. Пластика по Ентенсторму.

Ці та інші методики отопластика можуть бути зроблені, як за допомогою лазерної хірургії, так і з використанням звичайного скальпеля. У будь-якому випадку результат - це виправлення будь-яких дефектів, в тому числі і капловухості.

Суть операції (у разі естетичної корекції вух): зміна форми хряща вуха або його переміщення в оптимальне положення, з подальшим закріпленням нової форми і місця розташування хрящової тканини за допомогою хірургічних швів.

Методика операції при капловухості: позаду вушної раковини хірург робить маленький розріз по ходу фізіологічної шкірної складки і по лінії росту волосся. Потім вушного хряща надають необхідну форму (залежно від форми вуха і побажань пацієнта).


Якщо є необхідність, зайву хрящову тканину видаляють, накладають внутрішні шви. Після отопластики залишається невеликий рубець, який захований в складці позаду вуха і абсолютно непомітний.

Після операції

Багатьох бажаючих змінити свої вуха цікавить, як буде проходити реабілітація, чи потрібні якісь обмеження, яким буде ефект.

Як правило, післяопераційний період після отопластика проходить практично безболісно і без ускладнень. Післяопераційна рана заживає досить швидко, синці і синяки зникають вже до кінця першого тижня після корекції. Шви знімають на 10 день. Пов'язку знімають вже через кілька днів.

Важливим моментом в післяопераційній реабілітації є надягання еластичної пов'язки на ніч протягом першого місяця. Такі заходи допоможуть закріпити результат отопластики.

Протягом першого місяця необхідно уникати важких фізичних навантажень, відвідувань сауни і басейну. А ось працездатність пацієнта відновлюється повністю до 3 дня.

Повне загоєння настає тільки до 3 місяця, тоді-то і можна оцінити кінцеві результати корекції вушних раковин. Результат корекції вух довічний, щоправда, іноді потрібна додаткова корекція.

Пластика мочки вуха: коли необхідна?

Така маніпуляція, як пластика мочки вуха є не складною процедурою і користується попитом серед пацієнтів. Найчастіше вона поєднується з іншими методами отопластика.

Сьогодні найчастіше в пластиці мочки вуха потребують молоді люди, які хочуть усунути наслідки носіння "тунелів". Розміри дірок в мочках іноді досягають гігантських. Також таку маніпуляцію виконують при травматичному розриві мочки, її вродженому роздвоєнні, асиметрії, занадто великих або маленьких мочках.

Як правило, всі маніпуляції лікар виконує під місцевою анестезією, у дітей використовують загальний наркоз. Хірургічне втручання проводять в амбулаторних умовах, і триває воно не більше 30 хвилин. Шви знімають на 7 день. Після операції на мочки налагоджують спеціальний медичний пластир, який хірург видаляє через кілька днів.

Єдиним обмеженням після корекції мочок є заборона на носіння сережок і їх проколювання протягом 3-4 місяців.

Якщо від народження ви володієте неповністю ідеальними вухами - не приховує недолік величезними зачісками і різноманітними головними уборами. Отопластика - це ефективний і безпечний метод позбутися естетичної проблеми раз і назавжди.