Судинні зірочки на ногах чому вони з'являються і як з ними боротися


Нерідко ніжки навіть дуже молодих дівчат «прикрашають» сіточки з прожилок червонуватого або синюватого кольору. Медики називають ці візерунки телеангіоектазіями, але більш широко поширена назва - судинні зірочки. Не доставляючи ніякого фізичного дискомфорту, судинні зірочки на ногах мають вкрай неестетичний вигляд.

Зміст

 • Причини появи судинних зірочок на ногах
 • Видалення і лікування судинних зірочок
 • Народні засоби лікування судинних зірочок

Судинні зірочки - це дрібні кровоносні судини, які під впливом певних причин розширилися, здулися і проявилися всередині дерми (поверхневого шару шкіри). У жінок вони проявлятися набагато частіше, ніж у чоловіків - це пояснюється тим, що шкіра у сильної половини в три рази товще жіночої. А найбільш схильні їх появи власниці чутливої, світлої шкіри.


Причини появи судинних зірочок на ногах

Існує думка, що судинні зірочки, що з'явилися на ногах, свідчать про початок розвитку варикозного захворювання вен. Можна тільки гадати, звідки з'явилися ці чутки. Але він явно на руку клінікам і косметичним кабінетах, для відміни жінок до дорогого лікування.


Лікарі-флебологи, провівши різні дослідження, давно прийшли до висновку, що лише в однієї з десяти жінок судинні зірочки є наслідком варикозу, і набагато частіше їх поява обумовлена ​​безліччю інших внутрішніх і зовнішніх факторів.

Виділяють наступні причини появи телеангіоектазій:

 • генетична схильність;
 • гормональні порушення, які можуть бути результатом аборту, вагітності, пологів, гормональних методів контрацепції, клімаксу, прийому гормональних лікарських препаратів та ін.
 • захворювання та порушення в роботі серця, печінки, кишечника, органів кровообігу і ендокринної системи організму, гінекологічні захворювання у жінок;
 • зниження тонусу стінок судин у зв'язку з віковими змінами;
 • зайва вага;
 • тривале перебування на сонці або часте відвідування солярію;
 • надмірне навантаження на ноги в результаті тривалого носіння високих підборів або необхідності проводити багато часу стоячи;
 • травми, отримані внаслідок обмороження або занадто глибокого пілінгу;
 • наявність таких шкідливих звичок, як куріння і надмірне вживання алкоголю;
 • наявність іншої венозної хвороби, такий як купероз на ногах (порушення кровообігу в шкірі) або варикозне розширення вен (як лікувати варикоз без операцій).

Видалення і лікування судинних зірочок

Часи, коли судинні зірочки не піддавалися лікуванню залишилися в минулому. Сьогодні представниці прекрасної статі можу вибирати з цілого виряджаючи сучасних методів боротьби з ними. На даний момент існують різні інвазивні і консервативні методики, що дозволяють швидко позбутися від телеангіоектазій.


Також не варто забувати про те, що досить ефективним може виявитися лікування судинних зірочок методами народної медицини, які до того ж не вимагають практично ніяких витрат, а звернутися до сучасної медицини ви завжди встигнете.

Однак слід пам'ятати, що якщо не усунути причину викликає появу на ногах судинних зірочок, то вони можуть виникати знову і знову. А також не потрібно сподіватися, що вони зникнуть самі, оскільки розширені судини з часом будуть тільки ще більше розширюватися і ставати помітніше.

Серед інвазивних методів лікування купероза розрізняють: електрокоагуляцію, склеротерапію, озонотерапію, лазерну фотокоагуляцію, а також метод радіохвильової хірургії.

Всі вони мають як переваги, так і недоліки, тому перш ніж вибрати той чи інший спосіб, слід проконсультуватися з флебологом.

Тим більше що видалення судинних зірочок на ногах за допомогою інвазивних методів має ряд протипоказань, таких як вагітність, період годування грудьми і алергія на певні препарати. Також окремі методи можуть бути непридатні для конкретної людини. Наприклад, лазерна фотокоагуляція не проводиться на смаглявою і засмаглій шкірі.

Зазвичай радикальні методи лікування судинних зірочок не викликають ніяких ускладнень. Однак деякі можуть дати небажаний ефект у вигляді зворотних телеангіоектазій, рубців і плям.

У випадках, коли застосування інвазивних методів неможливо, фахівці призначають засоби консервативної терапії, такі як крему, мазі і лікарські препарати, що сприяють зміцненню стінок судин і поліпшують кровообіг.


Найбільш популярними є: Ліотон, Траксевазін, Венітан, Аскарутін і крему з вітаміном К. Ці препарати дозволять уникнути прогресування купероза і попередять поява нових вогнищ. Також лікування, що з'явилися судинних зірочок, здійснюється за допомогою масажу, спеціальних вправ і носіння компресійного білизни.

Народні засоби лікування судинних зірочок

Здавна судинні зірочки на ногах усували за допомогою рецептів народної медицини. Одним з найбільш відомих і ефективних способів є змазування ніг яблучним оцтом домашнього приготування. Процедуру необхідно проробляти 3 рази на день, протягом місяця. Застосовуючи яблучний оцет від судинних зірочок ви зміцнюєте стінки судин, харчуєте шкірні тканини корисними мікроелементами і вітамінами. Для посилення ефекту, після протирання, можна на ніч прикласти до ноги охолоджений капустяний лист.

Не менш відомий спосіб усунення судинних сіточок зеленими помідорами. Для цього потрібно протягом 10 днів прикладати розрізаний овоч до ураженого місця на 2-3 хвилини. Після процедури, щоб уникнути опіку, шкіру потрібно змастити живильним кремом.

Для ефективної боротьби з телеангіоектазіями потрібно обов'язково зміцнювати судини, приймаючи відповідні вітамінні комплекси. Вживання соків з капусти, моркви та сливи допоможе заповнити в організмі нестача вітамінів Р, К і С, що збільшують міцність і еластичність судин.

Найважливіше вчасно почати лікування судинних зірочок на ногах, для цього потрібно якомога раніше діагностувати і встановити причину їх появи. Консультація у спеціаліста допоможе визначитися з методом лікування і дозволить в найкоротші терміни повернути вашим ніжкам колишню привабливість.