Таласотерапія природне лікування та оздоровлення природою


Коли ми плануємо провести свою відпустку на березі моря, то в першу чергу мріємо повалятися на теплому пісочку під сонечком, накупатися в ласкавому морі, намилуватися прекрасними пейзажами, забути про проблеми. Вдихаючи морське повітря, сподіваємося отримувати тільки позитивні емоції. Але виявляється все це не просто відпочинок, це справжнісіньке лікування і ім'я йому таласотерапія.

Зміст

 • Суть талассо лікування
 • Яку користь приносить?
 • Історія незвичайної терапії
 • Кращі курорти в Тунісі

Суть талассо лікування


Терапія (therapia) - по-грецьки означає лікування. Тhalassa - по-грецьки море. Ось і суть назви: лікування морем. Якщо зовсім коротко про те, що таке таласотерапія, то одним зрозумілим словом це прозвучить як «морелеченіе». До складу альтернативних медичних процедур цього комплексного лікування входять:

 • Купання, благотворно впливають на організм людини морською водою;
 • Позитивна дія приморського клімату;
 • Лікувальні властивості застосовуваних для оздоровлення водоростей, грязей та інших продуктів морського середовища;
 • Споглядання красивих ландшафтів, що сприяє зміцненню нервової системи.

Приїхавши на відпочинок до моря цілком можна стверджувати, що ви отримаєте комплексне морське лікування, але все-таки поняття таласотерапія дещо ширше.

Безсумнівно, головним і найефективнішим інструментом цієї медичної методики є морська вода. У ній розчинено величезна кількість корисних хімічних мінералів і мікроелементів. Справжня природна скарбниця містить у собі бром, йод, залізо, калій, фосфор, мідь, сірку, магній, цинк, кальцій, марганець, селен та інші елементи.

Але найважливіше її властивість полягає в тому, що за своїм хімічним складом морська вода практично ідентична плазмі крові людини і складом рідини, що заповнює міжклітинні простори організму. Тому, легко засвоюючи, проникаючи крізь шкіру, вона несе з собою цілющі мікроелементи, благотворно впливаючи на людину. Якщо морська вода буде теплою, підігрітою, то ефект проникнення зросте.

Таласотерапія наказує прийняття ванн з підігрітою морською водою. Це ключова процедура в усіх СПА салонах, які застосовують для оздоровлення клієнтів морелеченіе. Крім загальнозміцнюючий дії морська вода прекрасно зволожує шкірні покриви, тонізує, надає еластичність.

Використовується в талассопроцедур і морська флора. Водорості, здобуті з чистих глибин, зберігають всі свої активні компоненти та біологічні властивості. Вони прекрасно проявили себе в боротьбі з целюлітом. Антицелюлітні водоростеві обгортання є однією з найпопулярніших процедур СПА салонів. Відмінний ефект і від застосування масок для обличчя з морських водоростей.


Подібними чудовими властивостями володіють морські грязі. Обмазування грязьовим мулом найдавніша процедура. Хто не чув про знамениті грязі Мертвого моря?

Обгортання із застосуванням водоростей або морських грязей покращують якість шкіри, активізують в ній обмінні процеси і кровообіг, мають антиоксидантну дію. Але це далеко не повний перелік користі від лікування морем.

Яку користь приносить?

Перелічимо основні «терапевтичні» здібності чудодійною терапії:

 • Вирішує проблеми зайвої ваги і при цьому лікує целюліт. Якщо правильно підібрати комплекс процедур і поєднати їх з дієтою, втрата ваги може досягати 3-4 кг на тиждень;
 • Відмінно лікує шкірні захворювання і виправляє косметичні дефекти;
 • Знімає больовий синдром. Лікує наслідки травм, артрит, ревматизм;
 • Відновлює організм після операцій, травм, пологів;
 • Покращує стан онкологічних хворих;
 • Благотворно впливає на дихальну систему, щитовидну залозу;
 • Сприяє виведенню з організму зайвих жирів, шлаків і токсинів;
 • Приходить в норму нервова система, відступають стреси;
 • Обмін речовин організму поліпшується, посилюється кровотік.

Таласопроцедури корисні чоловікам і жінкам, старим і дітям. Це найпотужніше загальнозміцнюючий і профілактичний засіб. Але навіть така універсальна і приємна таласотерапія протипоказання все ж має.

Найголовніше застереження: не можна приймати процедури під час загострення будь-якого хронічного захворювання. Деякі види грязелікування протипоказані жінкам з гінекологічними захворюваннями. Обов'язково потрібно порадитися з лікарем перед отриманням талассопроцедур хворим на цукровий діабет, гіпертонікам, що страждають варикозним розширенням вен. Обачними варто бути і алергікам, особливо у яких реакцію на йод.

Історія незвичайної терапії

Родоначальником морелеченіе вважається англійський доктор Річард Рассел. Він першим написав науковий трактат про користь морських купань і про те, що пити морську воду корисно, а так само корисно вживати дари моря. Це було в середині 18 століття.

Підхопили, розвинули і зміцнили цю ідею французи. Тут таласотерапія була введена в практику і широко застосовується досі. Саме у Франції знаходиться найбільша кількість СПА салонів, які застосовують морські процедури. Дуже популярні вони в Бельгії, Греції, Португалії, Італії, Марокко, на Кіпрі. Широко застосовуються в Туреччині та Єгипті. Але найбільш ефективні і комфортні - в Тунісі.

Моду на загар і морські купання ввела незабутня Коко Шанель. Саме її несподіваний загар під час морської подорожі на яхті був розрекламований газетярами і зведений в ранг моди. Дуже швидко модними стали все приморські курорти. Причому популярністю користувалися і теплі, і холодні узбережжя, наприклад Балтійського і Північного моря.

З 1900 року морське лікування введено і в Росії. Перший курорт на узбережжі Фінської затоки був відкритий в місті Сестрорецьку. Практично одночасно морським курортом стає Анапа. У південному місті почала функціонувати водогрязелікарня В.А.Будзінского. Потім відкриваються дитячі чорноморські санаторії в Геленджику. Починають свою «кар'єру» неймовірно популярні курорти великого Сочі.

Але єдиною країною світу, де морські курорти зведені в ранг державної політики, став Туніс. Стандарти талассопроцедур затверджуються на урядовому рівні.

Кращі курорти в Тунісі

У країні 35 центрів таласотерапії. Всі вони знаходяться під пильним контролем двох міністерств - охорони здоров'я та туризму. У медичних ВУЗах ведеться викладання спеціальних дисциплін, спрямоване на навчання і підготовку найкращих у світі професіоналів цієї області.

Морську воду для процедур добувають на глибині 6 м, не ближче 450 м від берега. Таласотерапія в Тунісі - це державна політика і заслужена гордість цієї північноафриканської країни.
Крім традиційних морських купань, ванн з підігрітою морською водою, грязелікування, водорослевих обгортань в Тунісі застосовуються і інші цікаві процедури. Великою популярністю користується масаж під струменями теплої морської води, знаменитий оздоровчий хамам, спеціальні лікувальні басейни для хворих з варикозним розширенням вен, ароматерапія та інші чудодійні методи оздоровленія.Восхітітельни релакс-зони в готелях. Тут все ідеально передбачено для повноцінного відпочинку і лікування.

Комфортний відпочинок на березі теплого моря. Що може бути прекрасніше? Тільки відпочинок з додатковими талассопроцедур. Може бути у вас є, що розповісти про незабутній відпочинок в Тунісі або на іншому морському курорті? Напишіть! Коли на вулиці зима, так хочеться почитати хороший розповідь про тепле літо.

Напевно, немає на світі терапії більш приємною, але від цього не менш ефективною. Адже разом з тілом зцілюється душа, а на зранені проблемами нерви проливається стільки «бальзаму», що життя вже не здається такою важкою. Нерозв'язні завдання розчиняються в морській воді, тіло наповнюється теплом, поганий настрій спопеляючим сонцем, а залишки негараздів здуваються свіжим морським бризом. Ви свіжі, бадьорі і щасливі.