Видалення бородавок як безболісний і назавжди позбутися від папілом на руках і тілі


Бородавки - це доброякісні новоутворення шкіри розміром від 1-2 міліметрів до декількох сантиметрів. Найчастіше походження таких наростів - вірусне. Викликає їх вірус папіломи людини (папіломатоз - захворювання, що викликається групою вірусів ВПЛ, яких налічується більше 70 видів. Вірус вражає переважно слизові тканини і шкіру). Зараз видалення бородавок - найбільш поширена причина звернення до лікаря-косметолога.

Зміст

  • Як розпізнати бородавку
  • Причини виникнення
  • Профілактика появи
  • Лікування бородавок


Затягувати з цим не варто. По-перше, тому що новоутворення мають здатність розростатися і на місці однієї часто з'являється ще кілька, до того ж вони часто збільшуються в розмірах і можуть навіть перероджуватися. По-друге, це виглядає неестетично. Особливо, коли досить великі папіломи з'являються на обличчі, губах, шиї та інших відкритих ділянках шкіри.

Як розпізнати бородавку

Звичайні бородавки - це досить щільні нарости ороговілої шкіри, сухі, з нерівною поверхнею. За розміром можуть бути від зернятка гречки до горошини. Найчастіше розташовуються ці бородавки на руках. Безболісні. За кольором не відрізняються від шкіри. Небезпечні тим, що часто травмуються при виконанні навіть найпростішої домашньої роботи, а в тріщинки легко проникає інфекція.

Підошовні бородавки - дуже щільні, досить великі освіти з'являються на стопі через тісний незручного взуття, особливо часто виникають, якщо шкіра ніг надлишково потіє. Сірого і темного кольору. Хворобливі. Іноді перешкоджають працездатності.

Плоскі бородавки - інша назва юнацькі. Найчастіше виникають в підлітковому віці. Розташування різне. Мають вигляд опуклих бульбашок. Колір може не відрізнятися від кольору шкіри, а може бути рожевим або бежевим.

Гострі кондиломи - або генітальні кондиломи. Опуклі м'які новоутворення, що мають головку і ніжку. Можуть бути блідо - або яскраво-рожевого кольору. Найчастіше все з'являються в області геніталій. Можуть проходити самі без будь-якого лікування.

Вікові кератоми або старечі бородавки - дрібні бляшки від сірого до чорно-коричневого кольору. З вірусом папіломи людини не пов'язані. Виникають через вікових змін в сальних і потових залозах шкіри. З'являються на шиї, грудях, спині.

Причини виникнення

Появі бородавок сприяє порушення цілісності шкірних покривів. Вірус успішно проникає в мікротріщини, ранки, подряпини після дотику до предметів, що був у використанні у носіїв вірусу або через безпосередній контакт. Заразитися можна в транспорті, через загальне рушник, бібліотечні книги, посуд та інші загальні предмети побуту. Можна заразитися при відвідуванні манікюрного салону через непродезинфікованих інструменти.

Проникнувши в організм, ВПЛ може кілька років ніяк не проявляти себе, чекаючи зручного моменту, коли захисні сили організму будуть ослаблені. Спусковим гачком може стати інфекційне захворювання, прийом антибіотиків, сильне переохолодження.

Профілактика появи

Основними профілактичними заходами є підтримання імунітету. Для цієї мети прекрасно підійде вітамінотерапія, загартовування, своєчасне звернення до лікаря при виникненні застуд. Також варто приділити особливу увагу особистій гігієні.

Небажано носіння тісного взуття, синтетичних шкарпеток, які заважають шкірі дихати і сприяють надмірному потовиділенню. Обов'язково взувати тапки при відвідуванні басейнів, лазень, саун та інших місць громадського користування. Користуйтеся тільки особистим рушником і посудом.

Лікування бородавок

Якщо бородавка все ж з'явилася. Є кілька способів видалення бородавок.
Напевно, найпоширеніші - це способи видалення в домашніх умовах. Можна спробувати видалити бородавку самостійно за допомогою спеціальних фармацевтичних препаратів або використовуючи численні народні засоби. Для видалення новоутворень - крему, мазі, спреї і пластирі, що містять різні кислоти, наприклад, саліцилову або трихлоруксусную або досить концентровані луги.


Наносити препарати потрібно безпосередньо на саму папілом, захистивши шкіру навколо неї жирним кремом або медичним вазеліном. Процес позбавлення може розтягнутися на кілька місяців. Також часто відбувається хімічний опік.

Крім кремів і мазей в аптеках з'явилися спеціальні засоби від бородавок у вигляді аерозолів з холодоагентом, за допомогою яких можна видалити бородавку методом кріодеструкції на дому.

Народні засоби для видалення папілом теж вельми популярні, хоча ефективність їх досить сумнівна. Один з варіантів - це застосування соку чистотілу, інший - натирання бородавки часником, ще народна мудрість пропонує використовувати яблука, картопля, пшеничне колосся і багато іншого.

Хірургічні способи приберуть новоутворення набагато швидше. Тут є кілька варіантів:

Видалення рідким азотом

Видалення бородавок рідким азотом або кріодеструкція. Атравматичний метод видалення бородавок. Сенс методу в тому, що на бородавку впливають рідким азотом, швидко заморожуючи її, при цьому всередині бородавки утворюється велике скупчення внутрішньоклітинної рідини, яка при замерзанні накопичує в собі продукти життєдіяльності клітин і руйнує освіту зсередини.

Процедура триває не більше двох хвилин. Відразу після бородавка стає білою і щільною, потім починається набряк. На наступний день вона нагадує пляшечку з рідиною - це початок некротичного процесу. Повністю папілома зникне десь через 4-5 тижнів після маніпуляції.

Плюсами методу є те, що він абсолютно безкровний, безболісний і після нього не залишається шрамів і рубців. Заморозку підошовних наростів проводять кілька разів з проміжками 3-5 доби, час впливу на подошвенную бородавку становить близько 1 хвилини. Після видалення найкраще взяти лікарняний і скоротити навантаження на ногу.

Метод електрокоагуляції

Електрокоагуляція - це видалення папілом під впливом високих температур. Спеціальний прилад - електрокоагулометр (виглядає як металева петля на паличці) нагрівається при проходженні по ньому струму до 80 градусів за Цельсієм.

Під впливом високої температури в новоутворенні руйнуються білкові молекули, сворачиваясь, білок утворює струп на поверхні шкіри.

Відпаде така скоринка днів через 8-10. Метод вимагає знеболення. Після проведення електрокоагуляції доктор отримує хороший зразок тканини для перевірки на онкологію.

Видалення бородавок лазером

Лазерне видалення бородавок - один з найсучасніших способів на сьогоднішній день. Видалення виробляють під місцевою анестезією. Буває двох видів - пошарове видалення або коагуляція тканини. На місці папіломи залишається невелике поглиблення, яке проходить через пару тижнів. Процедура триває 1-2 хвилини.

Хвильовий видалення

Видалення радіохвилями (апарат Сургитрон) - метод заснований на здатності радіохвиль певної частоти руйнувати клітини шляхом зневоднення і розриву. При цьому немає контакту приладу з тканинами, метод абсолютно безболісний, ранка заживає дуже швидко, на місці новоутворення не утворюється рубців. Недоліком методу є досить висока вартість процедури в порівнянні з іншими способами.

Видалення хірургічним шляхом

Висічення папіломи скальпелем під місцевою анестезією і наступним накладенням швів. Рекомендується, коли освіта досягло дуже великих розмірів. Шви знімають на 7-у добу. Після подібної процедури можлива поява рубця. Правда, при хірургічному втручанні зростає можливість повторного проникнення вірусу папіломатозу людини в кров.


Показаннями до термінового видалення можуть бути: зміна кольору, біль, кровоточивість, швидке зростання або те, що новоутворення заважає в повсякденному житті. Перед тим, як приймати рішення про видалення бородавки необхідно проконсультуватися у лікаря-дерматолога.