Видалення шрамів сучасні методики лікування рубців і шрамів


Всі ми знаємо про крилатому вислові, що шрами прикрашають чоловіка. Погодитися з ним повністю не можна, адже не всі шрами і не скрізь виглядають як прикраса. А говорити про те, що рубець на тілі жінки для неї є цілою катастрофою, в принципі не варто. Тому видалення шрамів є особливо актуальною темою в сучасній косметичній медицині.

Зміст

  • Які бувають рубці і шрами
  • Сучасні методики по рятуванню від шрамів
  • Медикаментозний метод

Які бувають рубці і шрами


Перед тим як розібратися з актуальними методиками видалення шрамів і рубців, необхідно точно розібратися з чим ми маємо справу У медицині існує досить чітка класифікація даних утворень.

Почати хотілося б з самого знайомого нам процесу, а саме фізіологічного. У кожного з нас є не підносяться над шкірою більш світлі смужки або крапки, на місці яких раніше були садна, подряпини, поверхневий опік або раніше вироблений розріз при оперативному втручанні. Такий варіант загоєння рани з розвитком малопомітного шраму вважається нормою.

Процеси іншого характеру запускаються на місці вугрової висипки або фурункульозу. Після лікування таких захворювань залишаються сліди, як правило, вони білястого або тілесного кольору, незначно втягнуті в шкіру. Їх поява пов'язана з тим, що патологія торкнулася шкіру і підшкірно-жирову клітковину. Дані шрами носять назву атрофічних.

У деяких випадках утворюються щільні підносяться над шкірою рубці, які носять патологічний характер і є гіпертрофічна. До розвитку таких утворень можуть призвести глибокі опіки, рани, частіше рвані або покусані. Розташування процесу на розгинальній або згинальних поверхнях призведе до постійної його травматизації, що сприяє його запалення і нагноєння. Не слід забувати і про спадковий фактор. А також необхідно відзнач важливу роль своєчасного та спеціалізованого лікування рани.

Келоїдних рубець є особливим варіантом. Розвивається у людей генетично схильних. Такі рубці підносяться над шкірою, а зовнішній вигляд їх часто порівнюють з грибом. Частими скаргами є біль, печіння і свербіж в ньому.
Пам'ятайте, тільки професійний лікар може класифікувати освіту і запропонує оптимальні шляхи видалення.

Сучасні методики по рятуванню від шрамів

Найбільш радикальним варіантом видалення рубців, досі, залишається хірургічний. При належному професіоналізмі хірурга і правильному накладення косметичного шва, на вашому тілі останеться ледь помітний слід. Такий спосіб ідеально підходить для видалення старих рубців і шрамів, що носять гипертрофический характер.

Процвітає лазерне лікування. Під лазерним впливом відбувається шліфування рубцевої тканини за рахунок того, що лазер видаляє тільки патологічні ділянки, при цьому не робить травмуючого впливу на здорові тканини. В результаті такої корекції виробляють пошарове видалення рубця лазером, на місці якого в подальшому починається активне ділення клітин і розвивається здорова тканина. Видалення шрамів на обличчі лазером вважається найбільш ефективним і має найменші ризики ускладнень.


У косметології лазерне шліфування особи допомагає прибрати невеликі шрами від прищів.

Крім лазерної шліфовки здійснюють і фракційне лазерне ремоделирование. Суть полягає в тому, що під дію лазерного променя в рубцевої тканини виробляють мікроотвори в мільйонному кількості. На етапі відновлення здорові клітини почнуть проростати рубець, що і призведе до його зникнення.

Є можливість видалення патологічного процесу за рахунок впливу рідкого азоту, або кріодеструкції. Метод заснований на здатності рідкого азоту руйнувати рубцеву тканину.

СВЧ-кріодеструкція на даний момент вважається практично ідеальною в боротьбі з келоїдних рубцями. Процедура заснована на опроміненні рубця СВЧ-полем. В результаті можливе повністю позбавитися від освіти. А частота рецидивів мінімальна.

Медикаментозний метод

З цією метою використовують ін'єкційне введення, а також місцеве нанесення мазей.
Ін'єкційне лікування засноване на введенні в рубцеву тканину стероїдів. Необхідно відзначити, що курс забере у вас півроку.

Відносно мазей про продовження курсу можна сказати те ж саме. Застосування мазі від шрамів і рубців, як правило, показано при локалізації процесу на обличчі. На сьогоднішній день для позбавлення від шрамів і рубців частіше призначають мазі на основі гепарину та аллантоина (напр «Контрактубекс»).

Дані кошти втирається на проблемну зону до трьох разів на день (див. Інструкцію із застосування). Курс розрахований на три місяці. Для посилення ефекту кошти показано його введення під шкіру за рахунок дії ультразвуку, але це здійснюється в клінічних умовах.

Силіконовий гель не поступається мазей завдяки своїй здатності активізувати вироблення особливого ферменту, який руйнує волокна колагену, після чого рубець починає свій стан. З цією метою гель, так само наносять на проблемні ділянки. Результат буде приблизно через три місяці. На допомогу силіконовому гелю прийшли силіконові пластини. Дані пластини допоможуть позбутися від усіх видів рубців. Пластину накладають на ділянку і фіксують за допомогою пластиру або бинтують. Пластину необхідно змивати і промивати до двох разів на день. Термін лікування також знаходиться в межах трьох місяців.

Важливим чинником у боротьбі зі шрамами і рубцями є індивідуальна особливість організму. У зв'язку з цим у когось патологічний процес зникає швидше, а комусь доведеться вдатися не до одного методу і витратити не один місяць в боротьбі зі шрамами і рубцями.

Однак, якщо всі ці процедури не для вас, а в тривалому втирании крему ви не бачите для себе перспективи, то косметологічний салон ідеально вам підходить. На даний момент існує таке поняття як дермопегментація. Під ним мається на увазі маскування рубця за рахунок його фарбування під ваш відтінок шкіри. Дана процедура усуне косметичний дефект, зробивши шов практично не помітним.

Якщо ви вже вирішили боротися з вашими рубцями і шрамами, то почніть роботу над проблемою з відвідин лікаря-хірурга. З ним ви можете обговорити всі можливі для вас варіанти лікування. При виборі необхідно враховувати тип рубця, його локалізацію, розмір і особливості організму. Важливо розуміти, що процедура позбавлення від рубців при застосуванні медикаментозного лікування буде досить-таки тривалою.

Механічне та фізичне же вплив займе менше часу. А якщо вам не подобається не один з таких перерахованих вище варіантів, то ви сміливо можете зробити собі дермопегментація або маскирующую татуювання.

Найголовніше це вибрати найоптимальніший підхід до усунення шрамів. А після деякого часу ви і пам'ятати НЕ БУДЕ про хвилювали вас дефектах.