Фотоомолодження особи відгуки та протипоказання для виконання процедури


Хто б з нас не покуштував молодильного яблучка, підкрутися йому така можливість? Здавна люди шукали спосіб продовжити свою молодість, і закінчувалося це по-різному, відомий Доріан Грей тому яскравий приклад. Ми живемо в 21 столітті, і в наш час не потрібно продавати душу дияволу чи мотатися по світу в пошуках джерела молодості. Естетична медицина пропонує все нові і більш ефективні методи корекції вікових змін, в тому числі із застосуванням IPL. Давайте спробуємо об'єктивно розглянути найпопулярнішу методику - фотоомолодження особи, відгуки та протипоказання цієї процедури.


Зміст

 • Що таке фотоомолоджування
 • Чому так багато негативних відгуків
 • Як це діє
 • Як проходить процедура фотоомолодження особи

Перш ніж вирушити на сеанс фотоомолодження, потрібно хоч трохи уявляти, що це таке. Інформованого клієнта важче ввести в оману. На даний момент в мережі багато інформації про цю методику, але в більшості вона носить рекламний характер. Мета даної статті - дати незалежне уявлення про процедуру фотоомолодження з усіма його перевагами і недоліками.

Що таке фотоомолоджування

Багато хто не розуміє, що таке фотоомолоджування. Всім відомо, що тривале перебування на сонці призводить до негативних наслідків і, в кінцевому підсумку, більш швидкого старіння. Цей тип старіння звернемо, і називається фотостаріння. Так про яке фотоомолоджування може йти мова? Поняття начебто суперечать один одному. Вся справа в тому, що сонячне світло складається з ультрафіолетом випромінювання на 10%, випромінювання видимого спектру на 40% та інфрачервоного випромінювання на 50%. Саме УФ промені негативно впливають на шкіру, викликаючи її передчасне в'янення.

При фототерапії використовується широкосмуговий інтенсивний імпульсний світло (IPL), позбавлений УФ спектру. Він являє собою потік фоточастіц (квантів), що подається окремими пучками, в одному спалаху їх може бути від 2 до 6. Довжина хвилі використовується в фототерапії від 400-1400 нм. Не плутайте IPL з лазером! Це дві різні речі.

Загальна конструкція апарату IPL виглядає наступним чином:

 • маніпула з вбудованою ксеноновим лампою;
 • сапфіровий (рідше кварцовий) фільтр;
 • цифровий дисплей;
 • Система охолодження (у апаратів нового покоління).

Причини невдоволення ефектами фотоомолодження

Апарати IPL один від одного відрізняються тільки потужністю. Зазвичай в комплектацію не входять всі необхідні насадки і їх потрібно докуповувати, чого деякі салони не роблять, а працюють одній, максимум двома. На жаль, таке явище не рідкість. Додамо до цього порушення технології процедури - і в результаті стільки негативних відгуків від жінок, які зробили фотоомолоджування особи. Ціна у цієї процедури, прямо сказати, значна і, звичайно, шкода викинутих на вітер грошей.

Ще одна причина, чому стільки багато невдоволення цим методом - жінки приходять в салон в надії отримати швидке омолодження обличчя. Але ефект цього методу відстрочений за часом, і максимуму досягає тільки по закінченні 1,5-2 місяців після серії сеансів.

За цей час оновлюється колагеновий каркас шкіри та її структура поліпшується. Пігментні плями на першому етапі темніють, потім слід їх лущення і освітлення. Якщо клієнтка не попереджаючи про це заздалегідь, то природно може виникнути подив. Також причиною невдоволення можуть стати завищені очікування від процедури, якщо фахівець не провів підготовчої бесіди.

Пред тим, як запропонувати вам фототерапію, лікар повинен:

 • ретельно оглянути вас;
 • відзначити, що потребують корекції моменти;
 • детально інформувати вас про дію процедури;
 • дати вам чітке уявлення про результати;
 • розповісти про особливості відновного періоду ,;
 • надати ліцензію на апаратуру і повноваження працювати на ній.

Вивчивши відгуки про фотоомолоджування особи, можна прийти до висновку - жінки не знають, яку процедуру, на якому апараті і з якими параметрами їм проводили. Одним словом, вони не мають уявлення, що з ними робили. Процедури лазерної шліфовки, фракційного лазерного впливу, елос - все це узагальнюється під терміном фотоомолоджування. Але ж це абсолютно різні процедури!

Дорогі жінки, не соромтеся - задавайте питання, постарайтеся з'ясувати якомога більше інформації про процедуру та самому апараті, на якому вона буде проводитися. Апарати нового покоління переважно, оскільки вони оснащені хорошою системою охолодження, що дозволяє максимально комфортно переносити навіть найпотужніші імпульси. Ступінь зношеності фільтрів теж має велике значення.

Як це діє

Перш ніж зважитися випробувати на собі цю, відносно нову процедуру (IPL апарати з'явилися близько 5 років тому), потрібно чітко уявляти яку дію на тканини вона надає. Енергія світлового пучка поглинається хромофорами шкіри (меланін, гемоглобін і оксигемоглобін, порфірини, білкові молекули), вони здійснюють коливальні рухи, за рахунок чого і відбувається нагрів і в слідстві:

 1. Руйнується меланін (освітлення шкіри і боротьба з пігментацією).
 2. Колагенові і еластинових волокна піддаються денатурації і замінюються новими (підвищення тургору шкіри, освіжає колір обличчя, стають не помітними розширені пори).
 3. Підвищується активність фібробластів (вони швидше діляться і виробляють нові волокна і гіалуронову кислоту).
 4. Скорочуються великі і зовсім зникають дрібні капіляри (лікування куперозу, розацеа, телеангіоектазій).
 5. Виліковується акне, за рахунок руйнування бактеріальної клітини.

Отже, щоб придбати рівну пружну оновлену шкіру і позбавитися від капілярної мережі і пігментації, фотоомолоджування особи підходить дуже добре. Але воно не може впоратися з такими віковими змінами, як втрата обсягу особи, глибокі носогубні складки, нососльозова борозна, що не прибере брилі. При фотоомолоджування не зачіпається параорбітальная область щоб уникнути опіку сітківки. Це потрібно розуміти, щоб ваші очікування не були марними.

Для комплексного омолодження обличчя метод фототерапії потрібно комбінувати з контурною пластикою, пілінг, ботулінотерапіей, мезотерапией, ревіталізації та іншими апаратними методиками. Яку комбінацію підібрати саме вам вирішить косметолог.

Як проходить процедура фотоомолодження особи

 • косметолог завдає спеціальний охолоджуючий і проводить імпульси гель;
 • надягає вам і собі темні окуляри;
 • прикладаючи насадку приладу, виробляє спалаху, поступово її переміщаючи;
 • після обробки всієї зони наноситься пантенол.

Всупереч рекламним роликам процедуру цю важко назвати приємною. Відчуття печіння або поколювання все одно присутні, якийсь час зберігається легке почервоніння шкіри, як після засмаги, і відчуття печіння. Найчастіше все проходить протягом години.

Протипоказання до процедури фотоомолодження:

 • свіжа засмага;
 • дуже смаглява шкіра (4-5 фототип по Фітцпатріку);
 • вагітність;
 • лактація;
 • онкологічні захворювання;
 • порушення цілісності шкірного покриву оброблюваної зони;
 • герпес в активній стадії;
 • фотодерматози;
 • прийом деяких препаратів, що підвищують фоточутливість;
 • схильність до утворення келоїдних рубців.

Пацієнтам, схильним до герпетическим висипань за тиждень до процедури призначається профілактична терапія, щоб уникнути загострення інфекції.

Потрібно заздалегідь планувати фотоомолоджування особи: відгуки почитати, поговорити з тими, хто вже відчув на собі цю процедуру, знайти хорошу клініку і кваліфікованого фахівця, якому ви зможете повністю довіритися.

На закінчення, хочеться всім представницям прекрасної статі побажати не втрачати розсудливості у своєму прагненні до молодості і краси, вміти зберігати тверезий погляд на речі і знайти фахівця, який разом з вами буде націлений на довгостроковий результат.