Хімічний пілінг обличчя агресія на благо


Коли мова заходить про способи омолодження, виявляється, що найбільш популярним є пілінг, тобто видалення зі шкіри самого поверхневого шару, що складається з відмерлих, ороговілих частинок.

Зміст

 • Види хімічного пілінгу
 • Поверхневий хімічний пілінг обличчя
 • Серединний пілінг
 • Глибокий хімічний пілінг обличчя
 • Догляд за обличчям після хімічного пілінгу
 • Протипоказання при хімічному пілінгу

Зараз в косметології використовуються різні види пілінгу: механічний (за допомогою мікрокристалів або гранул), апаратний (ультразвуковий або лазерний). Але найбільш затребуваний хімічний пілінг обличчя. Він заснований на відлущуванні з поверхні шкіри відмерлих клітин.


Види хімічного пілінгу

Такий пілінг являє собою контрольовану травматизацію шкіри із застосуванням розчинів кислот, тобто по суті - спланований і ретельно прорахований хімічний опік шкіри, мета якого - викликати процеси регенерації, засновані на посиленому відтворенні молодих клітин. За ступенем впливу поділяється на три види:

 1. поверхневий пілінг;
 2. серединний;
 3. глибокий пілінг.

Розглянемо детально кожен з цих видів.

Поверхневий хімічний пілінг обличчя

Це найлегший, щадний вид пілінгу. Його застосовують у тих випадках, коли не потрібно глибокого втручання, достатньо лише поверхневого впливу. Він особливо ефективний у віці до 30 років, коли шкіра ще досить молода, немає пігментних плям і поки що немає зморшок. Цей вид пілінгу відомий як хімічна чистка обличчя. Його мета - освітлити і освіжити шкіру. Він очищає пори, покращує мікроциркуляцію крові і лімфи, слущивается відмерлі клітини епітелію, підсилює обмін речовин в нових клітинах, добре бореться з себореєю і висипом вугрів.

Поверхневий хімічний пілінг особи проводиться з використанням так званих «фруктових кислот» (які зустрічаються в складі багатьох фруктів). Ці кислоти в літературі зустрічаються під назвою АНА (alpha hydroxy acids, альфа-гідроксильні кислоти, оксикислоти). Хочете знати більше про фруктовому пилинге - читайте в нашій статті!

До них відносяться яблучна, лимонна, винна, молочна і гліколева кислота, яка міститься у винограді. З усіх АНА найменшу за розмірами молекулу має гліколева кислота, завдяки чому і має високу проникаючу здатність. Саме це робить пілінг за допомогою гліколевої кислоти найпоширенішим.

Хімічний пілінг обличчя гліколевої кислотою здатний вирівняти поверхню шкіри, підвищити її еластичність і тургор (пружність), має виражену відбілюючим і протизапальну дію. Особливо рекомендується для лікування вугрового висипу (акне) і рубців, що залишилися після лікування акне (постакне). Уповільнює процеси біологічного старіння шкіри. Після застосування препаратів для поверхневого пілінгу стан шкіри помітно поліпшується, стимулюються процеси відновлення епідермісу. Крім того, моделюється дерма (глибокі шари шкіри).

Можуть виникати неприємні симптоми (почервоніння, невеликий набряк, лущення), які, однак, швидко проходять. Процедура ця, як правило, не буває одноразовою, а являє собою курс з 4-х відвідувань лікаря з проміжком в 10-12 днів. Після закінчення курсу шкіра довго залишається чистою, молодий і свіжою. Для підтримки її в такому стані рекомендується проводити гліколевий пілінг регулярно (краще один, але можна і два рази на рік), тоді не знадобляться більш серйозні процедури.

Серединний пілінг

Цей пілінг проводиться із застосуванням трихлороцтової кислоти (ТСА) або саліцилової кислоти (SA). Зачіпає серединні шари епідермісу, допомагає позбавити пацієнтів від пігментних плям і неглибоких зморшок. Правда, процедура ця злегка болюча, проте загоєння настає досить швидко.

Пацієнтам навіть не треба на це час якось змінювати звичний спосіб життя, не треба переривати трудову діяльність. Після серединного пілінгу ефект омолодження просто приголомшує: шкіра виглядає молодшою ​​на 10-15 років, її стан помітно поліпшується, пацієнти відзначають відчуття неймовірного комфорту. Ризик ускладнень - мінімальний (хіба що індивідуальна непереносимість).

Проводиться у кілька етапів: як правило, 4 процедури з проміжками в 10 днів. Для підтримки ефекту рекомендується проводити такий курс кожен рік, навесні та влітку використовувати косметику з сильним сонцезахисним фактором (SPF від 30 і вище).

Глибокий хімічний пілінг обличчя

Ця процедура відноситься до розряду агресивних, сильно травмують, але зате і результат дає особливо помітний. Глибокий хімічний пілінг обличчя робиться за допомогою фенолу. Він впливає на шкіру, проникаючи до глибоких шарів, в результаті чого стає можливою корекція глибоких зморшок і рубців, усунення пігментації і гіперкератозу (надмірного зроговіння, потовщення шкіри).

Феноловий пілінг проводиться виключно в умовах стаціонару з цілодобовим медичним наглядом. Процедура ця дуже серйозна і дуже болюча. У цьому випадку можна всерйоз говорити про красу, яка дійсно вимагає жертв. Але ті, хто наважується на такі жертви, ніколи про це не шкодують, оскільки ефект просто приголомшливий. Жінки середніх років отримують дуже молоду і здорову шкіру.

Відомий факт: співачка Едіта П'єха пройшла процедуру фенолового пілінгу у віці 60 з гаком років. Вона детально описала свої відчуття, а результат можуть бачити всі глядачі: навіть зараз, коли співачці вже далеко за 70, шкіра на її обличчі виглядає настільки молодо, що заздрять навіть жінки, яким і до сорока-то далеко ...

Догляд за обличчям після хімічного пілінгу

Будь пілінг, особливо серединний і глибокий, - це серйозне втручання в процес життєдіяльності шкіри, тому після процедури хімічної чистки треба дотримуватися певних правил і виконувати всі розпорядження лікаря. Особа після хімічного пілінгу вимагає особливо дбайливого до себе ставлення.

Процедура пілінгу тягне за собою не тільки хворобливі відчуття, але і свербіж (після процедури). Це пояснюється тим, що в шкірі починається посилений процес регенерації. Як правило, після пілінгу шкіра особливо потребує харчуванні та зволоженні. Лікар, виходячи зі стану шкіри, підбирає для пацієнта складу кремів і дає рекомендації по частоті їх використання. Цих рекомендацій треба дотримуватися неухильно. Повернутися до своєї звичної уходовой косметиці (креми нічні і денні) можна буде через кілька днів, коли дозволить косметолог.

Крім того, після серединного і глибокого пілінгу доводиться кілька днів залишатися вдома. Коли відійдуть скоринки, можна виходити на вулицю, однак не підставляти обличчя під прямі промені, а сонцезахисними кремами необхідно користуватися навіть у похмуру погоду. Рівень захисту від ультрафіолету повинен бути досить високим (35-40), і навіть у цьому випадку бажано ходити по тіньовій стороні вулиці, захищати обличчя від сонця капелюхом з широкими полями. Це допоможе уникнути небажаної пігментації на шкірі, яка особливо вразлива після зняття верхнього, захисного шару.

Протипоказання при хімічному пілінгу

Хімічний пілінг обличчя протипоказання має дуже серйозні. Оскільки ця процедура є одночасно і лікувальною, і травмує, є ряд строгих протипоказань до її проведення:

 • вагітність і лактація;
 • герпес, особливо в стадії загострення;
 • наявність на шкірі обличчя роздратування, відкритих ран або подряпин;
 • алергічна реакція на використовувані препарати;
 • висока сонячна активність (не слід проводити в літні місяці, особливо в південних областях).

Якщо правильно використовувати процедуру хімічного пілінгу, можна добитися справді чарівних результатів, яких неможливо досягти навіть за допомогою пластичних операцій, а вже тим більше - за допомогою масок і кремів.

Відгуки про процедуру хімічного пілінгу завжди тільки самі захоплені. Ті, хто хоч один раз випробував на собі цю процедуру, відзначають, що неприємні відчуття практично відсутні (виняток - глибокий фенольний пілінг), результат виявляється швидко: буквально через кілька днів шкіра радує своїм виглядом і загальним станом, немає такого ризику, як під час складної пластичної операції, не потрібно багато часу на відновлення.

Відомо, що багато політичних діячів і зірки шоу-бізнесу, тобто ті люди, для яких особа - основний «робочий інструмент», часто вдаються до цієї процедури. Хілларі Клінтон, Мерайя Кері, навіть знаменитий «міцний горішок», мужній Брюс Вілліс і інші мешканці Голлівуду час від часу влаштовують собі «омолоджуючі сеанси» за допомогою хімічного пілінгу.

А ми-то нічим не гірше! Для наших красунь (і красенів!) Існує безліч клінік, де кваліфіковані лікарі проводять такі процедури. Головне - не боятися. Вирішуйте на цю процедуру - і будьте молоді і прекрасні!