Шугарінг або цукрова епіляція в домашніх умовахКосметологічні салони пропонують найрізноманітніші механічні та апаратні методи видалення небажаного волосся, серед яких все більшу увагу привертає шугарінг.

Зміст

 • Основні принципи шугаринга
 • Переваги та недоліки цукрової епіляції
 • Види пасти для шугаринга
 • Як приготувати пасту для цукрової епіляції
 • Процедура епіляції
 • Відео: як правильно робити шугарінг

Даний спосіб застосовується на Сході протягом багатьох століть, у зв'язку з чим цукрова епіляція в домашніх умовах має відпрацьовану і нескладну процедуру проведення.


Основні принципи шугаринга

Існує кілька базових рецептів виготовлення біомас для епіляції. Одним з найпростіших і розповсюджених став шугарінг або цукрова епіляція. Видалення волосся здійснюється за допомогою пасти, виготовленої з обробленого за особливою технологією цукру. В якості вторинних компонентів суміші можуть виступати лимонний сік, мед, різні ароматичні доповнення.

Слід пам'ятати, що епіляція біомасою ефективна при довжині волосся не більше 6 мм.

Отриманий розчин, при нанесенні на оброблювану поверхню шкіри, послаблює цибулини, які потім видаляються спеціальними смужками. Виборче вплив, що не зачіпає клітини епідермісу, гарантує мінімальні хворобливі відчуття, особливо в порівнянні з іншими способами епіляції.

Переваги та недоліки цукрової епіляції

Епіляція цукровою пастою має низку незаперечних переваг, що роблять її однією з найбільш затребуваних процедур.

 • натуральність компонентів. Всі інгредієнти, використовувані при складанні пасти, мають природне походження, що робить можливим застосування шугаринга навіть у разі гіперчутливої ​​шкіри без ризику виникнення алергічних ефектів;
 • низька температура складу. Епіляція не має на увазі використання гарячої суміші, що значною мірою знімає дискомфорт від проведення процедури і виключає ймовірність термічних опіків;
 • висока ефективність. При належному дотриманні технології, епіляції піддаються навіть найкоротші волоски, при цьому руйнування цибулин гарантує уповільнення зростання і витончення власний структури;
 • гігієнічність - використання цукру, як основного компонента біомаси для епіляції, сприяє знищенню більшості бактерій, що зводить до мінімуму можливість інфікування;
 • доступність - всі необхідні інгредієнти відрізняються низькою вартістю, як при самостійному виготовленні суміші, так і при придбанні готової пасти;
 • простота - технологія цукрової епіляції не вимагає специфічних навичок, у зв'язку з чим її проведення в домашніх умовах не викликає ускладнень.
 • багаторазовість -.епіляція цукром не пошкоджує дермальниє клітини і дозволяє неодноразово наносити суміш на одну ділянку кілька разів поспіль без будь-яких травматичних ушкоджень.

Шугарінг протипоказаний при наявності таких захворювань

 1. Цукровий діабет або інший вид гіперчутливості до компонентів суміші. Незважаючи на короткий час впливу, певну кількість речовин проникає через пори в організм, провокуючи ускладнення і негативні реакції при непереносимості складових.

 2. Дерматити в гострій стадії. При виражених запальних процесах заборонені будь-які процедури, що впливають на шкірні покриви.

 3. Варикозне розширення вен. При видимих ​​розширеннях і здутті вен яких інших кровоносних судин епіляція цукром не проводиться.

Види пасти для шугаринга

Сучасний ринок косметологічних засобів пропонує значний вибір складів для професійного шугаринга. Говорячи про їх класифікації, можна виділити кілька основних принципів поділу асортименту:

 1. Склад пасти. Усі пропоновані суміші основним компонентом мають або цукор, або фруктозу. Вибір здійснюється на основі індивідуальних переваг, оскільки помітної різниці при застосуванні цих засобів не виявлено.
 2. Ступінь впливу. Підбір пасти проводиться залежно від довжини і структури волосся, а також типу оброблюваної шкіри. Слід зазначити, що ефективне використання складів для гіперчутливого типу шкіри можливо тільки при професійному проведенні процедури.

Як приготувати пасту для цукрової епіляції

Рецепт цукрової епіляції нескладний, але вимагає чіткого дотримання технології виготовлення суміші та використання виключно металевого посуду.

 1. Півкіло цукру змішуються в каструлі з 80 мл води і такою ж кількістю лимонного соку.
 2. Отриманий склад ставиться під щільно закритою кришкою на мінімальний вогонь.
 3. При регулярному перемішуванні, суміш розпускається до рідкої консистенції. На даному етапі важливо не допустити підгоряння цукру.
 4. Дочекавшись формування шапки з піни, кришку знімають, і розчин кип'ятиться близько чверті години.
 5. Після зняття з вогню, склад перемішується в останній раз і переливається в пластикову ємність.
 6. Отриману карамель остуджують до температури, комфортної для шкіри.

Якщо паста не має потрібної в'язкістю, необхідно з'ясувати причину допущеної помилки і виготовити суміш заново. Недотримання рекомендованих пропорцій або технології приготування призведе до неможливості нанесення вийшла суміші або відсутності запланованого результату.

Процедура епіляції

Епіляція цукром в домашніх умовах виконується тільки на сухій і чистій шкірі. Невелика кількість пасти розминається до стану пластичності і наноситься на оброблювану ділянку проти напрямку росту волосся. Розтягнувши шкіру, для минимизирования хворобливих відчуттів, карамельна смужка відривається різким коротким рухом. Залишки суміші змиваються з шкіри теплою водою.

Зайве м'яка консистенція пасти може утруднити процес зривання смужки. У цьому випадку на змащений ділянку накладається шматок бавовняної тканини, і процедура видалення відбувається з його допомогою.

При виконанні шугаринга на особливо чутливих ділянках шкіри, рекомендується поетапне нанесення пасти на невеликі ділянки, щоб уникнути дискомфорту.
Цукрова епіляція (шугарінг) відноситься до найбільш простих, але результативним методикам видалення волосся з тіла. Регулярне проведення подібної процедури в домашніх умовах не пов'язане з відчутними фінансовими і тимчасовими витратами.

Відсутність виражених побічних ефектів і натуральність використовуваних речовин значно підвищують привабливість даного способу епіляції в порівнянні з іншими доступними варіантами.

Відео: як правильно робити шугарінг